anteny GSM oraz problemy z zasięgiem

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
xmat
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-02-11, 17:49
Lokalizacja: Ko?skie

anteny GSM oraz problemy z zasięgiem

Post autor: xmat »

Hej, mam takie pytanie czy play online będzie działał bezproblemowo z odległości 5km. w lini prostej od nadajnika(brak widoczności wzrokowej nadajnika) na modemie bez anteny zewnętrznej ??? Proszę o wypowiedzi tych którzy to wiedza z WŁASNEJ praktyki,NIE TEORETYCZNIE !!!
krystian93p
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2009-02-23, 17:08
Lokalizacja: Polska

Re: anteny GSM oraz problemy z zasięgiem

Post autor: krystian93p »

Ja mam internet z play-a i mieszkam 10 km od nadajnika w linii prostej i zasięg mam cztery kreski 75 %. Ważne aby modem umieścić w oknie w kierunku nadajnika.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: anteny GSM oraz problemy z zasięgiem

Post autor: Blido »

xmat pisze:czy play online będzie działał bezproblemowo z odległości 5km
Tego się nie da jednoznacznie okreslić, wszystko zależy od warunków topograficznych.
xmat pisze:Proszę o wypowiedzi tych którzy to wiedza z WŁASNEJ praktyki,NIE TEORETYCZNIE !!!
Musiałby Ci odpowiedzieć ktoś kto mieszka w tym samym miejscu co Ty i korzysta z tego samego NodeB-a i tego samego modemu. Może zapytaj mamy/żony/sublokatora :hyhy: Jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym, nawet sąsiad nie udzieliłby Ci satysfakcjonujacej odpowiedzi, bo może mieć w swoim domu ściany z innego materiału i innej grubości.

Ja łapię bardzo dobry sygnał Play-a na modemie Huawei E220 z odległości 5,47 km (wg Google Earth) ale mam bardzo dobrą widoczność optyczną (NodeB stoi na wysokim pagórku). Na co dzień korzystam z Ery, której NodeB stoi tuż obok tego z Play-a (może ze 100m obok). Sygnał 4 kreski w programie Mobile Connect, osiagi w mojej sygnaturce.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: anteny GSM oraz problemy z zasięgiem

Post autor: Ufo atakuje »

xmat pisze:oszę o wypowiedzi tych którzy to wiedza z WŁASNEJ praktyki,NIE TEORETYCZNIE !!!
A co ci da czyjaś praktyka, jak każda lokalizacja się różni. W jednym miejscu będzie działać z 10 km, a w drugim z 2 km będą problemy. Kup prepaid (19zł), włóż do telefonu i przetestuj zasięgi i transfer.

U mnie z 7km mam dobry sygnał w telefonach i stabilne połączenie (bez anten, wewnątrz domu). Widoczność stacji bardzo dobra- i to jest klucz.
ODPOWIEDZ