OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
.:Kuzan

Globetrotter Orange

Post autor: .:Kuzan »

Witam serdecznie...

Wiem,ze walkowany jest ten temat stale, ale pozna godzina jest i po przeczytaniu tego watku zamotalem sie... Szybkie dwa pytania:
1. Modem Option Globetrotter 3G/EDGE Orange (zwykly, nie fusion) - czy to ustrojstwo da sie zmusic do obslugi HSDPA?
2. Czy komus na w/w modemie z sim-lockiem Orange udalo sie sciagnac blokade s-l ? Bo w sumie nie wiem czy warto sie meczyc czy sprzedac....

Dzieki z gory za odp. Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: bob »

Witaj.
1.TAK http://www.option.com/products/overview.shtml
2.NIE
Pozdrawiam ,bob.
.:Kuzan

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: .:Kuzan »

Witam !

Serdeczne dzięki za odpowiedź ! Sprawdziłem link... znalazłem...
3G/EDGE/GPRS: GlobeTrotter 3G EDGE HSDPA READY
Specifications

...wszystko jak na tacy...
Field upgradeable to HSDPA 1.8 Mbps
...proszę jeszcze o profesjonalną poradę któryu soft wgrać do TEJ karty
i czy jest to w miarę bezpieczne :) ?
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: bob »

Witam.
Wersje 3.19 od portugalskiego operatora wgrywałem do gt3g jak miałem jeszcze tą kartę w Orange (działała):
firmware
Wtedy nie było softu z HSDPA w Erze.
Jeśli nie pójdzie można sprawdzić z blueconnecta, który mam wgrany do GT MAX (też 3,19).
Wszystkie jednak operacje są ryzykowne i jest kilka przykładów niepowodzeń na forum.
Na pewno trzeba to robic bez karty sim i z laptopem ,który ma naładowane baterie.Po wgraniu odczekać z minutkę i dopiero wyciągnąć kartę.
Tak więc powodzenia i ostrożnie.
.:Kuzan

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: .:Kuzan »

Dzięki za odpowiedź.

Jeżeli chodzi o kartę, to korzystam z komputera stacjonarnego + przjściówka lub 6630 + kabel. Ale stwierdzam, że nie będę ryzykował. Za niedługo HSDPA ruszy w Orange oficjalnie, więc pewnie pokombinują z jakimś oficjalnym softem dla "swojej" karty. Zresztą kartę otrzymałem nową, zakupioną 10.11.2006 i jest jeszcze nieużywana... może ktoś na forum jest chętny ? :) - priv
Mnie w tej chwili potrzebny jest Globetrotter z Plusa :/ dlatego też pytałem czy uda się z tej kart ściągnąc sim locka. Pozostaje mi sprzedanie tej karty i kupno plusowskiej :( lub ewentualnie zamiana.

Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam !
power
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-11-14, 17:29

Simlock

Post autor: power »

Witam,

Mam Karte Option 3G+ i pytanie: jak sprawdzic czy ta karta posiada SimLock? Podobno da sie to zrobic uzywajac HyperTerminal, tylko za diabla nie wiem jak to zrobic. Uruchamiam Hyperterminal i postepuje zgodnie z instrukcjami. Moj modem dziala na portach COM19 i COM20 (Aplication i Diagnostic). Po podaniu portu program pyta o ustawienia portu - jakie KONKRETNIE powinny byc te ustawienia? Ktos moze wie?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: bob »

Nie zmieniasz tych ustawień.
power
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-11-14, 17:29

Sukces

Post autor: power »

Juz wszystko dziala jak powinno. Nawet nie mam Simlocka na karcie Ery ;)
Dzieki wielkie bob.

Pozdrawiam.
baton
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-04-17, 16:22
Lokalizacja: Czeladz, Kraków

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: baton »

Moja karta to Option GT 3G + (Zakupiona w promocji plusa, uzywam przemiennie kart sim Plusa i Orange - glownie Krakow)

Po pierwsze: nie posaiada simlocka

Po drugie: Czy mozna i czy warta ja upgradowac do HSDPA?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: ja.michal »

Pewnie, że warto do HSDPA upgradowac! Na umts-ie masz ~384Kb/s a hsdpa ~1,8Mb/s.
Wymowne chyba. :)

Pozdro :)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: Jaco »

UWAGA !!!!!
PRZY ZMIANIE FIRMWARE JEŚLI BYŁ ZDJĘTY SIMLOCK PRZED JEGO ZMIANĄ NOWY FIRMWARE NIEKIEDY ZAKŁADA GO Z POWROTEM!!!

Bynajmniej u mnie tak było na moim modemie.Ale już mam to z głowy.Z pomocą Boba wszystko wróciło do normy.
Także każda zmiana jest na własne RYZYKO
7387

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: 7387 »

Prosze, juz sie udac rozwiazac sim lock na karta OPTION GT 3G+ od A1 VOADFONE ?

Petr CZ
topek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-08-06, 17:56
Lokalizacja: szczecin

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: topek »

witam moge kupic option gt 3g+ emea (nl) z sieci tmobile ale nie wiem czy ma simlocka jak myslicie bral ktos ta karte z tej sieci?? a jezeli ma to czy bedzie problem go sciagnac i wgrac soft z hsdpa?? dodam ze pierwszy raz bede mial kontakt z karta tej firmy. prosze o szybka odpowiedz bo czas ucieka.
z gory dziekuje
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: bob »

Nie ma sposobu na ściągnięcie simlocka.
Kupowanie w ciemno to ryzyko!
shutter
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-11-19, 12:10
Lokalizacja: Grodzisk Maz.

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: shutter »

Przekopałem cały wątek o Optionach i mam mały mętlik w głowie. Tak więc wolę się zapytać:
Mam Otion Globetrotter 3G/EDGE zakupiony w orange. Interesuje mnie oczywiście upgrade do HSDPA. W hyperterminalu po ATI odpowiada mi, że jest to Globetrotter 3G+, a firmware jest oznaczone jako 3.19.0Wd z maja 2006. Numer seryjny zaczyna się na NLxxxxx. Tak więc w końcu ktoś mnie oświeci, czym dysponuję, bo po sn powinien chyba sie zaczynać na NZxxxx?
Prosze o poradę, jak w moim przypadku cieszyć się HSDPA - zastanawia mnie ten numer FW. Czy trzeba innego FW, czy to kwiestia sterowników (połaczenie dial-up pokazuje 384kb/s)

Sorry za być może podwajanie zapytań, ale trochę to wszystko jest ciężkie do ogarnięcia.

Pozdrawiam
john8891
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-11-22, 16:12

Problem kto pomoze!?

Post autor: john8891 »

Witam serdecznie
kupilem dzis karte T-mobile model: GT 3G quad
prosze o pomoc co ja mam zrobic zeby ją uruchomic i zeby dzialal interent. jak <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> jestem na etapie wsadzenia w ta karte karty sim ery lub orange i wlozenia do laptopa. niby win XP mi tam cos wykryl poinstalowal ale i tak nie dkonca bo wystapil problem ze nie moze sie zajnstalowac jakis "data interface" . co dalej mam zrobic bardzo prosze o pomoc

z góry dziekuje i pozdrawiam
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: bob »

shutter pisze:Przekopałem cały wątek o Optionach i mam mały mętlik w głowie. Tak więc wolę się zapytać:
Mam Otion Globetrotter 3G/EDGE zakupiony w orange. Interesuje mnie oczywiście upgrade do HSDPA. W hyperterminalu po ATI odpowiada mi, że jest to Globetrotter 3G+, a firmware jest oznaczone jako 3.19.0Wd z maja 2006. Numer seryjny zaczyna się na NLxxxxx. Tak więc w końcu ktoś mnie oświeci, czym dysponuję, bo po sn powinien chyba sie zaczynać na NZxxxx?
Prosze o poradę, jak w moim przypadku cieszyć się HSDPA - zastanawia mnie ten numer FW. Czy trzeba innego FW, czy to kwiestia sterowników (połaczenie dial-up pokazuje 384kb/s)
Witaj !
Wersja 3.19.0Wd jest wersją bez hsdpa a Ty potrzebujesz 3.19.0Hd ,który jest choćby na stronie blueconnecta :
http://www.blueconnect.pl/blueconnect.p ... ction=korp
czy na pierwszej stronie tego wątku.
Hmm, ten NZ to chyba nowa wersja czy to nie jest właśnie fusion + ?
http://www.expansys.com/p.aspx?i=142598
Globetrotter FUSION+ (HSDPA-Ready) and Globetrotter FUSION+HSDPA cards with a Serial No. starting with NB or NL
shutter
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-11-19, 12:10
Lokalizacja: Grodzisk Maz.

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: shutter »

Dzieki bob za odpowiedź. Niestety wszystkie pościągane 3.19.0Hd - blueconnect, portugalski, słowacki i coś tam jeszcze nie chcę się wgrać :(
Kończą swoją pracę komuniatem o tym, że nie odnaleziono zgodnego sprzetu albo aktualizacja nie jest przeznaczona do wykrytego. Oczywiście karta sim wyjęta, GTMM w najnowszej wersji, wszsytko działa OK, tylko karta nie daje się zupgradować. Czyżby orange wprowadziło jakieś zabezpieczenia? Czy mi się trafił jakiś nietypowy egzemplarz :(
hawkins
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-11-27, 11:03

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: hawkins »

Dzień Dobry.
mam problem z modemem GlobeTrotter EGDE, a mianowicie to cholerstwo się co jakiś czas samo rozłącza. modem jest włożony do laptopa Acer TravelMate 370 z win xp pro pl sp2. próbowałem się łaczyć przez GTMM dołączony na płytce, ale się rozłączał, potem przez aplikację ze storony iplusa (w wersji iPlus Manager 1.5) i objawy są takie same, tj podziała trochę(rekord to 2 godziny bez przerwy, transfery dobre, duuuuuużo szybsze od blueconnecta, zasięg łapie pełen) i nagle modem zdycha. przestaje migać czerwona ikonka i zasięgu brak, aplikacja się zawiesza(nie da się jej wyłaczyć, dopiero zabicie procesu kończy sprawę). potem to już tylko restart kompa(lub wyjęcie i włożenie karty, wtedy modem odżywa) bo aplikacja się zwiesza, ewentualnie każe sprawdzić kartę sim.
co mogę w tej sytuacji zrobić?
pozdrawiam
Hawkins
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: Jaco »

Wywal te menagery połączeń i stwórz sobie dial-up.Problem zniknie.Mnie tez kiedyś tak rozłączało.Polecam również program @pogara który załatwia sprawę.Wystarczy tylko wpisać prawidłowy APN i cieszyć się netem.
hawkins
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-11-27, 11:03

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: hawkins »

Jaco pisze:Wywal te menagery połączeń i stwórz sobie dial-up.Problem zniknie.Mnie tez kiedyś tak rozłączało.Polecam również program @pogara który załatwia sprawę.Wystarczy tylko wpisać prawidłowy APN i cieszyć się netem.
ok, dzięki za podpowiedź. sprawdzę to jak tylko wrócę do domu.
pozdrawiam
Hawkins
hawkins
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-11-27, 11:03

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: hawkins »

połaczenie dialup nietety też mi się rozłącza po jakimś czasie, a programu @pogara nie udało mi sie użyć(pojawia się komunikat, iż nie znaleziono modemu UMTS/GPRS) czy ktoś mógłby mi napisać jak mam dokładnie użyć tego programu (jakąś krótką instrukcję :) ) to chyba będzie ostatnia deska ratunku, chyba, że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł.
pozdrawiam
Hawkins
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: Jaco »

Aby użyć programu @pogara musisz wyłączyć inne połączenia które może akurat zajmują modem.Sprawdz czy coś go nie zajmuje.
Awatar użytkownika
KRS
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-11-29, 21:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange, Option Globetrotter 3G+

Post autor: KRS »

kruk pisze:Jeśli chcecie zupgreade`ować firmware do najnowszej obecnie wersji 3.19.0Hd (HSDPA) i macie kartę GT 3G+ z Orange to polecam link:

http://www.orange.sk/images/static/edge ... 19.0Hd.exe


Super, sciagnalem, zainstalowalem w jezyku angielskim i smiga bez problemow.
1.8 Mbps, do tej pory nie moge ochłonąć i wyjsc z szoku :)...

Orange, Globtrotter 3G+, numer seryjny zaczynajacy sie na NZ...

POLECAM GORĄCO. DZIEKI!!!

P.S. Czy sa jakies limity? wszyscy o tym trąbią, natomiast mnie nikt nie poinformował i jakichkolwiek limitach :) Zaraz odgrzebie umowe i doczytam...
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: bob »

Z tymi limitami to jest różnie jedni maja inni nie.Są umowy bez limitu i są z limitami a pomimo wszystkiego ich nie ma.Najczęściej ich nie ma przy droższych abonamentach.Faktycznie zajrzyj do umowy.
...1.8 Mbps, do tej pory nie moge ochłonąć i wyjsc z szoku...
Dokładnie ze mną też tak było jak mi podłączyli w promocji pół roku temu tylko ,że wtedy modem już był przygotowany do hsdpa a szok nadszedł znienacka. :wink:
MooNTER
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2006-08-25, 20:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: Orange, Option Globetrotter 3G+

Post autor: MooNTER »

KRS pisze:Super, sciagnalem, zainstalowalem w jezyku angielskim i smiga bez problemow.
1.8 Mbps, do tej pory nie moge ochłonąć i wyjsc z szoku :)...

Orange, Globtrotter 3G+, numer seryjny zaczynajacy sie na NZ...
Dodam ze z FW 3.17 i modemem NL tez sobie poradzil :)
teraz nic tylko czekac na HSDPA we Wroclawiu... ;)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez MooNTER, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam! MooNTER
Huawei - 5Mbps down, 1Mbps uplink @ UMTS&LicencjaGPRS no limit :)
shutter
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-11-19, 12:10
Lokalizacja: Grodzisk Maz.

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: shutter »

Nie wiem co było nie tak, ale po ponownym ściągnięciu ze słowackiego orangutana firmwaru, upgrade nie wywalił już komunikatu o niezgodności sprzętu. Czyli jednak Option 3G+ z orangutana z nr seryjnym NZ... daje się upgradować :)
Tak więc ruszam jutro do Wawy polować na HSDP'a :)

No i u mnie pod Grodziskiem Maz. na wsi, gdzie wszystko co może zawraca kilometr wcześniej, a prąd mi podłączyli miesiąc temu po 3 latach starań, po podłączeniu najtańszej anteny magnetycznej z allegro 7dB mogę się cieszyć stabilnym połączeniem UMTS. Póki co, śmiga aż miło - w gtmm top speed pokazuje mi niekiedy na poziomie ponad 400kb/s (to nie pomyłka, mogę zrobić screena).
Swoją drogą ręce mi opadają, widząc antenę na pasma 900/1800/1900MHz z 3 metrami ordynarnego w tym zastosowaniu kabla RG58. Przy częstotliwościach rzędu 850-1000MHz ma on tłumienność rzędu 0.45-0.49dB na metr, a dla częstotliwości rzędu 1800-1900MHz już się nawet nie podaje. Tak więc te 3 metry RG58 ma tłumienie rzędu jakiś 1.5dB i więcej, czyli traci się na nim znaczną część zysku anteny. Zastanawiałem się nawet nad wymianą kabla, ale póki działa, po co przepłacać.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: bob »

Kolega @seboo zamieścił interesujący link o HSDPA w Orange:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=27010#27010

Ja ze swojej strony link do instrukcji uaktualnienia firmware`a:
http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary ... 660293.pdf
oraz link do samego firmware`a (jeszcze nie działa ale poczekamy):
http://www.be.orange.pl/download/HSDPA_ ... n_3_19.zip
oraz regulamin oferty "Twój Internet" :
http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary ... 660369.pdf
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
minineo
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2005-09-19, 14:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: minineo »

witam!
mam modem GT MAX i problem z zainstalowaniem Managera :/ przy końcu instalacji pojawia się ikona na pulpicie i nagle w instalce napis "roll back" i wraca spowrotem, wyskakuje ramka error i nic. Ściągałem już 3 wersje programu i nic, dalej to samo. Mój system to windows xp home angielski, laptop dell inspiron 6000. Czy reinstall systemu pomoże?
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: bob »

Pewnie firewall zablokował.Poza tym lepiej zrezygnować z managerów do łączenia chyba ,że potrzebujesz to do wysyłania sms`ów.
Zablokowany