internet radiowy - info dla użytkowników

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krzy?
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2005-12-03, 15:23
Lokalizacja: opolszczyzna

internet radiowy - info dla użytkowników

Post autor: krzy? »

Witam!
Od tygodnia szaleję na radiówce.Poprzednio używałem GPRS z i-plusa(do sierpnia niestety muszę płacić miesięcznie 60zł chyba,że kara 400zł...).
Różnica kolosalna - GPRS max 50Kb/s a radiówka średnio 250Kb/s(48,80 brutto miesięcznie).
Zanim jednak zaczęło "hulać" to same problemiki.Piszę po to,żeby przed tym ustrzec przyszłych użytkowników!
Po 1 - antena jak najwyżej!!!Najpierw zamontowali(sam zamontowałem) antenę na wysokości ok.5 metrów - do anteny nadawczej (ok.1,5km)widoku nie było,net odbierał,ale się zawieszał."Fachowcy" wymienili na antenę yagi 19dB - poprawa była,ale nie dawało mi to spokoju więc przewiesiłem ją nad sam dach-do nadawczej teraz przeszkodą jest tylko wysoki dom w mniej więcej połowie odległości.I teraz chodzi aż miło!
Po 2 - umowa!!!Czytajcie dokładnie co tam pisze!Dostawcy internetowi w większości wypadków są niewinni - nie dajcie się!Sam jeszcze umowy nie podpisałem,ale w tej treści co ją stworzyli jest do niezaakceptowania!
Jeżeli ktoś by chciał poczytać to proszę o maila.
Po 3 - zabezpieczcie dane w komputerze!!!Po pierwszej wizycie fachowców(w sumie były 2) tak namieszali,że trzeba było formatować całego kompa.
Po 4 - drogę od wejścia do komputera zabezpieczcie przed zabrudzeniem np. gazetami - do dziś mam zglebki od żony - ja patrzyłem żeby net chodził,a oni w buciorach doprowadzili dom do nieusuwalnych znaków brudu na dywanie.
To by było na tyle.Życzę Wam forumowicze fachowych fachowców,czystych instalacji i szybkiego surfowania!!!
Pozdrawiam!!!
ODPOWIEDZ