Iplus - koniec umowy

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
chemik89
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2008-05-19, 20:07
Lokalizacja: Lodz/Bukowiec

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: chemik89 »

Witam

ostatnie dni przed zerwaniem umowy:
proponują :

Kod: Zaznacz cały

20GB
ipobieracz 50GB 01-07 0zł
abonament 39zł brutto
teraz płace 75zł za 12GB
ipob. 00-08 - Bez limitów (pierwsza wersja ^^)

zależy mi na tym transferze bez limitów bo czasami musze pobrać paczke po 10GB+ ...
dziennego nie wykorzystuje więcej jak 3-4GB.

planowałem brać coś od orange - tam chyba mają nielimitowany transfer (i prędkość) w happy hour ?

edit:

Kod: Zaznacz cały

15GB
ipobieracz 50GB 01-07 0zł
abonament 29.90zł brutto
ostatecznie chyba wezme coś takiego.

Jak sie okazuje wskrzesili rabat -50% na abonament - szkoda tylko że iPobieracz ucierpiał.
Dell axim x50v
Trium Mars->Nokia 3210->Siemens c60->Siemens mc60[RIP]->Siemens s65->Siemens sx1[RIP]->Nokia 6310i->SonyErricson k750i->SonyErricson k800i->LG GT540
HSPA+ 40ms (internet mobilny 15GB -50% 29.90zł)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: ja.michal »

chemik89 pisze: tam chyba mają nielimitowany transfer (i prędkość) w happy hour ?
Tak.
Gaalikk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2010-10-23, 16:30
Lokalizacja: Augustów

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Gaalikk »

Otrzymalem propozycje nowej umowy :) 23GB + 50GB w nocy i modem na 24 miesiace za 64,90.
Opcja na 18 miesiecy jest bez modemu. Jednak konsultant bedzie dzwonic juz pol roku przed zakonczeniem umowy, wiec praktycznie po roku moge cos zmienic.

Jaki jest to okres w przypadku 24 miesiecy ? Potrzebuje tez nowego modemu HSPA (21 Mbit) do wspolpracy z routerem TL-MR3420. Mysle, ze cena w okolicach 100 zl.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: matek451 »

Złóż wymówienie, propozycje z DUK są najkorzystniejsze, masz szansę na 50% rabat i umowę na rok bez modemu. Wówczas za 49,90 masz 25GB lub 35GB za 69,90. Do tego oczywiście te 50 GB w nocy. Modem najlepiej kupić na własność , np. E3131 w Playu. Propozycje utrzymaniowe są składane z reguły pół roku przed końcem umowy, ale to żadna łaska. To taki chwyt marketingowy ze strony konsultantów. W ofercie z modemem zapłacisz za niego wyższym abonamentem.
Gaalikk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2010-10-23, 16:30
Lokalizacja: Augustów

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Gaalikk »

Jesli zloze wypowiedzenie to bede musial korzystac ze starej umowy jeszcze kolejny miesiac prawda (okres rozliczeniowy jest 21)? Czy mam jakas gwarancje na otrzymanie 50% rabatu ?

DUK kontaktuje sie telefonicznie, wiec czy to nie oni dzisiaj do mnie zadzwonili ?

Modem na pewno kupie sam :)
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: darekka »

Witaj gwarancji na tak duży upust nie ma ale ja złożyłem wypowiedzenie około tygodnia temu listem poleconym, wczoraj otrzymałem SMS potwierdzający a już dziś dzwonili z propozycją rabatu na dowolny abonament o 50proc i umowa na 24msc.(z modemem) lub 12msc.(bez sprzętu), jako że aktualnie mam umowę do 20 marca 2013 za 84,99zł. 18GB i NO LIMIT od 0:00 do 12:00 więc ten nocny limit 50GB między 1:00 a 7:00 jest dla mnie nie do przyjęcia. Nadmienię, że bez wypowiedzenia oferowali jedynie limit jak dla osób zamawiających nową aktywacje przez internet (zamiast np.20GB dawali 23GB) i ZERO upustu.
Wygląda na to, że po wynikach przetargu na LTE1800(Play 3x5MHz i T-Mobile 2x5Mhz) poczuli oddech konkurencji na szyi.
Chcąc coś ugrać pisz wymówienie i czekaj, zresztą nawet w ostatniej chwili możesz cofnąć wypowiedzenie i pozostać na bezterminówce wg.dotychczasowego abonamentu.
darekka
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: matek451 »

Szkoda, że wymówienia nie złożyłeś wcześniej. Złóż ją teraz, miesiąc to nie problem. Jeśli kupisz modem to oferta na 12 m-cy z rabatem 50% jest najkorzystniejsza. Gwarancji nie masz, musisz być twardy w negocjacjach. W styczniu w imieniu kuzyna uzyskałem z DUK 35GB za 69,90. Oferta , którą otrzymałeś to standardowa oferta przedłużeniowa PLUSA. Kontakt z DUK możliwy tylko po złożeniu wypowiedzenia.
Gaalikk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2010-10-23, 16:30
Lokalizacja: Augustów

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Gaalikk »

Dobra, wiec zloze wymowienie. Nie wiedzialem, ze znowu zmienily sie godziny nocne.. Kiedys mialem do 9, w tej chwili do 8 a teraz bedzie 1-7 :dobani:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: matek451 »

W Plusie po zmianie właściciela wszystko idzie na gorsze. Kiedyś w Plusie za 10 zł miałem no limit w godzinach 0.00-12.00. Dziś to 50 GB w śmieszne 6h(wkrótce pewnie 2.00-6.00 ;) Play idzie w drugą stronę a Plus stawia na LTE za 9,90 :D
Pablo-1986
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-12-27, 17:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Pablo-1986 »

W końcu moje przedłużenie doszło do skutku.
Warunki:
-limit 20 GB, abonament z rabatem 50% na 24 mies
-Licencja Kaspersky 2013
i wisienka do tego tortu- Router Huawei B593 za 1 zł :ok:

Wszystko oczywiście z DUK po złożeniu wypowiedzenia i po odmowie 1 oferty z modemem ZTE LTE MF coś tam coś tam:P
Awatar użytkownika
Pijo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 677
Rejestracja: 2009-07-06, 12:16
Lokalizacja: Podlasie/Mazowsze

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Pijo »

Pablo-1986 pisze:W końcu moje przedłużenie doszło do skutku.

Warunki:

-limit 20 GB, abonament z rabatem 50% na 24 mies

-Licencja Kaspersky 2013

i wisienka do tego tortu- Router Huawei B593 za 1 zł
Masz już to na papierze? Czy umowa jeszcze w drodze? Warunki i ruter konkretne.
uniu
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 195
Rejestracja: 2009-03-17, 21:41
Lokalizacja: Wołomin

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: uniu »

Dzwoniłeś do DUK na 2699 czy sami oddwonili?
Awatar użytkownika
Pijo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 677
Rejestracja: 2009-07-06, 12:16
Lokalizacja: Podlasie/Mazowsze

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Pijo »

-limit 20 GB, abonament z rabatem 50% na 24 mies
Ile to będzie kosztować msc w PLN? 40 zł ?
uniu
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 195
Rejestracja: 2009-03-17, 21:41
Lokalizacja: Wołomin

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: uniu »

Czy to mozliwe aby po złożeniu wypowiedzenia w Plusie i wysłaniu numeru kontaktowego na 2699 nikt z działu utrzymania klienta nie oddzwania?
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: ra-v »

po odmowie 1 oferty z modemem ZTE LTE MF coś tam coś tam:P
Heh strzał w dziesiątkę. Ten modem to złom, rozłącza się, niestety nie jeden.

Swoją drogą mam pecha z Plusem. Gdyby przedłużenie padło na 3 miesiące później bym już z nimi umowy nie podpsiał. Teraz się ....... z zapchanymi nadajnikami. Zresztą nie tylko ja.

Od 20.12.2013 czekam na rozwiązanie Problemu z Plusem. Fakt jest taki że tylko raz odpisali, a z netem jest coraz gorzej.

Wczoraj dzwoniłem żeby zgłosić znowu problem (tutaj krótki opis problemół z Plusem) tzn. 20 minut czekałem w kolejce, a 15 zgłaszałem problem, stwierdzili że coś tam było ale niby już jest ok.

Nie wiem co się dzieje, odkąd zaczęła się ostra jazda z reklamami LTE i od kiedy wpadli w ręce Cyfrowego Polsatu to są jaja na maxa. Od bohatera do zera.

Do końca umowy jakieś 1.5 roku, jak jeszcze z 30 dni tak pójdzie to sprzedam abonament i wezmę u konkurencji, nawet z limitami szybkości pobierania. Wolę mieć realny limit, niż nierealny nolimit.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
Pablo-1986
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-12-27, 17:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Pablo-1986 »

Pijo pisze:Masz już to na papierze? Czy umowa jeszcze w drodze? Warunki i ruter konkretne.
Tu mam treść sms:
Nazwa: Biuro obslugi
Numer: 2601
Treść:
Witaj! Dnia 2013-02-21 w godzinach 16:00-18:00 zostanie dostarczony aparat Router Huawei B593, IM3 Wszechstronna 20GB 50%. Pozdrawiamy, Plus.
Czas: 2013-02-20 13:54:11

Punkty regulaminu mówiąca o zniżce zapodam jutro:P

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2013-02-20, 20:15 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2013-02-20, 20:15 przez Pablo-1986, łącznie zmieniany 1 raz.
uniu
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 195
Rejestracja: 2009-03-17, 21:41
Lokalizacja: Wołomin

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: uniu »

Witam

Mam problem z Plusem na internet. Numer mam u nich już 5 lat od 3 lat jadę na 50% rabacie ale ostatnio złożyłem wypowiedzenie i tradycyjnie dostałem wiadomośc aby wysłać nr kontaktowy i tak zrobiłem ale nikt nie oddzwaniał więc wysłałem jeszcze kilka razy swój numer kontaktowy na 2699 ale dalej nikt nie zadzwonił. Ostatniego dnia wypowiedzenia sam zadzwoniłem na 2699 i wszyscy konsultanci byli zajęci takzę zamówiłem rozmowę na następny dziń ale też nikt nie oddzwonił. W końcu karta z numerem plusa została dezaktywowana wieć zadzwoniłem do BOKU i konsultant poinfomował mnie ze oni próbowali się ze mną kontaktowac kilka razy w okrasie wypowiedzenia. JA żadnego połaczenia od nich nie maiłem i nie wiem co teraz. Obecnie złożyłem reklamacje na [email protected] ale nie wiem co dalej z tym zrobić. KOnsultant z BOKu powiedzał że jest mozliwosć aktywacji mojego numeru plus internet ale musze to zrobić przez dział utrzymania klienta do którego nie mogę się dodzwonic. Cały czas automat informuje mnie ze wszyscy konsukltanci sa zajęci i iddzwonią i sie rozłacza. Jak to jest mozliwe ze oni próbowali sieze mną skontaktować kilka razy a ja nie maiłem żadnego połączenia? Ktoś tu oszukuje ale na pewno nie ja.

Jakieś porady co tu dalej zrobić aby odzyskać numer i abonament an internet?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: wojteks »

uniu pisze:Jak to jest mozliwe ze oni próbowali sieze mną skontaktować kilka razy
Może dzwonili na numer iPlusa?
Nie pomagam na PW!
uniu
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 195
Rejestracja: 2009-03-17, 21:41
Lokalizacja: Wołomin

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: uniu »

Wysłałem im z numeru plusa smsa z numerem kontaktowym a jeśli by dzwonili na numer plusowy to chyba by jakiś sems przyszedł że ktoś próbował się skontaktować
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: wojteks »

uniu pisze:to chyba by jakiś sems przyszedł że ktoś próbował się skontaktować
Przykładowo do mnie nie przychodzą, to jest usługa którą można wyłączyć.
Nie pomagam na PW!
Pablo-1986
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-12-27, 17:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Pablo-1986 »

Jak złożyłem wypowiedzenie w salonie i wróciłem do domu to po odpaleniu neta przyszła mi informacja aby wysłać numer kontaktowy i że wpłynęła rezygnacja. Po wysłaniu numeru kontaktowego skontaktowali się w niecałe 3 minuty po wysłaniu wiadomości. A co do oferty to dziś odebrałem router z umową na 2 lata. Abonament przez 24 mies to 39,95! Do tego limit 20 GB i Kasperczak. Router już śmiga w domowej sieci. Na razie podłączyłem do niego 2 kompy i dekoder n-ki oraz pen-drive pod usb. Działa jako centralny magazyn plików w sieci.
oremi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2013-02-23, 10:11
Lokalizacja: Łomża

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: oremi »

przerabiałem rezygnacje z umowy z Plusem we wrzesniu, po wypowiedzeniu umowy listownie

wysłali potwierdzenie, i oferte kasperskiego na 2 lata, którego już kupiłem na 2 lata sam

potem smsem prosili o numer telefonu kontaktowego, grzecznie odpisałem, zresztą nie raz

nie zadzwonili przez 40 pare dni ani razu, wtedy też myślałem że coś spierdzieliłem, że mnie nie było(akurat trafili na okres mojego ślubu-wesela) i nie złapaliśmy się

po rozwiązaniu były telefony do BUK i BOK i nic, najpierw że się skontaktują potem że już nie jestem ich klientem, wiecznie zajęci, nie mieli czasu

umowa została wypowiedziana, akurat mi ona nie była potrzebna, po 2 latach, umow przestała być

pewnie zmienili taktykę, podchodzą na zasadzie: "zgłasza wypowiedzenie więc, jak nie chce to nie, może przyjdzie drugi raz, damy mu z łaski na tych samych warunkach jak miał
i będzie szczęśliwy"

ja na to nie poszedłem, poszedłem do konkurencji, a u konkurencji przez dwa lata dużo się wydarzyło, powiększyli zasięgi i jakość transmisji, kiedyś u mnie była czarna dziura innych sieci tylko plus, teraz plus jest w tyle

DZIĘKUJE WAM BIURZE UTRZYMANIA KLIENTA ŻE DO MNIE NIE ZADZWONILIŚCIE! :D
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Ufo atakuje »

Niedługo się im skończy to "sobiepaństwo" jak konkurencja odpali LTE. ;)
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: ra-v »

Tylko niech konkurencja zrobi mądrzej i da limitowany LTE, a nie że będzie się zacinać wszystko jak w "sobiepaństwo".
Chyba lepiej mieć dobrej jakości limit 5Mb/s o pingach 40 niż skaczące 0.1-20 Mb/s o pingach 40-500.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: ja.michal »

ra-v, przypuszczam, że jak Play będzie coś kombinował z LTE to najpewniej będzie do 10 Mb/s. Może do 20 Mb/s. Mogę się mylić. W HSPA+ DC w T-Mobile jest szybciej.
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: ra-v »

ja.michal, wypowiadasz się bardziej pozytywnie czy negatywnie na temat takich limitów?
Wg mnie tak powinno być - mało płacisz, masz mniej, więcej płacisz masz więcej.

Idąc drogą myślenia "liderów technologii LTE" - dają oni praktycznie maksymalny transfer LTE. Wyobrażasz sobie co by się działo, gdyby kablowi dostawcy internetu dali limit szybkości na zasadzie ile wyciągniesz to masz, ale w naszych realiach? Ja nie bardzo, wszystko bo się zapchało.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: matek451 »

Te prędkości LTE u " liderów technologii LTE" w praktyce w niektórych lokalizacjach to niezła lipa.Ale reklama robi swoje.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: ja.michal »

ra-v, ani negatywnie, ani pozytywnie. Wolę mieć szybciej aniżeli wolniej. Z drugiej strony jeśli wolniej da stabilność sieci to lepsze jest takie rozwiązanie. Widać zresztą jak u Playa to działa i dzięki czemu praktycznie w większości przypadków jest taka prędkość jak Play deklaruje w umowie.

Wszystko zależy od potrzeb, świadomego wyboru i zrozumienia danej firmy/oferty. Miałem Playa na kartę z limitem podniesionym do 4 Mb/s i nocami bez limitu i byłem bardzo zadowolony. Praktycznie zawsze było te 4 Mb/s. Potrzeba było mi większej prędkości i wybrałem natomiast T-Mobile bo po pierwsze ma HSPA+ DC do 42 Mb/s, (które w praktyce działa pod stacją 50% deklarowanej, a dalej 20-30%, ale jestem tego świadomy), po drugie były inne czynniki (noc bez limitu w mniejszej taryfie, zasięg GSM).

Oczywiście prędkość 20 Mb/s to nie dużo, ale skoro ma to dać stabilność to jestem za. Limit taki a nie inny napisałem bo Play będzie miał w sumie niewiele kanałów. Chcąc jeszcze odjąć coś na DCS (żeby wyłączyć GSM 900 w miastach) zostanie mało na LTE. Technicznie nie będzie dało się nawet "puścić" 100 Mb/s bo nie będzie miejsca w ramach przyznanej licencji. Na mniejszej ilości kanałów LTE przewiduje bodajże max 50 Mb/s (nie wiem, może jakoś dynamicznie chcą współdzielić pasmo).
Biorąc pod uwagę aktualne rozwiązanie Playa, przy założeniu, że cała sieć jest HSPA+ do 21 Mb/s (pomijam miejsca jak Warszawa z HSPA+ DC) i bierzemy najwyższą opcję 6 Mb/s to z technicznej 21 Mb/s w praktyce Play daje niecałe 30%. Przy tym założeniu z LTE do 50 Mb/s wyjdzie koło 15 Mb/s. Jak dodamy ewentualne, dynamiczne współdzielenie sieci to może być jakaś oferta do tych 20 Mb/s.

A może Play dogada się z T-Mobile i wszystkie bloki razem przeznaczą na wspólną sieć LTE?
Awatar użytkownika
jaras99
Stały użytkownik forum
Posty: 94
Rejestracja: 2007-08-16, 20:55
Lokalizacja: Chodzież

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: jaras99 »

A ja po długim czasie (trochę za późno wysłałem wypowiedzenie) wreszcie otrzymałem zadowalającą mnie ofertę. Po wysłaniu wypowiedzenia w bardzo szybkim czasie zadzwoniła do mnie (co się bardzo rzadko zdarza) bardzo miła pani i od ręki zaproponowała 50% rabat na dowolny abonament.
Oferta jaką przyjąłem to
- umowa na 24 miesiące
- 35 GB w dzień i 50 GB w nocy(od 1 do 7) za 69,95 zł
- Router ZTE MF60 (niestety Huaweia już nie mieli w ofercie) za 1 zł
- Licencja na Kaspersky
uniu
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 195
Rejestracja: 2009-03-17, 21:41
Lokalizacja: Wołomin

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: uniu »

Witam ponownie

Po długim boju to znaczy złożeniu wypowiedzenia, dezaktywacji numeru potem oferta lojalnościowa, znowu aktywacja numeru, nowa umowa mam swoje

15GB za 29,99 brutto + 50 GB w nocy/ 12msc
podniesiono mi QoS na dl:16 i up: 8
dodatkowo zmieniłem kartę sim na usim pod LTe i tu mam pytanie

Jak się mam moj QoS do LTe? Czy jak zaloguję się do LTE to wyciągne więcej niż 16 Mbit/s?
Niestety nie mogę tego zweryfikować fizycznie gdzyż nie posiadam modemu Lte
ODPOWIEDZ