Nokia 5100, 6510 i IRDA MA-620

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
siubul87
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2006-01-01, 12:39
Lokalizacja: Bucze

Nokia 5100, 6510 i IRDA MA-620

Post autor: siubul87 »

W piatek zostal zmuszony do kupienia IRDY poniewaz moja poprzednia na ktorej wszytko dobrze chodzilo mosialem oddac bo byla pozyczona. Kupilem model MA-620. Podlaczylem Nokie 5100 i co chwile mi zrywalo polaczenie mimo tego ze zmniejszalem predkosc Irdy, udalem sie do kumpla i dowiedzialem sie z jednego forum ze ta Irda do nadaje sie tylko do dolka wrzucic i zakopac. Mialem ja dzisiaj oddac ale los sprawil ze lekcje nam odwolali a mi sie nie chcialo czekac na takim mrozie do 9(wtedy otwieraja sklep) zeby oddac im ten szmelc. Dzisiaj brat kupil sobie 6510 i od razu oczywiscie chcialem sprawdzic jak bedzie chodzil iPlus(simdata) na niej. Ku mojemu zdziwieniu nie zrywa mi juz polaczenia! Czy Irda w 5100 jest inna od tej w 6510. Jak mialem irde od kumpla to na noki 5100 wszystko chodzilo bez zastrzezeń. Aha do noki 5100 mam sterowniki wgrane do modemu a do noki 6510 sa standardowe z windy.Może wiecie co jest grane???
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Nokia 5100, 6510 i IRDA MA-620

Post autor: dreamoftheviper »

Trudno powiedzieć są różne porty IRDA nie raz dobrze działają nie raz źle ale nie sądze że irda z 5100 jest inna niż z 6510 raczej <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> nie jedynie czym mogą się różnić te telefony to klasami GPRS bo EDGE nie mają, musiałeś mieć popsutą irde w swojej nokii dlatego mogło zrywać połączenia albo też źle mialeś skonfigurowane połączenie Pozdrawiam
ODPOWIEDZ