Sony-Ericsson GC85 Orange w Macintosh'u - POMOCY

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jeglin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-03-13, 13:34

Sony-Ericsson GC85 Orange w Macintosh'u - POMOCY

Post autor: jeglin »

Witam,
mam GC 85 w Orange i od dluzszego czasu nie moge poprawnie skonfigurowac komputera, zeby usluga dzialala tak, jak nalezy. Za pomoca darmowego Mobile High Speed for Mac bez problemow podlaczam sie do sieci przez EDGE, korzystam ze stron, sciagam poczte itp. ale gdy tylko chce wyslac jakiekolwiek dane od siebie, polaczenie zrywa sie. Sprawdzalem kilka skryptow modemowych z versiontracker ale bez powodzenia.
Pomocy. Na BOK nie mam co liczyc, bo oni Mac'a widzieli tylko w na stronie Apple'a :(
Pzdr.

Ps. Chetnie tez "poslucham" innych opcji typu "sprzedaj gc85, kup telefon" itp, tylko jaki? :)
------------------------------------------------------------------------
Informacja dodana umieszczona przeze mnie na innym forum:


Witam serdecznie,

jestem "szczesliwym" posiadaczem karty Sony Ericsson GC85 EDGE/GPRS i uslugi Business Everywhere w Orange (PowerBook 15"). Mimo uslinych prob prawidlowego skonfigurowania modemu i polacznia, za zadnym razem nie udalo mi sie zrobic tego tak,zeby dzialalo bez problemow.
1. Oprogramowanie Mobile High Speed for Mac - Sony Ericsson Edition (www.novamedia.de/sonyericsson/). Polaczenie konfiguruje sie samo, bez problemow przechodzi autoryzacje, internet w sensie downloading dziala poprawnie, klopoty zaczynaja sie, gdy chce cos wyslac np. kilku KB mail'a nie wspominajac juz o mail'u z jakims zalacznikiem. Za kazdym razem modem rozlacza sie i nic nie pomaga procz wyciagniecia modemu, odpalenia aplikacji ponownie i tak w kolko...

2. script Sony Ericsson GC GPRS-EDGE
ustawienia PPP:
account name: internet, password: internet, tel.number: www.idea.pl lub internet
PPP Options: zaznaczone "Send PPP echo packets" i "Use verbose logging"
TCP/IP
Using PPP
DNS Servers:
194.9.223.79
194.204.159.1
Modem
Sony Ericsson GC GPRS-EDGE
Zaznaczone dwa kwardaciki + Tone + Off

Przy tych ustawieniach wszystko po polaczeniu pieknie dziala, ale nim sie polacze musze czasem wykonac 20-30 prob za kazdym razem wyciagajac modem z komputera.

3. script Sony Ericsson GC82 CID4 + QOS lub Sony Ericsson GC82 CID2
ustawienia PPP:
account name: internet, password: internet, tel.number: www.idea.pl lub internet
PPP Options: zaznaczone "Send PPP echo packets" i "Use verbose logging"
TCP/IP
Using PPP
DNS Servers:
194.9.223.79
194.204.159.1
Modem
Sony Ericsson GC82 CID4 + QOS lub Sony Ericsson GC82 CID2
Zaznaczone dwa kwardaciki + Tone + Off

Laczy sie dobrze, ale efekt jest ten sam, co w przypadku Mobile High Speed - rozlacza przy wysylaniu danych.

Bylem dzis w Orange, sprawdzalem inny egzemplarz GC85 i za kazdym razem bylo to samo (raz, czy dwa razy na wiele prob zaskoczylo, ale to chyba w drodze wyjatku). Na GC89 za pomoca Moblie High Speed udalo mi sie wyslac mail'a ale tylko raz. Gdy rozlaczylem i polaczylem jeszcze raz, bylo dokladnie do samo co w przypadku GC85.
Oczywiscie proby robilem po Restercie, po calkowitym wylaczeniu komputera, przy wlaczaniu razem z modeme lub bez. Ogolnie wszelkie mozliwosci chyba wyczerpalem. W PPP Options wielokrotnie zmienialem ustawienia, ale te przedstawione wyzej jako jedyne daja jakis efekt.

Czy komus udalo sie skonfigurowac Mac'a, GC85 i usluge Orange tak, zeby wszystko dzialalo poprawnie? Jesli tak, blagam o pomoc, bo juz mi pomyslow brakuje.
Ostatnio zmieniony 2006-03-14, 21:02 przez jeglin, łącznie zmieniany 1 raz.
JeGLin
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Sony-Ericsson GC85 Orange w Macintosh'u - POMOCY

Post autor: sardo nunspa »

Zobacz "modem log" co Ci pisze jak wysyłasz i Cię rozłącza.
Ja też Maca widziałem w tym samym miejscu :wink: ale <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> tam masz jakiegoś menagera urządzeń i opcjach modemu jest np szybkość portu, bufor transmisji, bufor odbioru, możesz spróbować na kilku ustawieniach i zobaczyć co sie dzieje.
Latka lecą...
Gość

Re: Sony-Ericsson GC85 Orange w Macintosh'u - POMOCY

Post autor: Gość »

Zapewne gdzies cos takiego jest, ale gdzie... hmm... :)

Ps. Sprawdzilem jeszcze numer tel. *99***9# i *99# i niestety tez nic. Nawet nie chce zaczac sie laczyc.
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Sony-Ericsson GC85 Orange w Macintosh'u - POMOCY

Post autor: kemott1 »

wgraj najnowsze oprogramowanie do tego modemu ,może coś da. http://www.be.orange.pl/download/gc85Up ... 9_P311.zip .
jeglin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-03-13, 13:34

Re: Sony-Ericsson GC85 Orange w Macintosh'u - POMOCY

Post autor: jeglin »

tez juz to robilem. firmware update przez strone sony-ericsson.
JeGLin
ODPOWIEDZ