Kończy mi się umowa - kilka pytań w związku z tym

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
hubert
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 220
Rejestracja: 2006-05-20, 18:59
Lokalizacja: Okolice żyrardowa

Kończy mi się umowa - kilka pytań w związku z tym

Post autor: hubert »

Witam
No tak, roczek zleciał, ech... leci ten czas :/
Ale, do rzeczy, kończy mi się właśnie umowa na Blueconnecta i nie chce już dłużej z niego korzystać, doszedłem do wniosku że zbyt skromnie korzystam z sieci, dlatego wystarczy mi stara dobra Simdata.
Rozumiem że jedynym sposobem na rozwiązanie kontraktu z operatorem jest wysłanie pisemnego oświadczenia, bo inaczej umowa będzie przedłużana z miesiąca na miesiąc, czyli jak wyśle poleconego do biura obsługi abonenta, i napisze po prostu że nie chce już dłużej korzystać z usługi to będzie to jednoznaczne z rozwiązaniem umowy?
I wzór formularza będzie mniej więcej wygłądał tak jak tu? : http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=35620#35620
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Kończy mi się umowa - kilka pytań w związku z tym

Post autor: Sundance_kid »

hubert pisze:I wzór formularza będzie mniej więcej wygłądał tak jak tu?
To jest akurat związane ze zmianą regulaminu ;) Jak zrywałam umowę z Erą to wysyłałam im pismo, że nie chce przedłużać umowy, dodawałam do tego numer abonenta, numer telefonu. Bez żadnych specjalnych wzorów. Ewentualnie z tego co mi potem powiedziano możesz złożyć podanie w punkcie w którym podpisywałeś umowę.
Jarek no.1

Re: Kończy mi się umowa - kilka pytań w związku z tym

Post autor: Jarek no.1 »

Daj spokój, napisz po prostu że rezygnujesz że świadczonych przez operatora usług, nie musisz podawać żadnego powodu. Okres wypowiedzenia wynosi 30 dni.
Rezygnowałem już u nich kilka razy, będą cię tylko namawiać żebyś został.
hubert
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 220
Rejestracja: 2006-05-20, 18:59
Lokalizacja: Okolice żyrardowa

Re: Kończy mi się umowa - kilka pytań w związku z tym

Post autor: hubert »

Ok, dzięki, wyśle do nich list, z drugiej strony to cwaniaki są, powinni rozwiązywać umowę automatycznie z zakończeniem okresu, a nie trzeba samemu powiadomić że się nie chce już korzystać.
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Kończy mi się umowa - kilka pytań w związku z tym

Post autor: Engelbert »

Wcale nie są takie cwaniaki, po prostu wywiązują się z umowy, która to podpisana jest bezterminowo, dopiero w regulaminie określonej promocji, na mocy której np. nabywasz sprzęt po preferencyjnej cenie, precyzuje się okres karencji. Gdyby więc z końcem okresu karencji zaprzestali świadczenia usługi, złamaliby umowę.
ODPOWIEDZ