Iplus - koniec umowy

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Patryk »

marens pisze: Tylko z drugiej strony i tak bez QOS nie da się wyciągnąć więcej jak 16Mbit w HSPA+.
Niby da się - ja osiągnąłem parę razy w Bielsku (N!) ok. 18 Mbps, a teoretyczna granica to ok. 19 Mbps.
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=420085#420085
16 czy 18 Mbps - bez znaczenia.

Ale (IMHO - każdy ma inne potrzeby) prawdziwy problem z plusowym QoSem rozbija się o upload - jednak w Erze i Orange bez większych problemów w sprzyjających warunkach można wyciągnąć nieco ponad 4 Mbps.
Pablo-1986
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-12-27, 17:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Pablo-1986 »

Wczoraj podpisałem umowę bezterminową i jak się okazało wieczorem już ją mogłem przedłużyć, jednak nie skorzystałem- zależy mi na rabacie, a oni proponowali powiększone limity:
1. taryfa początkująca-5GB
2.częsta-14 GB
3.codzienna- 20GB
4.wszechstronna-26GB

O wyższe plany nie pytałem, jedynie wiadomo, że w planie okazjonalnym nie da rady mieć wyższego limitu na przedłużeniu.

UWAGA!

W planach bez modemu, czyli umowach olny sim wykastrowano ofertę z Kasperskiego!
Poniższe warunki są dla nowej umowy bez terminala. Natomiast na przedłużeniu Kasperczak już jest.
Ostatnio zmieniony 2012-12-23, 10:23 przez Pablo-1986, łącznie zmieniany 1 raz.
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: jarek999 »

Patryk pisze: prawdziwy problem z plusowym QoSem rozbija się o upload - jednak w Erze i Orange bez większych problemów w sprzyjających warunkach można wyciągnąć nieco ponad 4 Mbps.
Z punktu widzenia użytkownika który używa tego internetu jako łącza stałego ponad 5 lat uważam to za duży atut (zresztą jak samo ograniczanie prędkości w stosunku do płaconego abonamentu również-na co Plus nie może sobie pozwolić gdyż konkurencja tego nie robi, poza P-4 które jest w bardzo trudnej sytuacji w kwestii transmisji danych i jeżeli nie dostanie koncesji na LTE trudno będzie spółce konkurować na rynku). Transfer upload-u jest utrzymywany na przyzwoitym poziomie przez całą dobę, wpływa to również bardzo korzystnie na jakość łącza i korzystanie z wymagających usług. Przy tym dostępie największą bolączką jest limit transmisji danych (na szczęście jest zauważalne podnoszenie limitów w ofercie Plusa-dla stałych abonentów w opcjach abonamentu z rabatem). :ok: P.S W Play abonenci mają upload 0,4Mbps a Plus jak ktoś jest szczęściarzem i ma dobry zasięg LTE to 5Mbps upload-u też przeskoczy. :)
jareq
rawsky
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2010-12-20, 09:06
Lokalizacja: Białystok

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: rawsky »

Pablo-1986 pisze:Wczoraj podpisałem umowę bezterminową i jak się okazało wieczorem już ją mogłem przedłużyć, jednak nie skorzystałem- zależy mi na rabacie, a oni proponowali powiększone limity:
1. taryfa początkująca-5GB
2.częsta-14 GB
3.codzienna- 20GB
4.wszechstronna-26GB

O wyższe plany nie pytałem, jedynie wiadomo, że w planie okazjonalnym nie da rady mieć wyższego limitu na przedłużeniu.

UWAGA!

W planach bez modemu, czyli umowach olny sim wykastrowano ofertę z Kasperskiego!
Poniższe warunki są dla nowej umowy bez terminala. Natomiast na przedłużeniu Kasperczak już jest.
Mam kilka pytań :
ktoś do ciebie dzwonił, że możesz przedłużyć umowę ?
tego samego dnia mogłeś przedłużyć umowę ?
a kto proponował przedłużenie umowy - BOK czy Dział Utrzymania ?
umowa ta na przedłużenie była na ile miesięcy ?
Pablo-1986
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-12-27, 17:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Pablo-1986 »

Sam zadzwoniłem. Przedłużenie proponowali na 12 mies, kontakt z BOK. Umowę mogłem przedłużyć tego samego dnia.
miki4G
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-02-06, 21:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: miki4G »

Witam, z góry przepraszam, wiem co robię. Jest to temat związany z przedłużeniem umowy w plusie, ale jest tu największy ruch. Napiszę małego offtopa, jak ktoś miły mi odpowie to spadam. Przedłużyłem umowę w play i z tego co pamiętam wybrałem Play Online 15GB i chyba+2 GB za pzedłużenie przez neta za 45zł. I wchodzę teraz na stronę play24 i widnieje tu,że mam play online 20GB. Niby tak strasznie mi to nie przeszkadza, ale chciałem tą mniejsza ilość GB, ze względu na to, że zawsze pod koniec miesiąca limit był przekraczany i zwalniał(czyli tak jakbym nie miał neta w domu). Z racji tego że dużo korzystam z neta było to dla mnie jak odwyk i chciałbym żeby tak było. Jak wygląda w takim przypadku reklamacja, jest możliwe aby odsłuchać ponownie tę rozmowę w, której zgadzałem się na dane warunki?
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: jarek999 »

Po co reklamacja w takim przypadku-włącz jakąś TV-on line, YT w HD na kilka godzin i po problemie. :)
jareq
miki4G
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-02-06, 21:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: miki4G »

jarek999 pisze:Po co reklamacja w takim przypadku-włącz jakąś TV-on line, YT w HD na kilka godzin i po problemie. :)
Okej, spoko. Tylko ja chciałbym 20 zł zaoszczędzić na miesiąc.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: marens »

Odnośnie iPlusa, jest dostępny jeszcze wariant -30% + modem LTE
15GB -> 42zł
E3276 -> 49zł
rawsky
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2010-12-20, 09:06
Lokalizacja: Białystok

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: rawsky »

marens pisze:Odnośnie iPlusa, jest dostępny jeszcze wariant -30% + modem LTE
15GB -> 42zł
E3276 -> 49zł
Umowa na 24mce ?
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: marens »

Tego nie wiem, ale chyba tak.
gerwazy72
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2010-12-19, 14:21
Lokalizacja: Chełm

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: gerwazy72 »

Witam.

Obecnie kończy mi się w lutym umowa z iplusem. Jakie są obecnie najlepsze oferty proponowane przez dział utrzymania klienta? Obecnie mam iplusa 7Gb + darmowe nocne ściąganie i modem za 54pln/mc umowa na 1 rok.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: YaHooo »

gerwazy72 z tego co wiem to wróciły rabaty 50% na abonament w przypadku brania umowy bez modemu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Andrzejz78 »

YaHooo pisze:wróciły rabaty 50%
A mi powiedzieli że nie ma takiego rabatu chyba że mam telefon w Plusie to może bym dostał więcej niż 30% ale nie 50%
Wynika więc z tego że rabaty to kwestia indywidualna w dużej mierze zależna od "siły targowania się" ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: YaHooo »

Andrzejz78 pisze: Wynika więc z tego że rabaty to kwestia indywidualna w dużej mierze zależna od "siły targowania się" ;)
Nie mam pojęcia...
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: jarek999 »

Andrzejz78 pisze: Wynika więc z tego że rabaty to kwestia indywidualna w dużej mierze zależna od "siły targowania się" ;)
Zawsze tak było, tym bardziej dziś gdzie sieci operują już na granicy kosztów przy minimalnych zyskach. Aczkolwiek w moim przypadku nie akceptowano proponowanych warunków a po złożeniu wypowiedzenia nastąpiło to błyskawicznie (w niespełna 24h). W przypadku P4 warunki na abonament telefoniczny negocjowałem 3-tygodnie ale również z sukcesem. :ok:
jareq
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Andrzejz78 »

jarek999 pisze:w moim przypadku nie akceptowano proponowanych warunków
Tak samo było ze mną tylko ja byłem zbyt "miękki" i zgodziłem się na ich warunki
Pablo-1986
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-12-27, 17:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Pablo-1986 »

22-12-2012- Podpisałem umowę olny sin, na czas nieoznaczony z taryfą początkującą,
7-1-2013- Przedłużyłem ją w umowie ze sprzętem, rabat 30% na zawsze, taryfa codzienna, abo ok 46 zł/mies, modem huawei e 3276 czarny za 49 zł.
Pablo-1986
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-12-27, 17:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Pablo-1986 »

No i nie doszło do realizacji oferty- kurier jedzie,jedzie i dojechać nie może :szok:
W Wawy do Poznania to chyba odległość jak z Ziemii na Marsa
Mediana
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2012-12-04, 12:27
Lokalizacja: z bajki

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Mediana »

Jak robicie, że macie te rabaty ?

Ja jestem w Plusie może i 5 rok i teraz kończy mi się umowa na 12 mcy, byłem w punkcie Plusa i co mam ofertę z internetu czyli 15 GB za 59,9 zł ( a teraz mam 10 GB za 60 zł).

Nie mam żadnego telefonu w plusie i tak zastanawiam się czy nie przejść do Orange, gdzie mam telefon i miałbym wówczas 15 GB za 45 zł.
Zasięgi Plusa i Orange są bardzo podobne czyli u nie średnie. (zasięgu LTE nie mam).

Powiedziecie, jak chodzi internet w Orange, bo na Plusa za bardzo narzekać nie mogę ale oferta Orange jest tańsza o ok. 33 %, a to kusi.

Zarówno w Plusie, jak i w Orange router ZTE MF 60, który wezmę >> jest w podobnej cenie
Wiem, że powyższy router nie chodzi w LTE. :P

Pozdr.
M...
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: pogodabartek »

Normalnie to robią-po prostu wypowiadają umowę operatorowi Plus i do końca grają i walczą o swoje większe limity przy umowach na 12 miesięcy bez modemu.

W Cyfrowym Polsacie tego nie rób bo i tak Cie okłamią i oszukają jak mnie i marensa i pewnie wielu innych.

Jak masz dobry sprzęt z HSPA+ to kombinuj.

Ps. czytaj poprzednie strony, a wszystkiego się dowiesz.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Andrzejz78 »

Mediana, To proste Ja co roku "próbuje" ;) rozwiązać umowe z Plusem a oni co roku próbują mnie zatrzymać dając rabat, większy limit itp.
Trochę targowania i co roku lepsze warunki
Pablo-1986
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-12-27, 17:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Pablo-1986 »

Kurier nie dojechał, przedłużenie anulowałem/
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: pogodabartek »

Czyli zaczyna się robić tak samo jak w CP,gdzie okłamują ludzi i naciągają na przedłużenie umowy, a później wycofują ta ofertę i kurier nie przyjechał tak samo.

Sprawa się ciągnie od 21 października 2012 roku i do dziś cisza, a teraz trafiła do UKE skarga to zaczęli dzwonić do mnie z propozycją przedłużenia to im nawrzucałem, że traktują klientów jak śmieci itp. i że robią z nich idiotów, oraz że jak nie zmienią stosunku do ludzi to nie mamy o czym rozmawiać i zakończyłem rozmowę.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: matek451 »

No cóż Plus i CP to teraz jedno stąd podobne praktyki. W grupie Solorza robi się coraz gorzej. Nachalne reklamy LTE a jakość usług ciągle w dół. Ostatnio doświadczam to przy negocjacjach przedłużenia umowy na telefony. Niekompetencja konsultantów w BOK wprost przeraża.
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: pogodabartek »

Ostatnio chciałem dezaktywować pakiet 2GB i koleś z BOKU CP mówił mi, że nie ma takiego czegoś, a Ja mu, że jest bo mam to na umowie i niech zmieni lekarza, bo jego lekarz go okłamuje, a on , że go obrażam, a Ja, że robi z ludzi nie powiem idiotów i kazał poczekać i udało się powrócić do pakietu 1zł=200MB

Normalnie ręce opadają za takie traktowanie.

Teraz do mnie ciągle wydzwaniają, ale jak już skarga poszła to jej nie wycofam, niech tylko więcej osób składa skargi do UKE, że ich CP/Plus okłamuje i daje co innego niż było uzgodnione.

Uprzedzam tez Was byście nagrywali rozmowy z konsultantami jak Ja i ich o tym informowali, będziecie w ten sposób zabezpieczeni w przypadku wprowadzenia innej oferty niż uzgodniliście.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Andrzejz78 »

YaHooo pisze:Jednak te odcinanie od sieci to paranoja
Dzisiaj mogę potwierdzić ze przekroczenie limitu powoduje "odcięcie od świata" Wczoraj w pewnej chwili ustała transmisja danych i wyświetliła się strona Plusa z informacją :
...w celu ochrony przed dodatkowymi opłatami, Twój internet został zablokowany
Co ciekawe strony Plusa chodziły bez problemu Wejście na każdą inną stronę powodowało wyświetlenie się wspomnianej strony z komunikatem SMSa też wysłali z informacją

Przestrzegam przed braniem na serio licznika danych operatora Według TNI pozostało mi około 100MB danych a w moim profilu na stronie Plusa było ponad 1GB do wykorzystania Postanowiłem to sprawdzić i zacząłem film pobierać Po kilku minutach net stanął i wyświetlił sie wspomniany komunikat Gdybym miał to przereklamowane LTE to może bym uwierzył że w kilka minut poszedł 1GB danych
Wydaje mi się że ktoś celowo zawyżył dane lub aktualizuje je z bardzo dużym opóźnieniem żeby wymusić zakup dodatkowego transferu
Może to odosobniony przypadek ale teraz będę częściej porównywał oba liczniki i się przekonam jak to jest na prawdę
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: ra-v »

Przestrzegam przed braniem na serio licznika danych operatora Według TNI pozostało mi około 100MB danych a w moim profilu na stronie Plusa było ponad 1GB do wykorzystania
To musi być dość duży błąd w TNI.
Ja korzystam z własnego autorskiego programu liczącego transfer danych w Linux. Porównałem go z tym, co jest w eBOK, i wyszło, że eBOK oszukuje na niekorzyść operatora, choć to może być zwykły błąd polegający na tym, że Plus nie aktualizuje statystyk na bieżąco.
Zdjęcie - Plus - statystyki modemu
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: YaHooo »

Andrzejz78 pisze:Dzisiaj mogę potwierdzić ze przekroczenie limitu powoduje "odcięcie od świata" Wczoraj w pewnej chwili ustała transmisja danych i wyświetliła się strona Plusa z informacją :
To ja nie wiem czy wezmę przedłużenie od nich w takim razie...
ra-v pisze: To musi być dość duży błąd w TNI.
Sam błąd w TNI wątpię. Problem jest inny sposób zaokrąglania oraz jednostka taryfikacyjna jaką stosuje operator.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Andrzejz78 »

To musi być dość duży błąd w TNI.
Chyba źle zrozumiałeś TNI wskazał prawidłowo bo po kilku minutach wykorzystałem pozostały limit 100MB To na stronie Plusa był jakiś błąd że miałem jeszcze ponad 1 BG

[ Dodano: 2013-01-21, 22:59 ]
YaHooo pisze:sposób zaokrąglania oraz jednostka taryfikacyjna jaką stosuje operator.
Ale nie w ten sposób że wychodzi taka różnica
TNI jest o wiele rzetelniejszy :)
ODPOWIEDZ