iPlus zaczął ciąć?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

iPlus zaczął ciąć?

Post autor: Tomekłódź »

Od wczoraj mam żałóśnie cienki transfer w Łodzi. Przeważnie miałem 150 kb/s a teraz szkoda gadać, może ktoś też tak ma? A może zaczęli ciąć :?: :shock: Bo już dawno przekroczyłem 1GB.
Awatar użytkownika
dormario
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2005-12-15, 21:59

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: dormario »

Wydaje mi się ,że nie. Kiedyś miałem to samo, trwało to ze trzy tygodnie, a póżniej wróciło do normy. Dzwonilem do technicznych i oni powiedzieli, że sprawa cięć jest czysto teoretyczna.

Ostatnio zauważyłem, że w iPlusie dostaję dynamiczny IP. Kiedy mam z końcówką 99.82 transfer jest na poźomie 32kb/s, a kiedy 100.182 szybkość wynosi w granicach 200kb/s.
Spróbój rozłączyć połązcenie i nawiąż ponownie do momentu zmiany IP i wtedy sprawdź prędkość. :wink:
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: kemott1 »

Sprawdź na innej karcie sim (plus gsm) czy jest to samo.
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: piotr2802 »

W końcu to musiało nastąpić. Przecież sieć ich nadajników ma jakąś przepustowość, a sprzedają dużo tych aktywacji i kart simdata. Użytkowników internetu komórkowego przybywa ,a stacji BTS słabiuto i stąd ten efekt.

Pamiętam jak zaczynałem w Idei to tez mialem na poczatku super transfer, teraz tez spadło.
Ale i tak się cieszę moim internetem komórkowym, bo jestem na majówce w śrdoku lasu i mogę sobie pooglądac moje ulubione stronki... :D
Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku :D :D
mmpl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-05-03, 09:45

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: mmpl »

ehheh u mnie od 4 dni zrywa transfery chciaz wczesniej chodzil Obrazek<font color="#FF00FF"><b>»»dobrze««</b></font>Obrazek (->dobrze BYKOM STOP!) a teraz mam pingi po 1 k i transfer do g uwazam ze se w kulki leca i bede pisal rteklamacje w tym tygodniu tylko podstawowe pytanie co to da....??? ObrazekhybaObrazek (->chyba BYKOM STOP!) nic no ale zobacz:(
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: szalony »

W Lodzi Plus umts rozbudowuje i moze cos kombinuja dlatego transfery zwalniaja :?: W 2 kwartale ma zasieg umts Plusa w Lodzi sie powiekszyc :D
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: szalony »

Ostatnio w Lodzi LAC zmienili z 31006 na 31051 wiec cos kombinuja :D
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: Szadzik »

Skoro LAC zmienili to pewnei modyfikują sieć a nie zaczynają ciąć.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: Tomekłódź »

No ja też mam taką nadzieje, że sieć modyfikują :shock: <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> do czasu napisania tego postu nic lepiej nie chodzi :x

A jakby zrobili mi UMTS to bym się nawet nie pogniewał :D
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

hmm..

Post autor: seboo »

to moze i mi dzisiaj umtsik dlatego smiga jak gprs :( - szkoda bo bylo przez 3 miesiace wrecz wspaniale - teraz wymienilem nawet telefon i to samo :( - czyli lipa - transfery od 32 do 130 kbit - kiedy bylo 420 kbit jak zyleta bez wzgledu na pore dnia i nocy
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: Enzo »

Raczej nie jest to cięcie transferów, od 1 mam nowy okres rozliczeniowy więc na pewno nie przekroczyłem limitu, dodam jeszcze że dziś rano wszystko było OK, spadek transferów zauważyłem dopiero dziś wieczorem. Raczej chodzi tu o jakieś "problemy techniczne w sieci" ;)
iPlus+E61i=FUN
Robert p
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2006-03-19, 17:12

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: Robert p »

Poznań,2KB z 22KB :) oczywiście iplus
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: MaciekAdv »

Byłe rzeszowkie z 18-22KB na 1-5KB od poniedziałku 1 maja.
A przeciez to nowy okres rozliczeniowy wiec o przekroczeniu transferu nie ma mowy, wiec o co chodzi?????
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
Awatar użytkownika
woyark
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-05-03, 22:26
Lokalizacja: Kraków

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: woyark »

Podkarpackie to samo od 1 maja , raz chodzi jako tako innym razem tragedia :(
Dzis Kraków max 5 KB :(
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: piotr2802 »

A w Orange, rejon Krakowa, jakby poprawa - na GPRS mam cały czas maksa, czyli 46,8 kb/s....
Nawet SKYPE zaczął mi chodzić, niesamowite...
niq
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-02-04, 18:17

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: niq »

Właściwie to jest to dosyć ciekawe, bo nie tyle nawet, że jeden nadajnik jest "obciążony" i w danym miejscu net zwalnia, co widać wszyscy zauważyli spadek prędkości.
Ja muszę powiedzieć, że także widzę różnicę, bo internet działa nieco wolniej.
Zastanawiam się tylko dlaczego :?: Przecież rozbudowując sieć nie muszą chyba zmniejszać wszystkim transferu? Cięcia dla każdego są raczej niemożliwe, a tu jest spadek prędkości chyba w całej Polsce... Czyżby coś kombinowali? Mam nadzieję, że w dobrym kierunku. :)
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: PawełB »

W Jeleniej Górze transfer bez zmian na poziomie 130 kb/s. Nie było w tym czasie, o którym piszecie żadnych spadków. Mam w pobliżu siebie 2 BTS-y i wszystko jest ok.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: MaciekAdv »

Napisałem dzisiaj do iPlusa reklamacje, zobacze co mi odpowiedza i napisze.
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
neo2006a
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-05-04, 15:49

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: neo2006a »

Nie no !!! Szlag mnie trafia jak, a na usta cisną sie same niecenzuralne słowa jak widze coś takiego !!! Transfer spadł do max 2 KB/s, u moich znajomych to samo. Strony ledwo sie otwierają. Gościu od reklamacji oczywiście nic nie wie tylko obiecuje. A mnie smiech ogarnia bo mysli że to problem tylko u mnie. Co za tragedia, ostatnia szansa na internet bo nic innego nie działa i taka porażka. :( I to pod Warszawą.
Awatar użytkownika
Loras
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-05-04, 14:50
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: Loras »

Ja mam niski transfer od 2 tyg :evil: Myslalem ze od 1st sie to zmieni a tu lipaa :( wczesniej mialem transfer na poziomie 18-24KB/s a teraz jakies 5-6KB!!! naszczescie zdazylem sciagnas 2,5Gb:D <iPlus Bydgoszcz> Chyba przejde sie do plusa...
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: Tomekłódź »

Dzwoniłem do działu technicznego iPlus koleś mnie spytał o dokładne miejsce gdzie używam telefonu. Chwilę poczekałem i powiedział że ostanio restartowali jeden z dwóch nadajników w mojej lokalizacji i prawdopodobnie jeden jest niesprawny i wszystko idzie na jeden i stąd te problemy.

Powiedział że w ciągu 24h powinno być OK. Zobaczymy ale jakoś wątpię i coś mi się zdaje że po Orange przeszedł czas na iPlusa i na kłopoty z nim :?
niq
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-02-04, 18:17

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: niq »

Loras pisze:Ja mam niski transfer od 2 tyg :evil: Myslalem ze od 1st sie to zmieni a tu lipaa :( wczesniej mialem transfer na poziomie 18-24KB/s a teraz jakies 5-6KB!!! naszczescie zdazylem sciagnas 2,5Gb:D <iPlus Bydgoszcz> Chyba przejde sie do plusa...
W twoim wypadku to niekoniecznie może być spadek transferu, ale przełączenie się na gprs. 5-6 KB/s to są prędkości właśnie gprs... Może też być zwykłe przycięcie transferu, jak trochę ściągasz, ale w to raczej nie wierzę...
TomekŁódź pisze:Dzwoniłem do działu technicznego iPlus koleś mnie spytał o dokładne miejsce gdzie używam telefonu. Chwilę poczekałem i powiedział że ostanio restartowali jeden z dwóch nadajników w mojej lokalizacji i prawdopodobnie jeden jest niesprawny i wszystko idzie na jeden i stąd te problemy.

Powiedział że w ciągu 24h powinno być OK. Zobaczymy ale jakoś wątpię i coś mi się zdaje że po Orange przeszedł czas na iPlusa i na kłopoty z nim
Mi też się jakoś nie chce wierzyć w to, co tobie powiedzieli. Gdyby nadajnik był uszkodzony to raczej by w ogóle nie było internetu, ale jak oni wiedzą, że jest uszkodzony, to powinien być wyłączony... Moim zdaniem to sobie mogą takie bajki zatrzymać dla siebie. :D Tylko dlaczego wiele osób odczuło spadek transferu? Czyżbyśmy korzystali z tego samego nadajnika? :lol:
neo2006a
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-05-04, 15:49

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: neo2006a »

Jeżeli w od 1 maja zauważyliście u siebie drastyczny spadek prędkości
do 2kb/s to trzeba zadzwonic na 0601101101 i poprosić o zrestartowanie waszego numeru telefonu !!!!
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: Enzo »

Dzwoniłem do działu technicznego i resetowanie numeru nic nie dało.
U siebie zauważyłam coś co ktoś już wcześniej opisał czyli, przy IP kończącym się na: 100.181 lub 100.182 wszyskto działa ekstra, na każdym innym IP jest bardzo słabo.
iPlus+E61i=FUN
neo2006a
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-05-04, 15:49

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: neo2006a »

Już sam nie wiem, u mnie jest nr ip z koncówką .65.115 i jest wszystko ok, mi akurat restart numeru pomógł, mojemu kumplowi też. Tak czy inaczej coś jest nie tak z tym iPlusem :(
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: Tomekłódź »

Po moim telefonie do iPlusa czyli po ok 40 minutach jest już wyrażna poprawa. Nie jest tak jak wcześniej max 14 kB/s czasami z przerwami ale to nie max 2 KB/s :D

Tylko nie wiem czy to przez to że dzwoniłem czy przez wpisane numery IP serwerów DNS.
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: MaciekAdv »

Ja już odzyskalem moje 18-22KB/s, zamowiłem dynamiczne IP za 6.10zł miesiecznie i odrazu lepiej, jak ręką odjął.
Pozdrawiam.
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
Awatar użytkownika
wikara
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 352
Rejestracja: 2006-03-09, 23:35
Lokalizacja: z bez-kabli.pl

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: wikara »

Jestem użytkownikiem orange, i od początku istnienia internetu ObrazekumnieObrazek (-> u mnie) było tyle co ObrazekuwasObrazek (-> u was) po przycięciu....a było w iplusie tak pieknie
Pamiętam jak pisałem na forum że ObrazekumnieObrazek (-> u mnie) takie transfery i ObrazeknietylkoObrazek (-> nie tylko) ja takie wypowiedzi kierowałem, bo wiele innych użytkowników orange, że mają słabiznę to wszyscy korzystający z iplusa odpowiadali, ze orange to już taki jest i oni olewają to i mieli racje...

-więc moja ostatnia odpowiedz jesli chodzi o iplusa, szczerze powiem że jestem zadowolony, że teraz wszystkie sieci komórkowe mają ObrazekporównoObrazek (-> po równo) z transferami,musicie się taż nauczyć korzystać z korzystania chwilowych lub tymczasowych bubli..........a teraz ja mogę tak powiedzieć, że nadchodzi walka i olewka z strony iplusa, takie moje zdanie co do ObrazekkwestiObrazek (-> kwestii) waszych transferów to myśle, że szybkiego ujrzenia powrotu do zdrowia waszych transferów nie będzie.......

Więc nic innego nie pozostaje jak walka z kolejnym usługodawcą...
Powodzenia życze!!!!!!!!!!


_______________________________________________
nie pisz spamu wystarczy że ja piszę........
Awatar użytkownika
dormario
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2005-12-15, 21:59

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: dormario »

Enzo pisze: U siebie zauważyłam coś co ktoś już wcześniej opisał czyli, przy IP kończącym się na: 100.181 lub 100.182 wszyskto działa ekstra, na każdym innym IP jest bardzo słabo.
To napisałem ja, ale teraz to już cofam:(':cry:')



Obrazek


Chyba, że już wszyscy siedzą na tym IP :lol:
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: PawełB »

Również mam wykupione IP publiczne i tak jak napisałem predkość bez zmian czyli w tej chwili 136 kb/s.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
ODPOWIEDZ