ED77 -jak ściągnąć sim-lock

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Demon

ED77 -jak ściągnąć sim-lock

Post autor: Demon »

Potrzebna pomoc .W jaki sposób można zdjąć simlocka w modemie firmy Techlab ED77.Pomóżcie bo orangutan niestety założył taką blokadę .Z góry wielkie dzięki za wszelkie wskazówki .
Demon

wiem

Post autor: Demon »

Już wiem on nie ma simlocka trzeba go obejsc z drugiej strony i działa na wszystkie karty.Osobiscie to zrobiłem i działa.
majks

Re: ED77 -jak ściągnąć sim-lock

Post autor: majks »

co to znaczy obejsc z drugiej strony???
Demon

ed77

Post autor: Demon »

Wkładasz karte innego operatora dodajesz dodatkowe połaczenie w windows ustawiasz polecenie inicjujace w ustawieniu modemu wpisujesz nr dostepowy i smigasz z ta karta chodz normalnie masz komunikat nieodpowiednia karta sim.
tatik

Re: ED77 -jak ściągnąć sim-lock

Post autor: tatik »

Samo urządzenie nie posiada blokady. Posiada je jedynie oprogramowanie, tak więc wystarczy, że zainstalujemy ten modem "na piechotę".

Wymagane są sterowniki do układu FTDI 232BM. http://ftdichip.com/Drivers/FT232-FT245Drivers.htm

Modem Ed77 należy zainstalować jak standardowy modem z podstawowymi ustawieniami:
- podawanie PIN: at+cpin="xxxx", gdzie xxxx oznacza wartośćPIN - komendy AT działają dopiero po podaniu kodu PIN
- ustawianie APN, np.: at+cdgcont=1,"IP","www.idea.pl"
- numer telefonu: *99#

Have Fun
Pozdrawiam tatik
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: ED77 -jak ściągnąć sim-lock

Post autor: canidy »

Panowie, macie rację. Ten modem nie ma simlocka.
Wziąłem ED77 z Orange i zainstalowałem z kolegą sterowniki, które wskazał tatik (dzięki) oraz iPlus Managera i... śmiga w iPlusie :)
ODPOWIEDZ