[problem] Orange Freedom Pro a karta WI-FI pod PCI

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
b0dek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-24, 19:44
Lokalizacja: Polnisz

[problem] Orange Freedom Pro a karta WI-FI pod PCI

Post autor: b0dek »

Witam po raz pierwszy!
Chciałem się zapytać, czy mając taki zestaw :
1) Router AxessMV400
2) Bezprzewodowa karta sieciowa PCI TP-Link TL-WN551G 54 Mbps

Obrazek
Będę mógł podzielić łącze [wi-fi] między komputerem stacjonarnym a laptopem? Router podpięty jest pod laptopa.
Próbuje wszystkich możliwych opisów z tego 4um ale jakoś nie udaje mi się. Niby wykrywa sieć->router, jest max zasięgu ale jakoś odrzuca połączenie. Może ten router ma jakąś blokadę? Firewall wyłączony na obu komputerach. Naprawdę nie wiem co jest grane :( . Nie jestem jakimś maniakiem komputerowym, który za jednym kliknięciem wszystko zrobi, dlatego zwracam się z pomocą do Was.

Pzdr!
ktaczal
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2009-01-10, 15:51
Lokalizacja: Nowa Kaźmierka

Re: [problem] Orange Freedom Pro a karta WI-FI pod PCI

Post autor: ktaczal »

Router tak się zachowuje jak u mnie zrobiłem szyfrowanie i filtrowanie po MAC,
jak łączy się karta co ma przypisany właściwy mac (moje komputery co maja dostęp) to działa jak nie właściwy mac (inny komputer co nie jest przypisany) to router odrzuca połączenie, ale domyślnie jest to wyłączone no chyba ze sam włączyłeś. :)
b0dek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-24, 19:44
Lokalizacja: Polnisz

Re: [problem] Orange Freedom Pro a karta WI-FI pod PCI

Post autor: b0dek »

ktaczal to wytłumacz mi najprościej jak możesz, co mam więc zrobić ? Domyślam się, że chodzi Ci o bramę internetową [192.168.0.1] ? Jeśli tak, to co mam w niej przestawić ? Stokrotne dzięki kolego za pomoc.
mirek294
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-01-26, 15:19
Lokalizacja: KRK

Re: [problem] Orange Freedom Pro a karta WI-FI pod PCI

Post autor: mirek294 »

bOdek-na routerze MV400 ustawiasz włączona siec WIFI(to czy dasz szyfrowanie to juz twoja sprawa ;) ).Do komputera stacj,instalujesz karte tą którą podałeś w pierwszym poscie,sterowniki i jesli masz winXP to powinien sam wykryć sieć.Dajesz polącz i ma chodzić.Dopiero teraz mazna ustawiać WPA itp.Pozdrawiam.
PS,przepraszam ze nie przywitalem sie na początku :)
b0dek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-24, 19:44
Lokalizacja: Polnisz

Re: [problem] Orange Freedom Pro a karta WI-FI pod PCI

Post autor: b0dek »

mirek294 pisze:bOdek-na routerze MV400 ustawiasz włączona siec WIFI(to czy dasz szyfrowanie to juz twoja sprawa ;) ).Do komputera stacj,instalujesz karte tą którą podałeś w pierwszym poscie,sterowniki i jesli masz winXP to powinien sam wykryć sieć.Dajesz polącz i ma chodzić.Dopiero teraz mazna ustawiać WPA itp.Pozdrawiam.
PS,przepraszam ze nie przywitalem sie na początku :)
mirek294 zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś wyżej. Siec wifi włączona. System na stacjonarce wykrywa siec. Nawet zasięg mam doskonały. Sterowniki zainstalowane do karty najpierw zgodnie zgodnie z instrukcja orange, czyli Start->Uruchom...itd. Znalazł stery, wszystko ładnie zainstalowane ale nie moglem się połączyć. Następnie wszystko odinstalowałem i na nowo zainstalowałem przez menadżer urządzeń. Sterowniki ładnie się zainstalowały, siec rozpoznana, ale gdy wciskam "połącz" wtedy komputer na chwile zamyśla się i po około 3 sek. odrzuca połączenia, tak jakby ignorował ta siec.
Nie wiem co źle robię ale domyślam się, ze to wina instalacji routera poprzez port usb, a wydaje mi się ze powinienem zainstalować to przez sam port RJ45=ethernet. Obym się nie mylił.

[ Dodano: 2009-01-26, 18:13 ]
Podobnie i ja mam.
szwed11 pisze:Nie mogę połączyć się przez WIFI - przez dłuższy czas widzę że się łączy ale nie może się połączyć

Obrazek
Myślę, że to wina usb a raczej na pewno! Teraz tylko oby wykryło mi urządzenie poprzez kabel ethernet bo czytałem tu, że już ktoś miał z tym problem i musiał wymienić na nowy router :klnie:
mirek294
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-01-26, 15:19
Lokalizacja: KRK

Re: [problem] Orange Freedom Pro a karta WI-FI pod PCI

Post autor: mirek294 »

Myslałem ze instalowałes przezRJ-ke :) ,a wiec odinstaluj sterowniki pod USB i od nowa to skonfiguruj.Czesto sie tak zdarza ze stery pod usb uniemozliwiaja połaczenie sie z siecia bezprzewodową.Spróbuj-pzdr
b0dek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-24, 19:44
Lokalizacja: Polnisz

Re: [problem] Orange Freedom Pro a karta WI-FI pod PCI

Post autor: b0dek »

Dostosowałem się do tej myśli i teraz wszystko ładnie chodzi :D.
Tadeusz pisze:Przy połączeniu kablem siecowym w ogóle nie uruchamiaj Axesstel Maganera - on nie wykryje podłączonego modemu, bo go nie będzie fizycznie podłaczonego do komputera (i tak ma być!).
Na przedniej ściance routera, pomiędzy gniazdami: sieciowym a gniazdem USB, znajduje się przełacznik trybu pracy USB (w lewo), i ETH (w prawo). Przełącz go w tryb ETH, podłacz kable sieciowe i włącz zasilanie routera.
Router może działać jako modem (wtedy podłaczas kablem USB i sam inicjujesz połączenie z programu Axesstel manager), lub jako router sieciowy - wtedy on sam inicjuje połaczenie.
Sprawdż także, czy masz w komputerze poprawnie ustawione pobieranie adresu IP (uzyskaj adres IP automatycznie), na zakładce Właściwości/Protokół Internetowy TCP/IP danego połaczenia - wchodzisz tam przez Start/połaczenia sieciowe.
Jeśli wszystkie ustawienia są ok, to po prostu spróbuj od razu w przeglądarke wpisać jakiś adres: np http://www.bez-kabli.pl --- router powinien sam połaczyć się z siecią a przeglądarka wyświetlić stronę.
Dziękuje chłopcy za podpowiedzi :!:
kubiak007
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2009-03-23, 18:27
Lokalizacja: House

Re: [problem] Orange Freedom Pro a karta WI-FI pod PCI

Post autor: kubiak007 »

Słuchajcie mam problem. Dioda signal Świeci się na pomarańczowo, mam 3/4 kreski w managerze, a nie mogę się połaczyc. Klikam i klikam na połącz i nic. Internet połączony przez ethernet. Możecie pomóc?

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-03-24, 21:39 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2009-03-24, 21:38 przez kubiak007, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ