Proszę o pomoc - modem NETBOX

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tobiasz

Proszę o pomoc - modem NETBOX

Post autor: Tobiasz »

Proszę o instrukcję krok po kroku jak zainstalować NETBOXa bez aplikacji Iplusa w WINXP przez DIAL-UP. Grzebałem na forum ale nie znalazlem odpowiedzi na to pytanie (moze źle szukałem) pałuje się z tym od kilku dni i nadal nic.

Modem instaluje sie prawidłowo (postepuje wedle instrukcji) i wszystko jest cacy do chwili proby nawiazania połączenia przez DIAL-UP. Posciągałem sobie programiki do wpisywania PIN ale dostaje tylko komunikat ze nie znaleziono modemu (wszystko odbywa sie na COM3) nie wiem co jest grane zgłpiałem totalnie:(

Proszę pomożcie laska wierci mi dziure w brzuchu
Gość

Re: Proszę o pomoc - modem NETBOX

Post autor: Gość »

miałem to samo.
Wgraj płytkę z nowym programem iPlusa.Nie wersję 1.1,tylko 1.3.
I będzie git.
Tobiasz

Re: Proszę o pomoc - modem NETBOX

Post autor: Tobiasz »

No właśnie problem z tym ze to ma byc bez Iplusa tylko i wyłącznie Dial-Up niestety nie dysponuje mocną maszyna z tąd mój problem
fuhmen
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-03-02, 16:12

Re: Proszę o pomoc - modem NETBOX

Post autor: fuhmen »

Sciągnij sobie iplusa 1.3 i jak go rozpakujesz to masz tam katalog drivers.
Wtym katalogu są sterowniki Mobilebox, które są do netboxa. Jak nie będzie Ci szło to zainstaluj sobie aplikację iplus, ale z niej nie korzystaj, niech sie nie uruchamia z systemem. Aplikację zainstaluj po to aby ułatwić sobie zainstalowanie netboxa. Ważne: modem podłącz po zainstalowaniu aplikacji, jeśli wcześniej instalowałeś modem to go usuń i na nowo zainstaluj. Ja akurat korzystam z netboxa i wcale nie instaluję iplusa tylko biorę same sterowniki netboxa i mam skonfigurowany dial-up. Tak na marginesie to w konfiguracji dial-up w przypadku iplusa podajesz tylko sam numer *99***1# , a pola nazwa i hasło pozostawiasz puste.
fuhmen
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-03-02, 16:12

Re: Proszę o pomoc - modem NETBOX

Post autor: fuhmen »

dodam jeszcze że netbox chodzi tak samo ze sterownikami z wersji iplus 1.1 i 1.3, tyle że sama aplikacja jest nowsza i obsługuje więcej modemów w wersji 1.3.
ODPOWIEDZ