[TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: pgoral »

Mi na E169 pięknie wyświetla zasięg sieci.
gtc1982
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-01-07, 11:44
Lokalizacja: Krakow

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: gtc1982 »

To ja juz nie wiem co mam ustawic zeby byl zasieg???

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-01-07, 12:25 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2009-01-07, 12:24 przez gtc1982, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: YaHooo »

gtc1982 pisze:jedynie czego nie moge ustawic w nim to zeby w lewym dolnym rogu wyswietlal sie zasied mojej sieci-czesto mam np. jedna kreske lub nic a jak przelacze na program od operatora wyswietla mi pelny zasieg
A co pisze nad tym paskiem przy Moc [dBm]:? Bo manager od operatora może mieć inne wyskalowanie w kreskach. Ale to nic nie szkodzi. Tak naprawdę ważniejsza jest moc w dBm, a nie kreskach.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: janek222 »

gtc1982 pisze:czesto mam np. jedna kreske lub nic a jak przelacze na program od operatora wyswietla mi pelny zasieg
Może program operatora wyświetla zasięg GSM albo ma jakiś optymistyczny algorytm. Jak czasami pojawia się jedna kreska to znaczy że tak naprawdę zasięg jest słaby. Dokładne wartości można odczytać trochę wyżej: "Moc sygnału" w dBm, dBi, %. Uwaga! Program nie ma wpływu na zasięg a jedynie wyświetla, wg. algorytmu zaimplementowanego przez programistę, "odczytane" wartości z modemu.

[ Dodano: 2009-01-07, 12:28 ]
Yahoo był trochę szybszy :)
YaHooo pisze:Tak naprawdę ważniejsza jest moc w dBm
Kreski mają odzwierciedlenie w dBm.
Pozdrawiam
Janek
gtc1982
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-01-07, 11:44
Lokalizacja: Krakow

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: gtc1982 »

mam -89dBm,12dBi,10% co to oznacza i jak to przekladac na zasieg? jaka wartosc ma byc wieksza a jaka mniejsza ze by zasieg byl najwiekszy ile powinno byc tych dBi zaby byl max zasieg? bo juz zawariowalem od tego!
Ostatnio zmieniony 2009-01-07, 12:47 przez gtc1982, łącznie zmieniany 1 raz.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: janek222 »

gtc1982 pisze:mam -89dBm,12dBi,10% co to oznacza i jak to przekladac na zasieg?
To oznacza że zasięg jest słaby i dlatego może być zrywane połączenie. Odczyt zasięgu:
dBi: minimalne około 10, maksymalne około 31
%: od 0 do 100
dbm i % są przeliczane z dBi, które to jest odczytywane z modemu za pomocą komend AT
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: YaHooo »

janek222 pisze:Kreski mają odzwierciedlenie w dBm.
To wiem, ale miałem na myśli, że przeważnie odzwierciedlenie pomiędzy kreskami, a dBm zależy od oprogramowania. Dlatego lepiej porównywać dBm :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: janek222 »

Do pobrania (pierwszy post) nowa wersja 3.17 beta.
W programie Topnetinfo od wersji 2.27 istnieje możliwość aktualizacji:
menu górne -> Informacje -> Aktualizacje

Zmiany:
1. Dodano możliwość wyłączenia wyświetlania informacji o błędach podczas sprawdzania wiadomości email na serwerze:
Ustawienia -> Email -> Nie informuj o błędach sprawdzania wiadomości

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-01-08, 08:28 ]
Dodany do pierwszego.
Pozdrawiam
Janek
Andy
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2008-07-25, 01:25
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: Andy »

janek222 pisze:Tu nic nie było zmieniane, sprawdzałem u siebie i jest ok. Jak dalej będzie źle to pisz.
Trochę pobawiłem się tymi SMSami i wygląda to tak jakby powiadamianie przestawało się pojawiać, gdy przychodzące SMSy zaczynają być zapisywane na pozycjach większych niż już wcześniej zajęta. Przykładowo mam na karcie tylko SMSy na pozycjach 13, 14 i 15. Kolejne przychodzące zapisywane są na pozycji 1, 2 itd. Powiadamianie działa poprawnie do pozycji 11. Po kojejnym SMSie (zapisanym na pozycji 12) powiadomienie się nie pojawia (choć raz zdarzyło mi się, że dotyczyło SMSa z pozycji 14). Kolejne się już nie pojawiają.

Pozdrawiam,
Andy
Awatar użytkownika
balbina1
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2008-09-24, 20:13
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: balbina1 »

Janek222 czy masz jakiś pomysł na mój problem z komendami AT w huawei e220? Port mam zaznaczony odpowiedni, w procesach raczej nic nie chodzi, a komunikat dalej ten sam "brak prawidłowej odpowiedzi z portu. Odpowiedź modemu:" :(
Pozdrawiam :)
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: pgoral »

balbina1, a czy diagnostyka chodzi normalnie?
Awatar użytkownika
balbina1
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2008-09-24, 20:13
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: balbina1 »

pgoral pisze:a czy diagnostyka chodzi normalnie?
Sprawdzę wieczorem. A jak nie to co mam robić?
Pozdrawiam :)
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: pgoral »

Nie ma co rozwijać drzewa testów nadaremnie. Sprawdź to będzie wiadomo co dalej.

Jak nie to proponuję jeszcze sprawdzić na hyperterminalu czy cokolwiek modem odpowiada. A jak nadal nie to albo modem nie działa, albo chodzi jakiś inny program podłączony do niego. Odpal może ten co masz zainstalowany, wciśnij ctrl-alt-del, znajdź go w uruchomionych aplikacjach, prawym guzikiem znajdź jego proces, zapamiętaj nazwę i killuj zapamiętale :)
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: janek222 »

balbina1 pisze:Port mam zaznaczony odpowiedni, w procesach raczej nic nie chodzi, a komunikat dalej ten sam "brak prawidłowej odpowiedzi z portu
Jak w procesach nic nie ma to jest duża szansa że program ten jest blokowany przez inny. Należy wyłączyć (oczywiście najpierw trzeba zadbać o brak połączenia z netem) wszystkie firewalle, programy antywirusowe i po tym dopiero sprawdzić ponownie czy się nic nie zmieniło. Po wyłączeniu wszystkich managerów, firewalli i antywirusów przed próbą można na około 10 sekund wyłączyć modem (wyjąć z gniazda USB). Po ponownym włożeniu należy poczekać parę sekund przed odpaleniem programu.

[ Dodano: 2009-01-08, 15:28 ]
Andy pisze:pobawiłem się tymi SMSami i wygląda to tak jakby powiadamianie przestawało się pojawiać, gdy przychodzące SMSy zaczynają być zapisywane na pozycjach większych niż już wcześniej zajęta.
Zastanawiam się czy przypadkiem nie kończy się jakaś pamięć w karcie SIM lub modemie. Chwilowo nic innego nie przychodzi mi do głowy.

[ Dodano: 2009-01-08, 16:00 ]
@Andy
Dokładniej, chodzi tylko o kartę SIM, spojrzalem do programu, ustawione jest zapisywanie SMSów tylko na karcie SIM. Funkcją programu "Przen. do arch." można zapisać SMSy w archiwum (plik konfiguracyjny programu), wtedy są kasowane z karty SIM (można je później odczytywać w "Archiwum i raporty..."). Nie wiem co jest nie tak - wydaje mi się że na karcie SIM, bez względu na wszystko, można zapisywać więcej SMSów. Może karta SIM jest uszkodzona, jak byś przetestował inną to można by coś wykluczyć. Ja jeszcze popatrzę w kod, potestuję u siebie.

[ Dodano: 2009-01-08, 16:02 ]
@Andy
Jaki masz ustawiony "Tryb zarządzania SMSami"?

[ Dodano: 2009-01-08, 17:25 ]
@Andy
Możesz sprawdzić ręcznie co odpowie modem gdy SMS ma dojść, w
Ustawienia -> AT i PIN -> Komendy AT (pierwsza ustawia tryb PDU a druga sprawdza - odbiera SMSy nieodebrane):
AT+CMGF=0
AT+CMGL=0
Długi ciąg znaków to SMS, odebrać go można tylko raz. Inne komendy:
SMSy odebrane: AT+CMGL=1
SMSy wszystkie: AT+CMGL=4
Pozdrawiam
Janek
dezmol
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2009-01-08, 17:47
Lokalizacja: Google

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: dezmol »

Cześć, od niedawna jestem posiadaczem internetu w Play. Mam modem Huawei E160, znajduje się w zasięgu UMTS prędkość pobierania pliku dochodzi czasem do 1024 kb/s ale nie utrzymuje się przez cały czas, tylko spada i potem znów wzrasta.Stronki tez sie otwierają rożnie - raz szybciej raz wolniej. Może zabawa z MTU coś by pomogła,ale nie wiem jak to dokładnie zrobić. Nie wiem czy to winna modemu, połączenia (moc sygnału -75dBm, 19dBi, 45%). A może tak to porostu chodzi ???

A druga sprawa to czy istnieje możliwość wymuszenia typu połączenia w przypadku mojego modemu(nie ma go w wersji 3.17 B) ??? Jak tak to które mogę wybrać E 169 , czy E 170
Awatar użytkownika
balbina1
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2008-09-24, 20:13
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: balbina1 »

Pgoral jak możesz to opisz krok po kroku jak zrobić diagnostykę o której pisałeś, i jak sprawdzić w hyperterminalu port. Janek222 po zastosowaniu twoich podpowiedzi dalej to samo.
pgoral pisze:to albo modem nie działa
Modem łączy się z netem, więc sądzę że jest ok
pgoral pisze:Odpal może ten co masz zainstalowany
Robiłem tak wcześniej i nic nie znalazłem. Mobile connect nie chodzi w procesach.
Pozdrawiam :)
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: janek222 »

dezmol pisze:Może zabawa z MTU coś by pomogła
Myślę że może pomóc. Osobiście nie porównywałem bo mi net dobrze działa ale gdyby nie to warto sprawdzić. Uwaga! Przy nieprawidłowym MTU mogą się nie otwierać niektóre lub wszystkie strony. Sprawdzałem maksymalne MTU u operatora i wyszło 1472.
dezmol pisze:ale nie wiem jak to dokładnie zrobić
http://forum.torrenty.org/viewtopic.php?t=74
dezmol pisze:A może tak to porostu chodzi
Zgadza się.
dezmol pisze:czy istnieje możliwość wymuszenia typu połączenia w przypadku mojego modemu(nie ma go w wersji 3.17 B) ??? Jak tak to które mogę wybrać E 169 , czy E 170
Pewnie istnieje, o ile nikt nie podpowie to możesz przetestować (na własną odpowiedzialność :) ), jak byś sprawdził to daj znać a dopisze w dobrym miejscu.
Pozdrawiam
Janek
dezmol
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2009-01-08, 17:47
Lokalizacja: Google

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: dezmol »

Tak po testować to mogę, ale czy nie zepsuje sobie w ten sposób modemu ???
Play14GB-Darmowe Noce-HuaweiE353u2
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: janek222 »

dezmol pisze:Tak po testować to mogę, ale czy nie zepsuje sobie w ten sposób modemu ???
Moim zdaniem nie ale tego nikt nie zagwarantuje. Kiedyś jak się znęcałem (niestandardowymi ustawieniami - wymyślonymi przeze mnie) nad swoim Huawei E630 to czasami zdarzyło się że trzeba go było zresetować którąś komendą: Ustawienia -> AT i PIN -> Res. modemu, wyjąć go i włożyć.
Pozdrawiam
Janek
Andy
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2008-07-25, 01:25
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: Andy »

janek222 pisze:Dokładniej, chodzi tylko o kartę SIM, spojrzalem do programu, ustawione jest zapisywanie SMSów tylko na karcie SIM. Funkcją programu "Przen. do arch." można zapisać SMSy w archiwum (plik konfiguracyjny programu), wtedy są kasowane z karty SIM (można je później odczytywać w "Archiwum i raporty..."). Nie wiem co jest nie tak - wydaje mi się że na karcie SIM, bez względu na wszystko, można zapisywać więcej SMSów. Może karta SIM jest uszkodzona, jak byś przetestował inną to można by coś wykluczyć. Ja jeszcze popatrzę w kod, potestuję u siebie.
Pamięć na pewno się nie kończy. Na karcie mogę zapisać chyba do 25 SMSów. W samym modemie raczej nie ma pamięci na SMSy. Zresztą wszystkie próby i tak robiłem znacznie poniżej 25 SMSów.
Chodzi mi tylko o sygnalizację, bo SMS jest odbierany poprawnie i znajduje się na liście w programie TNI pod przyciskiem SMS (jeżeli SMS nie został zasygnalizowany, to na liście pojawia się dopiero po jej drugim otwarciu).
janek222 pisze:Jaki masz ustawiony "Tryb zarządzania SMSami"?
Oczywiście PDU
janek222 pisze:Możesz sprawdzić ręcznie co odpowie modem gdy SMS ma dojść, w
Ustawienia -> AT i PIN -> Komendy AT (pierwsza ustawia tryb PDU a druga sprawdza - odbiera SMSy nieodebrane):
AT+CMGF=0
AT+CMGL=0
Długi ciąg znaków to SMS, odebrać go można tylko raz. Inne komendy:
SMSy odebrane: AT+CMGL=1
SMSy wszystkie: AT+CMGL=4
Jak przychodzi SMS, to w terminalu pojawia się:
+CMTI: "SM",xx
gdzie xx to numer pod jakim został zapisany na karcie SIM.
Jest on widoczny po wykonaniu AT+CMGL=0 (oczywiście tylko raz).
Jeżeli po odebraniu od razu zrobię AT+CMGL=1, to nie ma go na zwracanej liście. Ale pojawia się tam w kolejnym wykonaniu AT+CMGL=1 (czy tak jest we wszystkich modemach? Trochę to nielogiczne...)
Wygląda więc na to, że odbieranie i zapisywanie SMSów na karcie SIM działa tak jak powinno.

Teraz zrobiłem taki eksperyment:
1. Na karcie SIM zostawiłem SMSy o numerach 1-9 oraz 12.
2. Wysyłam SMS. Pojawia się powiadomienie. SMS zapisywany jest pod numerem 10.
3. Wysyłam SMS. Pojawia się powiadomienie. SMS zapisywany jest pod numerem 11.
4. Wysyłam kolejne SMSy. Powiadomienia się nie pojawiają. SMSy widoczne są na liscie w TNI (dany SMS pojawia się na niej dopiero w drugim otwarciu listy po wysłaniu tego SMSa lub po odświeżeniu listy - wnioskuję z tego , że lista jest robiona poprzez +CMGL=1, a nie poprzez +CMGL=4). Odbierane SMSy zapisywane są na pozycjach 13, 14 itd.
Wszystkie są też widoczne w komendach +CMGL=1 i 4.

W jaki sposób TNI dowiaduje się o nowym SMSie? Szukany jest ciąg +CMTI w buforze odbiornika portu COM, czy też okresowo odczytywana jest lista na karcie SIM?
Może jest jakiś błąd w obsłudze znacznika bieżącego SMSa i program nie traktuje odebrany SMS jako nowy?

Pozdrawiam,
Andy
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: janek222 »

@Andy
Sprawa wydaje mi się że się wyjaśniła. Mimo wszystko moim zdaniem chodzi o ograniczenie ilości SMSów. Ja u siebie mogę odebrać równo 20. Jak jest do odebrania więcej to w ogóle nie są widoczne, jak usunę jeden z dwudziestu to zaraz odbiera się jeden z nieodebranych. Wydaje mi się że u Ciebie jest podobnie tylko możesz odebrać np. 12 a nie 20.
Teraz tylko pozostaje pytanie, czy można tą ilość zwiększyć ?

Komenda: AT+CPMS="SM"
- w odpowiedzi pierwsza liczba to ilość zapisanych SMSów, druga to ilość maksymalna.
Ostatnio zmieniony 2009-01-09, 00:50 przez janek222, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Janek
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: pgoral »

Robiłem tak wcześniej i nic nie znalazłem. Mobile connect nie chodzi w procesach.
_________________
Musi tam być. Nie ma takiej opcji by go nie było. Pokazujesz w zakładce Aplikacje program i potem prawy guzik, znajdź proces i co się dzieje? Nie znajduje?
Andy
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2008-07-25, 01:25
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: Andy »

janek222 pisze:Sprawa wydaje mi się że się wyjaśniła. Mimo wszystko moim zdaniem chodzi o ograniczenie ilości SMSów. Ja u siebie mogę odebrać równo 20. Jak jest do odebrania więcej to w ogóle nie są widoczne, jak usunę jeden z dwudziestu to zaraz odbiera się jeden z nieodebranych. Wydaje mi się że u Ciebie jest podobnie tylko możesz odebrać np. 12 a nie 20.
Teraz tylko pozostaje pytanie, czy można tą ilość zwiększyć ?

Komenda: AT+CPMS="SM"
- w odpowiedzi pierwsza liczba to ilość zapisanych SMSów, druga to ilość maksymalna.
Faktycznie, problem jest raczej z sygnalizacją SMSów powyżej 10-ego lub 11-ego. Z tą luką wokół 12 to trafiłem chyba przypadkowo :) Tylko nie rozumiem na czym on polega. Powiadomienia o SMS od 1 do 10 chyba zawsze przychodzą. O 11-tym raz tak, a raz nie. Natomiast nie ma powiadomień o SMS od 12 i wyższych. Karta SIM może pomieścić 25 SMSów:

Kod: Zaznacz cały

AT+CPMS="SM"
+CPMS: 14,25,14,25,34,45

OK
AT+CPMS=?
+CPMS: ("ME","SM"),("ME","SM"),("MT")

OK
AT+CPMS?
+CPMS: "SM",14,25,"SM",14,25,"MT",34,45

OK
Jak już pisałem chodzi tylko o powiadamianie. SMSy powyżej 11 są odbierane, zapisywane na karcie SIM i pojawiają się na liście.
Zauważyłem jeszcze tylko jedną rzecz. Jeżeli zrobię AT+CMGL=1 lub 4 w programie HyperTerminal, to wyświetlane są wszystkie SMSy (w tym także te powyżej 10). Wykonanie AT+CMGL=1 (lub 4) w oknie komend AT programu TNI ("AT i PIN" -> "Komendy AT") wyświetla tylko 10 lub 11 pozycji (jest to różnie przy kolejnym naciskaniu "Wyślij"). Ale lista SMSów wyświetlana pod przyciskiem SMS w głównym oknie zawiera wszystkie. Faktycznie, bez uprzedniego wykonania AT+CMGL=0 będzie ona niekompletna w przypadku jak ktoś na wyłączone powiadamianie. Chyba, że byłaby robiona poprzez AT+CMGL=4.
Może jakiś problem z rozmiarem bufora odbiormika portu COM?

A jeżeli idzie o pojawianie się nieodebranego SMSa na liście zwracanej po powtórnym wykonaniu AT+CMGL=1, to ten modem chyba tam ma. Robiłem to z HyperTerminala i na pewno w międzyczasie żadem program nie wykonał AT+CMGL=0.

Update
Wykonanie AT+CMGL=1 (lub 4) w oknie komend AT programu TNI ("AT i PIN" -> "Komendy AT") wyświetla pozycje do 10 lub 11 (jest to różnie przy kolejnym naciskaniu "Wyślij"). Czyli jeżeli np wykasuję SMS nr 4 to AT+CMGL=1 w oknie komend programu TNI zwraca SMSy z numerami 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, (11). A w programie HyperTerminal mam wszystkie czyli np. 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14.

SMSy o których pojawia się powiadomienie pokrywają się więc z listą zwracaną po wykonaniu AT+CMGL=1 w oknie momend AT programu TNI.


Pozdrawiam,
Andy
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: pgoral »

Woooow ale research! :) Andy, z Ciebie to musi być rewelacyjny pracownik!

janek222 miałbym taką prośbę - przy okazji jak coś będziesz robił z smsami to może byś dodał obok guzika archiwizuj smsy, guzik zapisz do pliku, albo do clipboard. Byłoby rewelacyjnie dla mnie :)

Choć i tak z zapisywaniem do .ini też jest super :) Ten program to BOMBA! :)
dezmol
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2009-01-08, 17:47
Lokalizacja: Google

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: dezmol »

janek222 pisze:Moim zdaniem nie ale tego nikt nie zagwarantuje. Kiedyś jak się znęcałem (niestandardowymi ustawieniami - wymyślonymi przeze mnie) nad swoim Huawei E630 to czasami zdarzyło się że trzeba go było zresetować którąś komendą: Ustawienia -> AT i PIN -> Res. modemu, wyjąć go i włożyć.
No więc pobawiłem sie tym wymuszaniem, oczywiście nie odbyło sie bez resetu modemu. Niestety nie wiem może w moim mieście nie ma EDGA tylko sam HSDPA jest. Tak czy inaczej nie działa to wymuszanie na moim E 160.

Co do MTU to bawiłem sie dość długo i chociaż maxymalan wartość była 1444 to net chodził wolno. Jednak gdy ustawiłem na 400 to śmiga aż miło popatrzyć.
Play14GB-Darmowe Noce-HuaweiE353u2
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: pgoral »

Całkiem możliwe. Play mało gdzie udostępnie starsze technologie.
Awatar użytkownika
siódmy
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2008-09-06, 10:31
Lokalizacja: Polska

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: siódmy »

Witam.Nie wiem co się dzieje po ostatniej aktualizacji TNI strony nie wczytują sie do końca (przerywa,długo wczytuje),internet się rozłańcza bardzo często zauważyłem też w menedżerze zadań że wykorzystanie procesora po podłączeniu skacze do 50%!? Przez play wszystko ok bezproblemowo wykorzystanie procka po podłączeniu do 12%?.Pzdr
Szarmuta
Andy
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2008-07-25, 01:25
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: Andy »

pgoral pisze:Woooow ale research! Andy, z Ciebie to musi być rewelacyjny pracownik!
Dzięki. Tak już mam, że jak się za coś wezmę, to nie lubię odpuszczać :)
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: janek222 »

@Andy
Dzięki za zaangażowanie. A teraz do rzeczy. Algorytm odbierania SMSów jest trochę inny niż innych komend AT. Modem ma 5 sekund na wysłanie SMSów do portu. Jak się w 0,5 sekundy nie wyrobi z wysłaniem czegokolwiek do portu to też się kończy z nim współpraca.
Do testów: http://www.sklepy.ehost.pl/tni_test.zip
Zmiany:
1. Zwiększono limit czasu oczekiwania na SMSy do 25 sekund. Ciekawe czy w tym rzecz, jak nie to zwiększe oczekiwanie na dane z 0,5 do np. 0,7 mimo że to i tak jest szmat czasu.
2. Dodano w SMSach możliwość eksportu ich do pliku tekstowego.
3. Przy odświerzaniu eSMSów najpierw jest sprawdzanie nowych.

[ Dodano: 2009-01-09, 16:35 ]
pgoral pisze:Całkiem możliwe. Play mało gdzie udostępnie starsze technologie.
Też tak słyszałem ;)

[ Dodano: 2009-01-09, 16:35 ]
Andy pisze:Tak już mam, że jak się za coś wezmę, to nie lubię odpuszczać :)
:ok:

[ Dodano: 2009-01-09, 16:42 ]
Co do MTU to bawiłem sie dość długo i chociaż maxymalan wartość była 1444 to net chodził wolno. Jednak gdy ustawiłem na 400 to śmiga aż miło popatrzyć.
To może być bardzo cenna wiadomość, może warto by się tym bardziej zainteresować. To 400 to empirycznie czy gdzieś znalezione? Jak zmieniane, programem czy ręcznie w rejestrze?
Ostatnio zmieniony 2009-01-09, 17:01 przez janek222, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
balbina1
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2008-09-24, 20:13
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji 2007.11-2009.04

Post autor: balbina1 »

pgoral pisze:Pokazujesz w zakładce Aplikacje program i potem prawy guzik, znajdź proces i co się dzieje? Nie znajduje?
W aplikacjach przy odpalonym TNI jest tylko TNI, nic więcej. Już powoli do reszty głupieję z tym modemem i TNI :cry: . Wyłączyłem Kasperskiego ,firewolla, cFosSpeed,restart modemu i dalej to samo. Zauważyłem że jak jest podłączony modem to bios długo mi się ładuje. Widzi go jako jakiś dysk czy coś w tym stylu. Pomocy!!! :cry: Cud jakiś czy co? Po napisaniu tego postu AT nagle zaskoczyło i działa :super: . Nic specjalnego nie zmieniałem. Ciekawe czy na długo? Dzięki wszystkim za pomoc :zdrowko: .
Ostatnio zmieniony 2009-01-09, 16:57 przez balbina1, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)
Zablokowany