Modem EDGE na łączu PCI

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ionel

Modem EDGE na łączu PCI

Post autor: ionel »

Od jakiegoś czasu na Allegro można kupić modem EDGE na łączu PCI
http://www.allegro.pl/item91228453_mode ... azja_.html

Cena w porównaniu z modemami na łączu USB wygląda dość zachęcająco., więc zastanawiam się czy do stacjonarnego nie będzie to lepsze rozwiązanie niż modem EDGE na karcie PCMCIA + adapter.

Czy może ktoś korzysta już z tego modemu i może podzielić się wrażeniami?
fuhmen
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-03-02, 16:12

Re: Modem EDGE na łączu PCI

Post autor: fuhmen »

tez miałem zamiar kupić ten modem od tego gościa, ale jednak kupiłem modem usb netbox za 650zł i uważam teraz że dokonałem słusznego wyboru. ten modem pci jest malo znany i jak będziesz miał kłopoty to kto ci pomoże? Najlepszym wyborem wg mnie jest modem usb, ponieważ można go bez problemu podłączyć do każdego komputera i z tego co wiem to na ogół nie sprawiają kłopotów.
iPlus -MotorolaV235
Ruth

Re: Modem EDGE na łączu PCI

Post autor: Ruth »

Witam,
Ja mam ten modem na PCI. Uważam że jest bardzo dobry. Nie sprawia problemow. Transfer w GPRS (bo EDGE nie ma zasiegu) jest lepszy niż na mojej starek komorce T610 mimo że jedno i drugie ma GPRS w klasie 10, no i odpada ładowanie bateri. :wink:
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modem EDGE na łączu PCI

Post autor: Enzo »

Za te pieniadze wybrał bym jednak telefon jako modem. Bardziej mobilny, łatwiej sprzedać, łatwiej uzyskać pomoc.
iPlus+E61i=FUN
fuhmen
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-03-02, 16:12

Re: Modem EDGE na łączu PCI

Post autor: fuhmen »

właśnie kupuję drugi modem i jest to nokia 6021 z kablem usb i ładowarką, Który jednocześnie umożliwia transmisje danych i ładowanie baterii.
iPlus -MotorolaV235
ionel

Modem EDGE na łączu PCI

Post autor: ionel »

Ruth pisze:Witam,
Ja mam ten modem na PCI. Uważam że jest bardzo dobry. Nie sprawia problemow. Transfer w GPRS (bo EDGE nie ma zasiegu) jest lepszy niż na mojej starek komorce T610 mimo że jedno i drugie ma GPRS w klasie 10, no i odpada ładowanie bateri. :wink:
No popatrz... Łączę się dokładnie tak samo - SE T610 jako modem (tyle że na razie nie iPlus, tylko pakiet 250MB/m-c). Zasięg EDGE teoretycznie powinienem mieć - więc prędkość będę miał wyższą. Tyle tylko że mam obawy czy na pewno będzie działać z kartą SIM iPlusa jak należy... Nie miałeś żadnych problemów konfiguracyjnych? Acha - i czy korzystasz z anteny kierunkowej?
maku73

Re: Modem EDGE na łączu PCI

Post autor: maku73 »

Posiadam taki modem, ale o tym już było:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=1221&highlight=
zobacz też tutaj: www.teltonika.lt
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2009-02-12, 11:18 przez maku73, łącznie zmieniany 2 razy.
krecikson
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2005-10-13, 06:29

Re: Modem EDGE na łączu PCI

Post autor: krecikson »

zastanawiałem się nad tym modemem na PCI ale wolałbym coś na USB ponieważ zdarza się że pracuję przy różnych komputerach i mógłbym go łatwo zabrać ze sobą w razie potrzeby, poza tym ten na PCI wygląda jakby był zbudowany z tych samych elementów co te na USB i ma podobne parametry :? inna sprawa to ceny w granicach 500 zł ? ktoś wyżej mówił że zapłacił 650 zł :? przecież nokie 6020/6021 można spokojnie kupić za 350-400 zł ??? mają podobne parametry EDGE klasa 6, za 650 zł to można kupić używaną nokie z modemem EDGE klasa 10, telefon jest bardziej funkcjonalny a żeby nie niszczyć oryginalnej baterii ciągłym ładowaniem wystarczy kupić jej tańszy zamiennik :)
ionel

Modem EDGE na łączu PCI

Post autor: ionel »

maku73 pisze:Posiadam taki modem
A jaki masz procesor? Czy z AMD będzie współpracował bez problemów?
maku73

Re: Modem EDGE na łączu PCI

Post autor: maku73 »

Mam
AMD Athlon 64 2800+ BOX (1,8 GHz socket 754, cache L2 512KB)
na płycie
GIGABYTE GA-K8NS NFORCE3 250 SND LAN SATA do tego 512kB RAM,
i nie mam żadnych problemów z działaniem modemu, oprócz troche słabego transferu (12kB) ale to jest wina odległości od bts i niedokładnego ustawienia anteny(ATK20).
Gość

Re: Modem EDGE na łączu PCI

Post autor: Gość »

maku73 pisze:AMD Athlon 64 2800+
na płycie GIGABYTE GA-K8NS NFORCE3 250 SND LAN SATA
o tego 512kB RAM,
i nie mam żadnych problemów
No to wygląda na to, że mój AMD Sempron 2800+ też chyba powinien współpracować jak należy :-) Tylko muszę znaleźć źródło finansowania i mój SE T6190 wreszcie odpocznie, bo ostatnio ładowanie wypada już niemal codziennie...
maku73

Re: Modem EDGE na łączu PCI

Post autor: maku73 »

Koszt całej inwestycji ok 650,-
modem+antena ATK20+konektor+koszty przesyłki.
Trochę dużo, ale nie mam problemów z ładowaniem baterii, mocą zasilacza przy współpracy modemu z anteną kierunkową, oraz skończyły się problemy z komunikacją telefonu i komputera przez kabellub irde.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ