Polska vs. Niemcy

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
asiek120
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2006-11-05, 10:49
Lokalizacja: Polska

Polska vs. Niemcy

Post autor: asiek120 »

Ja posiadam iPlus 60 prywatnie (wiadomo 60zł limit 1GB po limicie 4kB/s)

Siostra wyniosła sie na zachód skusiła na ofertę Vodafone (niemiecki) płaci 20 euro limit 5 giga ale po przekroczeniu limitu nie ma czegoś takiego jak obcinanie - po prostu płaci za dodatkowe kb.

Fakt ma wszędzie EDGE chociaż przeważnie jest w zasięgu 3G, to nie wydaje mi sie, aby nasi zachodzi sąsiedzi mieli lepsza oferte. NIe wiem jak to jest w T-mobile i u innych operatorów,

Skończmy narzekanie narzekanie na limity tylko zaczęli sie cieszyć ze po przekroczeniu spada nam prędkość a nie kwota na fakturze.
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Polska vs. Niemcy

Post autor: kedi »

Polska: 60 pln - 1 Gb
Niemcy: 70 pln - 5 Gb
to robi różnice, przeciętny użytkownik nie przekroczy limintu 5 Gb no chyba że będzie sporo zasysal to wtedy musi zwracać uwage na licznik
Awatar użytkownika
asiek120
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2006-11-05, 10:49
Lokalizacja: Polska

Re: Polska vs. Niemcy

Post autor: asiek120 »

Faktkt, ale ci co narzekają to w większości łaczą sie tylko przez komórkowy net. Nikt kto ma kabel lub radio nie bedzie jęczał, ze mu mało bo komórkowy bedzie używał sporadycznie a juz na pewno nie bedzie ciągnął nagminnie
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: Polska vs. Niemcy

Post autor: SQ08 »

Tylo, że w Niemczech E-Plus oferuję dostęp do internetu bez limitów, za 25 Euro na miesiąc. To jest duża różnica, a zasięg 3G jest w wielu miejscach, i życzę Polsce takiego zasięgu 3G jaki jest w Niemczech, ofert również. Zobaczmy jakie są tu zarobki i jakie w Polsce to i tak wychodzi, że Internet, telefony są w Niemczech dużo tansze w porównaniu do Polski.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polska vs. Niemcy

Post autor: zDaleKi »

kedi pisze:Polska: 60 pln - 1 Gb
Niemcy: 70 pln - 5 Gb
Mając do wyboru tak jak powyżej, ja bym wybrał 5GB za 70pln.

Ponadto wychodzi przelicznik:
Polska 1GB - 60pln
Niemcy 1GB - 14pln
kedi pisze:przeciętny użytkownik nie przekroczy limintu 5 Gb
Tak, 5GB raczej nie przekroczy, ale 1GB przekroczy spokojnie. Ja obserwuję u siebie, że samo przeglądanie internetu + poczta to średnio od 1,5 do 2 GB miesięcznie.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Polska vs. Niemcy

Post autor: Mikolaj211 »

Ja nie ściągnąłem żadnego dużego pliku, w ogóle prawie nic nie ściągnąłem, a od 21 stycznia do dzisiaj mam już ściągnięte 400MB!! Tylko przeglądając strony. Jak ktoś nie wierzy - mogę dać screen z netmetera!! 25 euro, choćby euro było po 4zł, to jest 100zł. Więc lepsze to, niż 4GB za 110zł... Tylko kiedy takie oferty będą w Polsce?
Awatar użytkownika
SVIPER
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2008-01-08, 19:24
Lokalizacja: wzi?? si? ED77?

Re: Polska vs. Niemcy

Post autor: SVIPER »

Uważam, że tak, czy siak nie mamy co narzekać, dla każdego cos innego i każdy oczekuje czego innego od operatora, a zupełnie co innego otrzymuje ;) (sory za powt.)
asiek120 pisze:zaczęli sie cieszyć ze po przekroczeniu spada nam prędkość a nie kwota na fakturze.
A ja właśnie bym wolał, żeby mi spadała kwota na fakturze a nie prędkośc :D ;)
ED77 + ATK20 = :D
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: Polska vs. Niemcy

Post autor: SQ08 »

Może tak będzie niedługo, że nie będzie limitów i w Polsce :hyhy: . Jedyne co można zrobić to czekać :dobani: , sam się obawiam że E-Plus wprowadzi limity :dobani: :nienie: bo ostatnio szef tej sieci wypowiada się o coraz gorszej jakośc rozmów ludzie się skarżą, bo ci co kupili karty na UMTS czy np. ja siedzą i sciagaja. Na takim jedym forum koleś pisał ze przez karte od e plus sciagnal w miesciac 74GB!!!! :super: , oczywiście zapłacił 25 Euro nic więcej hehe :) E-Plus boi się strasznie uruchomić do końca HSDPA bo widzi co się dzieję, dane zaczynają brać góre na rozmowami i smsami, sieć sie zapycha i mają naprawdę problemy, gdyby wszyscy mieli bez limitów w Polsce czy w ogóle w Niemczech, to ludzie nawet gdyby mieli możliwości ADSL brali by karte jakbybyło u nich HSDPA dostępne, bo czemu nie mieć 7,2 Mb/s zawsze przy sobie :) Ale chyba raczej to nie możliwe aby internet komórkowy był bez limitów, jakby tak sie stało to nie dało by się nigdy zadzwonić :) . Ja jestem zmuszony mieć UMTS, DSL u mnie nie jest dostepny, żałosne jest to, że mój sąsiad mieszka odemnie ponad 100 metrów i ma spokojnie 16 Mb/s z telefonem za 50 Euro.... A ja się męcze z tym ledwo co ponad tysiąc HSDPA, dobre to że chociaż na razie limitu niema i mam nadzieję że go nigdy nie będzie.

Pozdro :)
Awatar użytkownika
asiek120
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2006-11-05, 10:49
Lokalizacja: Polska

Re: Polska vs. Niemcy

Post autor: asiek120 »

ja jednak jestem zania, ze lepiej mieć obciętą prędkość niż dopłacać za dodatkowe kB. Fakt mają taniej, ale w moim przypadku mam tylko dostęp przez komórke i mimo limitu 1 gb co miesiąc naciagniete mam 3-4.
A limit pęka mi po 3ch dniach :)
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Polska vs. Niemcy

Post autor: szalony »

Ja jestem realista i wiem ze internet "komorkowy" nigdy nie bedzie bez limitow ... Mam tylko jedna prosbe do Plusa - moze by tak zrobic by limity sie sumowaly tak jak w taryfach abonementowych - 3 lub 6miesiecy - to by bylo posuniecie Plusa w strone klienta :ok: Bo czasami czuje sie oszukany :( w jednym miesiacu np malo sciagam i co "przeplacam" a w innym limitu brak :(
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: Polska vs. Niemcy

Post autor: raven18 »

limit raczej musi zostać ale dobrze by było by prędkość po przekroczeniu wzrosła; co do E-Plusa nie sądzę by taki stan rzeczy się utrzymał - prędzej czy później wprowadzą limit
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Polska vs. Niemcy

Post autor: DJ1910 »

ja bym raczej poszedł w kierunku takim, ze po limicie predkosc spada, ale nie do jakiś 16kbps, ale np do 64kbps...bo to co teraz jest w erze czy orange to woła o pomste do nieba, w plusie troche lepiej, ale i tak 32kbps to kicha porządna
Awatar użytkownika
artureal
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 334
Rejestracja: 2008-01-20, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Polska vs. Niemcy

Post autor: artureal »

Operatorzy mają do wyboru: albo rozbudowywać infrastrukturę, co jest diabelnie drogie w porównaniu do internetu kablowego, albo ograniczać ruch w sieci limitami. To drugie rozwiązanie jest prostsze, tańsze i skuteczniejsze. Przy obecnej przepustowości i ustawieniu na no limit moglibyśmy zapomnieć o korzystaniu z netu, bo podobnie jak w neostradzie - 90% ruchu generowałyby różnego rodzaju wrzuty, YouTube, P2P, itp. Gdy w czasie przerwy w pracy wszyscy zasiądą do komputerów, to nawet maile nie dochodzą :strzela:
Fakt, że 1GB to stanowczo za mało, a ceny w porównaniu do zarobków mamy najwyższe na świecie, ale z czasem powinny osiągnąć choć średnią europejską (tzn. i ceny, i zarobki) :viktoria: Przynajmniej miejmy taką nadzieję, a co? :cfaniak:
Awatar użytkownika
asiek120
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2006-11-05, 10:49
Lokalizacja: Polska

Re: Polska vs. Niemcy

Post autor: asiek120 »

artureal pisze:Przynajmniej miejmy taką nadzieję, a co?
nadzieja powinna być naszym godłem narodowym :rotfl:
Awatar użytkownika
randnd
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-01-28, 16:50
Lokalizacja: Kielce

Re: Polska vs. Niemcy

Post autor: randnd »

artureal pisze:ale z czasem powinny osiągnąć choć średnią europejską (tzn. i ceny, i zarobki)
moze podczas kolejnego zaboru ze strony np. Niemiec :D
"I never sleep cause sleep is the cousin of death"
Awatar użytkownika
Sajmon_X2
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2007-12-12, 12:57
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: Polska vs. Niemcy

Post autor: Sajmon_X2 »

Witam, mam takie pytanko... chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja z zasięgiem UMTS i HSDPA na terenie Niemiec dlatego bardzo proszę, jeśli ktoś może, niech podrzuci mi tutaj linka, w którym będzie mapka zasięgu w Niemczech... Dziękuję z góry, pozdrowienia ;)
iPlus
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Polska vs. Niemcy

Post autor: Blido »

SQ08 pisze:Może tak będzie niedługo, że nie będzie limitów i w Polsce
Oczywiście, i na pewno będzie to w roku 2012, jak wszystko :hyhy:
szalony pisze:Ja jestem realista i wiem ze internet "komorkowy" nigdy nie bedzie bez limitow ...
Ja również tak uważam, mam tylko nadzieję że te prędkości po limitach wkrótce będą nieco wyższe.
raven18 pisze:co do E-Plusa nie sądzę by taki stan rzeczy się utrzymał - prędzej czy później wprowadzą limit
A czy zastrzegają sobie taką możliwość w umowie? bo jeśli nie to nie mogą tak nagle wprowadzić limitu.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Polska vs. Niemcy

Post autor: ja.michal »

Limit limitami, ale ciekawe jaka jakość połączenia jest.
Z bratem rozmawiałem przez skypa jak jechał tirem. Sieć 3 w Irlandii, UK i Włoszech (w tych krajach korzysta). Jakość połączenia miał tak dobrą, że podczas jazdy nic nie przycinało a opóźnień praktycznie nie było. Ma limit 6GB a potem dopłata. Wychodzi coś koło 100zł na miesiąc.
U mnie w Plusie to taka kicha jest z jakością, że nawet z anteną siedząc w domu potrafi ciąć. Nie wspomnie o zasięgu 1-2 kreski w Warszawie. Żenada.
ODPOWIEDZ