problem - sferia

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Leavchoock
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-03-19, 19:43
Lokalizacja: Ostrołęka

problem - sferia

Post autor: Leavchoock »

witam
Od paru dni mam sferie. Coz nie jestem zbytnio zadowolony: pliki sciagaja sie ze srednia predkoscia 35kb/s (dzien) i 100kb/s (noc, ranek), ale zauwazylem ze przy sciaganiu rzadko ale transfer przeskuje na predkosc rzedu 200-250 kb i powoli schodzi do predkosci normalnej. Czy znacie moze jakies sposoby w_ogole na przyspieszenie tego internetu? U moich kumpli ktorzy tez maja sferie a mieszkaja na obrzezach miasta predkosc zawsze to stowka conajmniej. Z tego powodu zbyt spelniony sie nie czuje....Myslalem o zakupie anteny. Tu na forum pisza o dipol atk-20. Mój modem to AnyDATA ADU-530C
Ostatnio zmieniony 2009-03-20, 14:12 przez Leavchoock, łącznie zmieniany 1 raz.
al-czerniawski
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 374
Rejestracja: 2008-01-04, 11:38
Lokalizacja: spod Nieporętu

Re: problem - sferia

Post autor: al-czerniawski »

Moje typowe działania w podobnych sytuacjach to:
Próba poprawy łącza przez zastosowanie antenki z zestawu, łącznie z wystawianiem jej na zewnętrzny parapet. I to w różnych pozycjach. Czyli wędrówki po całym domu z komputerem, także na strych.
Jeśli udaje się uzyskać stabilne transfery rzędu 250-750 kbps wtedy klientowi zalecam pozostanie przy antence.
Następny krok, jeśli warunki są słabe lub klient sobie życzy, to antena ATK20 montowana możliwie jak najwyżej, z możliwie krótkim kablem.
Osobiście mniejszych anten lub uniwersalnych typu gprs/umts/cdma unikam.
Jeśli do komputera mamy daleko przydatny staje się router albo przedłużacze aktywne USB.
Ustawienie anteny jest dość proste, choć wymaga trochę wprawy, opisywałem to już kiedyś. Nie należy zbytnio przywiązywać się do kierunku na najbliższy BTS, ale poszukać najlepszych warunków po całym horyzoncie.
Często dobry sygnał w dzień okazuje się być tragiczny w godzinach szczytu. Dlatego należy wybrać kompromisowe ustawienie.
Sferia czasem się modernizuje dlatego należy się liczyć z koniecznością korygowania ustawienia anteny co jakiś czas.
Leavchoock
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-03-19, 19:43
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: problem - sferia

Post autor: Leavchoock »

Postanowilem kupic ta antene i mam pytanie: jaka jest nazwa przejsciowki z tego zlacza fma na moj modem (AnyDATA ADU-530C). Jesli wiecie to odpiszcie
Ostatnio zmieniony 2009-03-24, 16:12 przez Leavchoock, łącznie zmieniany 1 raz.
al-czerniawski
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 374
Rejestracja: 2008-01-04, 11:38
Lokalizacja: spod Nieporętu

Re: problem - sferia

Post autor: al-czerniawski »

Konektor antenowy do modemów AnyData. Do kupienia najszybciej w firmie ERD.
Leavchoock
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-03-19, 19:43
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: problem - sferia

Post autor: Leavchoock »

A nie bedzie tam problemu z zamowieniem? Bo pisze ze tam ze hurtownia jest dla osob zamawiajacych duze ilosci, a na dodatek musze teraz poczekac godzine az zostanie mi przyznany handlowiec.

[ Dodano: 2009-03-24, 21:14 ]
http://anteny-gsm.pl/pl,product,231281, ... feria.html
to o to chodzi?
Ostatnio zmieniony 2009-03-24, 16:13 przez Leavchoock, łącznie zmieniany 1 raz.
Leavchoock
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-03-19, 19:43
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: problem - sferia

Post autor: Leavchoock »

http://telkob.pl/inkontrahent.php?t=22& ... 0&rg=0&sg=
szukalem i mam:)
dopiero postanowilem ze to zamowie bo jakos mi sie nie chcialo, tylko napiszcie czy to to na stowe bo mi sie wydaje dobre ale ktos inny musi mnie upewnic:)
al-czerniawski
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 374
Rejestracja: 2008-01-04, 11:38
Lokalizacja: spod Nieporętu

Re: problem - sferia

Post autor: al-czerniawski »

Konektor pewnie dobry. Natomiast antena z proponowanego zestawu:
W skład wchodzi antena kierunkowa 14 dB typ ATK-401 pracująca w zakresie 900, 1800, 2100 MHz
moim zdaniem nie jest najlepsza. Obstawałbym przy ATK20.
Leavchoock
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-03-19, 19:43
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: problem - sferia

Post autor: Leavchoock »

Ja tylko chce kupic ten konektor, antena (atk-20) juz od miesiaca stoi i czeka aby ja podlaczyc:)
ODPOWIEDZ