Rozwiazanie dla GlobeTrotter w Blueconnect

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kjcondor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-02-17, 01:05
Lokalizacja: wlkp

Rozwiazanie dla GlobeTrotter w Blueconnect

Post autor: kjcondor »

Witam serdecznie wszystkich...
Mialbym mala prosbe do fachowcow. Wprawdzie przeczytalem wiekszosc faq jak i postow , ale im dalej tym wiecej watpliwosci i juz sam nie wiem co dobrac. Sprawa nie jest skomplikowana. Brat ma laptopa a w nim modem GlobeTrotter 3G na pcmcia. Problem w tym ,ze niedlugo wyjezdza na wyspy , zabiera laptopa a mi zostawia modem , ktory bede musial przystosowac w kompie stacjonarnym... Mieszkam na wsi , prawie 25km od Poznania...

Menadzer polaczenia: topnetinfo ver.3.19 beta
Parametry polaczenia:
Era,Heya : HSDPA lub czasami UMTS
Moc sygnalu: -99 dBm , 7 dBI, 0% lub -91 dBm , 7dBi , 5%
BTS: LAC: 33790, CID:1496, 8 pd pd-ws

Predkosc: www.numion.com
kilobit/sec (kilobyte/sec)
Download speed: 1,384.40 (173.05) 100%
Upload speed: 102.70 (12.83) 100%
Surfspeed inside Poland: 396.84 (49.60) 100%
Latency: 295 milliseconds

Przekaznik mam oddalony od domu max 3km... Wiec jestem zadowolony z zasiegu i transferu , bo blisko. Ale podczas testow wkladajac lapa do biurka niestety juz transfer dolina na maxa:(....

I teraz dwa pytanka :)

Czy taka antenka wystarczylaby w zupelnosci , czy lepiej zakupic jakas zewnetrzna. Nie ukrywam ,ze patrze na koszty :/
http://allegro.pl/item554813012_antena_ ... tbox2.html

I czy taka przejsciowka wystarczy mi i bedzie dzialac w kompie stacjonarnym na hsdpa? Sprzedawca powiedzial , mi ,ze tak , mimo ,ze w opisie jest tylko edge , ale wole sie upewnic. Czytalem ,ze sa problemy z tymi ricoh , ale to juz bym sie dogadal czy w razie czego moge zwrocic.
http://allegro.pl/item552985937_adapter ... oznan.html

Z gory dziekuje za odpowiedz
---
Pozdrawiam
Kondor
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Rozwiazanie dla GlobeTrotter w Blueconnect

Post autor: ja.michal »

kjcondor pisze:im dalej tym wiecej watpliwosci
We wszystkim tak jest. ;)
kjcondor pisze:Moc sygnalu: -99 dBm , 7 dBI, 0% lub -91 dBm , 7dBi , 5%
Dość słaby sygnał.
kjcondor pisze:Czy taka antenka wystarczylaby w zupelnosci , czy lepiej zakupic jakas zewnetrzna. Nie ukrywam ,ze patrze na koszty :/
Troszkę kiszka ta antenka zważając, że masz słaby sygnał. Do tego jest ona wielozakresowa i takie kiepsko chodzą (wiem z własnego doświadczenia). Dalej jak czytam ta antenka na "ZYSK 0 dB ". Ona tylko może "przenieść" miejsce odbioru w lepsze. Ale kabla jest 3m plus konektory i ogólnie przy aktualnym zasięgu może być gorzej.
Lepiej by było zainwestować w antenkę zewnętrzną tylko na UMTS/HSDPA (2100MHz). W tym wypadku wydasz pieniądze i prawdopodobnie wyrzucisz je w błoto.

BTSy Ery z UMTS/HSDPA masz w Chludowie i Bolechowie.

kjcondor pisze:I czy taka przejsciowka wystarczy mi i bedzie dzialac w kompie stacjonarnym na hsdpa?
Ja mam właśnie taką (chipset Ricoh) i wszystko chodzi. I Huawei i Option i Sierra. Mogą wystąpić komplikacje. Zazwyczaj jest problem ze słabym zasilaczem. Ale pracowałem i na starym celeronie 466 i zasilaczem 300W i wszystko chodziło.
Może być jeszcze jakaś niekompatybilność z płytą, ale to bardzo wątpliwe. Bardziej tu chodzi o to zasilanie.

Mostek powinien chodzić. :) A co do anteny lepiej tej nie kupować. :)
kjcondor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-02-17, 01:05
Lokalizacja: wlkp

Re: Rozwiazanie dla GlobeTrotter w Blueconnect

Post autor: kjcondor »

ja.michal pisze:Lepiej by było zainwestować w antenkę zewnętrzną tylko na UMTS/HSDPA (2100MHz). W tym wypadku wydasz pieniądze i prawdopodobnie wyrzucisz je w błoto.
Dzieki sliczne za rade , w takim razie zainwestuje w ta zewnetrzna... Znalazlem ciekawa firmy dipol i w sumie na ich stronie jest tansza nawet o polowe niz na allegro :D

Antena ATK-LOG GSM/DCS/UMTS/HSDPA + 5 metrów przewodu + wtyk SMA
http://www.dipol.com.pl/antena_atk-log_ ... _A7041.htm

Czy taka wystarczylaby mi? Martwi mnie to ,ze jest do ogolnego zastosowania , bo pod samo umts/hsdpa sa dwu krotnie drozsze :/
ja.michal pisze:BTSy Ery z UMTS/HSDPA masz w Chludowie i Bolechowie.
ooo,dokladnie , BTS mam w Chludowie i jest oddalony odemnie jakies max 3km :)
ja.michal pisze:Mostek powinien chodzić.
thx:) , przetesuje...
---
Pozdrawiam
Kondor
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Rozwiazanie dla GlobeTrotter w Blueconnect

Post autor: ja.michal »

kjcondor pisze:Czy taka wystarczylaby mi? Martwi mnie to ,ze jest do ogolnego zastosowania , bo pod samo umts/hsdpa sa dwu krotnie drozsze :/
Wiesz. Jak jest coś do wszystkiego to jest do niczego. Ja się osobiście przekonałem z wielozakresową anteną tylko, że z dookólną.
Jak już masz wydać te ponad 100zł to lepiej Panel Max 15dBi z bestpartnera.
http://www.bestpartner.pl/index.php?art ... ategorie=9
Midi jest tańszy, ale dochodzą informacje, że coraz gorzej wykonane są te małe, 11dBi.
No i ten link co dałem to bez kabla anteny. Kabel lepiej kupić porządny gdzieś indziej bo ostatnio bestparter popsuł się z kablami.
ODPOWIEDZ