Antena kierunkowa do Sony Ericsson w950i

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
albert51
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2007-06-01, 14:21
Lokalizacja: Połaniec

Antena kierunkowa do Sony Ericsson w950i

Post autor: albert51 »

Witam
Na dzień dzisiejszy korzystam z technologi EDGE za modem służy mi SE w300i
A na codzień do dzwonienia używam w950i który to jest wyposażony w UMTS, mieszkam w małej wiosce ale sieć EDGE jest mocno rozwinięta a co do UMTS to dzisiaj byłem zaskoczony
Wyszedłem na spacer i na niewielkim wzniesieniu (nie było też budynków blisko ) w jednym kierunku pokazała sie ikona UMTS-u :ok: zasięg był na max ze spadkiem jednej kreski czasem
Poszedłem na płaski teren i UMTS nadal był ale tylko w określonym kierunku, ale niestety kiedy jestem na podwórku gdzie sa liczne zabudowania nie ma UMTS-u :(
Na balkonie tez brak wyszedłem na strych i znowu jest :ok: tylko tak na 2,3 kreski zasiegu . no ale wiadaoma rzecz ze na strychy telefon nie bedzie lezał zreszta trzeba by było kombinować jakis przedłuzacz usb :hyhy:

poczytałem na :faq: o antenach dużo sie dowiedziałem chociażby to ze do umts to 2100Mhz musi być :P a jesli chodzi o mnie to w dodatku kierunkowa
Problem polega na tym ze nie wiem nadal z jakim wtykiem kupić znalazłem coś takiego

Antena panelowa

w zestawie jest cos takiego jak konektor ale po co przeciez ja mam wyjscie na antene zewnetrzna tylko nie wiem jaka to ma byc wtyczka :( i jesli chodzi o wydajnosc to jaka najlepsza?

prosze o pomoc

[ Komentarz dodany przez: Jo_gurt: 2008-07-31, 00:09 ]
Poprawa pisowni
Ostatnio zmieniony 2008-07-30, 23:08 przez albert51, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Antena kierunkowa do Sony Ericsson w950i

Post autor: krystianb »

Odradzam takie wynalazki, podejrzewam ze ten "cudowny" konektor indukcyjny na 99% nie jest przeznaczony na 2100MHz, jak do tej pory wszyskie soniaki jakie widzialem i jednego mam mają z tylu korek i tam podobno jest gniazdo antenowe, nie wiem czy Twoj ma, jesli tak to pewnie jest takie samo jak w innych. Tu są chyba bardziej sprawdzone anteny za podonne pieniadze panelowa 2 razy mocniejsza http://www.bestpartner.pl/index.php?art ... ategorie=9, lub yaga takie same parametry cena jeszcze ciekawsza http://www.bestpartner.pl/index.php?art ... ategorie=9. do tego kabel w odpowiedniej dlugosci mozna w zestawie kupic, tylko ten konektor, indukcyjny to ostatecznosc i musi byc na 2.1GHz a ciezko taki znalezc, cos bylo o nich na forum poruszane.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
albert51
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2007-06-01, 14:21
Lokalizacja: Połaniec

Re: Antena kierunkowa do Sony Ericsson w950i

Post autor: albert51 »

Dzieki za pomoc ;) Zgadza sie z tyły jest korek a pod nim wejście na antene tylko wiesz chodzi o to czy ten kabel dołączony np. do yagi bedzie miał taka wtyczke żeby tam pasował? i jeszcze dla pewnosci to ta yaga to jest kierunkowa ? bo nic takiego niema w opisie
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Antena kierunkowa do Sony Ericsson w950i

Post autor: krystianb »

Kątami promieniowania wyróżniają sie tylko anteny kierunkowe a te są w pewnym sensie nawet lepsze(mniejsze mnie smieci, za to trudniej wykierowac) a trzeba by ją zamowic kablem ze złaczem np fme(takim zeby sie z tym dalo skrecic http://allegro.pl/item406407651_konekto ... _vat_.html (ale lepije poszukac czegos takiego w porzadnym sklepie - jesli nie bedzie styku moze sie koncowka mocy w telefonie spalic) tylko nie wiem czy u Ciebie jest taki sam, jak w tym w200 moze soniak cos nowego zmajstrowal.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Antena kierunkowa do Sony Ericsson w950i

Post autor: Ufo atakuje »

krystianb pisze:tam podobno jest gniazdo antenowe,
Pierwsze słyszę, żeby w jakimkolwiek z nowszych telefonów było gniazdo na antenę zewnętrzną. Może macie jakieś bardziej szczegółowe informacje? :hyhy: Oszem są jakieś konektory do tych modeli, ale to pod uchwyt samochodowy. Bezpośrednio pod telefon nic nie ma. Aczkolwiek szukając informacji na ten temat natrafiłem na ciekawą sprawę. Podobno nowy SE K900i ma mieć takie gniazdo :szok:
http://forums.se-nse.net/lofiversion/in ... t6354.html
Zobaczcie "External antenna connector " :ok:

Wracając do tematu, jeśli masz tam sygnał UMTS to może warto pomyśleć nad modemem. Miałbyś prędkość HSDPA i antenę byś podłączył. Jeśli natomiast chcesz koniecznie podłączyć ten telefon z UMTS-em to muszę ci powiedzieć, że przed tobą trudna droga. O ile na EDGE takie rozwiązania z konektorami indukcyjnymi są od dawna sprawdzone, to pod UMTS/HSDPA jeszcze nie widziałem na tym forum żeby komuś to się udało. Być może winne są konektory, które nie działają na wyższej częstotliwości a może brak umiejętności userów. :]
albert51
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2007-06-01, 14:21
Lokalizacja: Połaniec

Re: Antena kierunkowa do Sony Ericsson w950i

Post autor: albert51 »

krystianb pisze:tylko nie wiem czy u Ciebie jest taki sam, jak w tym w200 moze soniak cos nowego zmajstrowal
Daje 95% że to jest ta wtyczka ! Więc co mi radzisz ? kupić najpierw ten konektor do którego dałeś linka ??? czy duże prawdopodobieństwo ze wtyka z kabla np. yagi bedzie pasowała odrazu ?

Ufo atakuje pisze:Wracając do tematu, jeśli masz tam sygnał UMTS to może warto pomyśleć nad modemem. Miałbyś prędkość HSDPA i antenę byś podłączył
Zgadzam sie z toba w 100% ale wiesz modem troche kosztuje, a antene tak czy tak trzeba kupić także myśle ze by sie nie zmarnowała ;) tylko najgorsze póżniej te wtyki :zdziwko: załóżmy ze do pasuje do swojego soniaka :D a później kupie modem i nie pasuje :( Kurde juz nie wiem sam co mama zrobic :(

A co do wpięcia anteny zewnętrznej to jest na pewno u mnie takie wejście soniak czesto cos takiego stosował w k750 też bylo w całkiem nowym P1 też jest ;)
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Antena kierunkowa do Sony Ericsson w950i

Post autor: Ufo atakuje »

A co do wpięcia anteny zewnętrznej to jest na pewno u mnie takie wejście soniak czesto cos takiego stosował w k750 też bylo w całkiem nowym P1 też jest ;)
To poproszę o jakieś konkretne dowody- wyciąg ze specyfikacji, instrukcji serwisowych, czy przykłady takich konektorów.
Zgadzam sie z toba w 100% ale wiesz modem troche kosztuje, a antene tak czy tak trzeba kupić
W takim razie na wszelki wypadek weź Yagi.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Antena kierunkowa do Sony Ericsson w950i

Post autor: krystianb »

Ufo atakuje pisze:Daje 95% że to jest ta wtyczka
nie koniecznie, poszukalem tutaj http://www.telkob.pl/inkontrahent.php?g=114 i wychodzi na to ze do k750 jest inny niz do k800. Ufo atakuje, pisał ze konetory do uchwytow samochodowych, jak sie przyjrzec lepiej temu co dalem linka to wyglada na to ze trzyma sie tylko czym w rodzaju tego korka ktory jest fabrycznie, taki rodzaj mocowania nie wydaje sie zbyt dobry, ale na początku uzywania moze dzialac.
albert51 pisze:wtyka z kabla np. yagi bedzie pasowała odrazu ?
Tutaj nie ma takiej mozliwosci, zeby podłączyc se potrzebujesz konektora cos w takim stylu jak tu mowimy, i anteny z kablem zakonczonym fme, potem jesli zdecydujesz sie na modem bedziesz potrzebowal innego konektora np fme mc card(do modemow Option), jesli kupisz antene z kablem zakonczony mc card to bedzie pasowala tylko do modemow z takim złączem i niczego innego tam nie podepniesz
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Antena kierunkowa do Sony Ericsson w950i

Post autor: Ufo atakuje »

PS. Antene i tak kupisz ze standardowym złączem FME (czasem SMA). Wszystkie onektory są wyposażone z jednej strony w takie standardowe złącze a z drugiej w to co sobie producent wymyśli. ;) W razie czego zmienisz tylko konektor.
albert51
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2007-06-01, 14:21
Lokalizacja: Połaniec

Re: Antena kierunkowa do Sony Ericsson w950i

Post autor: albert51 »

krystianb pisze:wychodzi na to ze do k750 jest inny niz do k800.
Wiec musze sprawdzić czy mój w950i ma takie samo jak np. k800 mój kolega ma k800 to bym mógł zobaczyć tylko on jest teraz na wakacjach :( może cos google pomogą :roll:
krystianb pisze:zeby podłączyc se potrzebujesz konektora cos w takim stylu jak tu mowimy, i anteny z kablem zakonczonym fme, potem jesli zdecydujesz sie na modem bedziesz potrzebowal innego konektora np fme mc card(do modemow Option), jesli kupisz antene z kablem zakonczony mc card to bedzie pasowala tylko do modemow z takim złączem i niczego innego tam nie podepniesz
ok jak najbardziej rozumiem :)
Ufo atakuje pisze:standardowym złączem FME (czasem SMA). Wszystkie onektory są wyposażone z jednej strony w takie standardowe złącze a z drugiej w to co sobie producent wymyśli. W razie czego zmienisz tylko konektor.
Aha wiec sprawa częściowo rozwiazana w razie czego kupie ttylko inny konektor:)
Ufo atakuje pisze:W takim razie na wszelki wypadek weź Yagi.
Dlaczego yagi? chodzi o to złacze?

No a tera zprzypuśćmy ze kupiłem ten konektor i antene do w950 i jest wszystko ok
no ale HSDPA by sie przydało wiec jaki modem
patrzyłem na ten

Jest 7.2Mb/s ale anteny to ja nie podepne :(
E220

A do teg znowu można
http://allegro.pl/item405063318_nowy_modem_hsdpa_option_icon_z_oryginalna_antena.html
Tylko ze to znów 1,8Mb/s

Jest taki ze by było 7,2 oraz złącze anteny
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Antena kierunkowa do Sony Ericsson w950i

Post autor: Sundance_kid »

Jest 7.2Mb/s ale anteny to ja nie podepne :(
A to czytałeś: Huawei E220 z zewnętrzną anteną ?
albert51
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2007-06-01, 14:21
Lokalizacja: Połaniec

Re: Antena kierunkowa do Sony Ericsson w950i

Post autor: albert51 »

Sundance_kid pisze:A to czytałeś
Ok czytałem ale według producenta E220 nie ma złącza antenowego

Kod: Zaznacz cały

Warto przy okazji nadmienić, że modem posiada wbudowaną antenę, co w niektórych sytuacjach może być wadą. Producent nie przewidział i nie zainstalował gniazda do podłączenia anteny zewnętrznej,
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Antena kierunkowa do Sony Ericsson w950i

Post autor: Ufo atakuje »

albert51 pisze:Dlaczego yagi? chodzi o to złacze?
Bo Yagi lepiej współpracują z konektorami indukcyjnymi. :D Ja nie wierze, że w tych telefonach jest wyprowadzone złącze anteny zewnętrznej.
albert51 pisze:jest taki ze by było 7,2 oraz złącze anteny
Pod USB nie ma w ofertach modemu który dawałby 7.2 Mbs. Trzeba czekać. Są takie pod złącza występujące w laptopach.

Wracając do tematu, czy te wasze konektory łudząco nie przypominają tego:
http://www.sonyericsson.com/cws/product ... c=pl&lc=pl

Cytuję:

Kod: Zaznacz cały

Zapewnij sobie doskonały odbiór sygnału dzięki temu wysokiej jakości kablowi przeznaczonemu do połączenia uchwytu samochodowego z zewnętrzną anteną.
albert51
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2007-06-01, 14:21
Lokalizacja: Połaniec

Re: Antena kierunkowa do Sony Ericsson w950i

Post autor: albert51 »

Ufo atakuje pisze:Wracając do tematu, czy te wasze konektory łudząco nie przypominają tego:
No właśnie raczej przypominaja :niepewny: no ale to żle ???

Kod: Zaznacz cały

uchwytu samochodowego
ale

Kod: Zaznacz cały

 z zewnętrzną anteną
No wiec ja wnioskuje ze takie cos jak konektor można podpiąć, chyba ze ja cos tutaj nie rozumiem

W czoraj wpadłem na pomysł i kupiłem przedłużacz usb na 5m no a telefon położyłem na strychu 3 kreski zasiegu transfer startuje ze 193KB/s spada do około 45KB/s i juz tak sie utrzymuje Dla mine to szok :szok: jeszce tak szybko z internetu w domu nie korzystałem !!! Ale jest ale telefon tam w dzień nie wytrzyma :( modem zreszta tez nie Latem za wysoka temperatura a Zimą za niska
A więc według mnie pozostaje jednak kupić modem HSDPA Option Icon + antene cena mnie troche szokuje ale moze sie trafi jakis tanszy na allegro uzywany

chyba ze macie inne pomysły?

Tam pisze ze w HSDPA do 1.8 Mb/s a w praktyce tak jak sie sciaga plik z neta to ile bedzie KB/s ?

[ Komentarz dodany przez: Jo_gurt: 2008-08-02, 16:24 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2008-08-02, 15:23 przez albert51, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Antena kierunkowa do Sony Ericsson w950i

Post autor: krystianb »

Tam pisze ze w HSDPA do 1.8 Mb/s a w praktyce tak jak sie sciaga plik z neta to ile bedzie KB/s ?
W praktyce podobno max wynik jaki mozna uzyskac na okienkach(windowsie) to ~1.5-1.6mb/s co daje 190-200KB/s ale do tego potrzebny nieobciazony bts, teoretycznie przy dobrym sygnale. Mi sie udalo zrobic raz to co w opisie i to przy dosc mizernym sygnale, moze ze 12 csq nie pamietam odkladnie, modem wycelowany w nadajnik byl. Teraz jestem na %$@#%$@# gdzie 15KB/s na edge to sie trzeba nakombinowac jak sprzet postawic.
Podsumowując w Twojej sytuacji modem i dobra antena(do modemu ktory stale jest w jednym miejscu najlepiej z zarobionym konetorem bez dodatkowych przedluzek) i efekty mogą byc takie ze zanim sie obejrzeysz skonczy Ci sie limit:D Nie ma sensu mordowac tel internetem, mi sie udalo juz tak jeden wykonczyc.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Antena kierunkowa do Sony Ericsson w950i

Post autor: Ufo atakuje »

Tu masz jeszcze temat z podobnym problemem.:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=106937#106937
albert51 pisze:No wiec ja wnioskuje ze takie cos jak konektor można podpiąć, chyba ze ja cos tutaj nie rozumiem
Owszem, bo ten uchwyt samochodowy działa na tej samej zasadzie- indukcyjnie. Tylko po co Kupować taki uchwyt+konektor od uchwytu do anteny jak można zamówić konektor indukcyjny za ~10zł.
Ja bym na twoim miejscu kupił samą antenę Do UMTS/HSDPA typu Yagi i próbował jednak połączyć to z telefonem indukcyjnie jeśli koszty modemu Cię przerażają. Jak to nie wypali to wtedy trzeba pomyśleć nad modemem.. :/ Antenę musisz kupiś tak czy siak, jeśli chcesz złapać 3G.
albert51
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2007-06-01, 14:21
Lokalizacja: Połaniec

Re: Antena kierunkowa do Sony Ericsson w950i

Post autor: albert51 »

Przepraszam że sie tak długo nie odzywałem chwilowy brak czasu :(
krystianb pisze:to ~1.5-1.6mb/s co daje 190-200KB/s
Dla mnie prędkość zadowalajaca
krystianb pisze:w Twojej sytuacji modem i dobra antena(do modemu ktory stale jest w jednym miejscu najlepiej z zarobionym konetorem bez dodatkowych przedluzek)
I tu jest problem bez dodatkowych przedłużek nie da rady tak jak już pisałem modem na strychu + antena tej temperatury jaka tam jest nie wytrzyma :( no chyba ze dało by rade z pokoju dzieki tej antenie złapać sygnał :D
krystianb pisze:i efekty mogą byc takie ze zanim sie obejrzeysz skonczy Ci sie limit:D Nie ma sensu mordowac tel internetem, mi sie udalo juz tak jeden wykonczyc.
Co do limitu to ma 5 Giga i umowe w na czas nieokreślony (Era) to tak szybko może sie nie skończy
A co do telefonu to zgadzam się można wykończyć, chociaż ja mam w300i już ponad rok cały czas na modem ale nic mu sie nie dzieje transfery około 24KB/s czasami spada do 16KB/s ale to chyba zależy od obciążenie nadajnika :roll:
Ufo atakuje pisze:Ja bym na twoim miejscu kupił samą antenę Do UMTS/HSDPA typu Yagi i próbował jednak połączyć to z telefonem indukcyjnie jeśli koszty modemu Cię przerażają.
Wiesz co nawet myślałem Soniaka K600i kupić po 150zł na allegro i podłączyć go tak jak piszesz. Ale już bardziej jestem skłonny poczekać i jak będzie kasa to kupić modem
A w tym temacie co podałeś linka użytkownik chemik89 wybrał

Kod: Zaznacz cały

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=409107912
Może i dla mnie to najleprze wyjście w sumie to w tym modemie jest wszystko czego ja oczekuje, jest 7,2Mb/s i jest wejście na antene ale jeśli chodzi o cene no to drogo 549zł
MODEM USB OPTION ICON moż na już za 400zł kupić, fakt jest tylko 1,8Mb/s ale taniej
ODPOWIEDZ