Problemy z modemem

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Farek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-03-20, 15:11
Lokalizacja: Legnica

Problemy z modemem

Post autor: Farek »

Niedawno kupilem nowy komputer , po zainstalowaniu sterownikow plyty glownej itp. wzielem sie za instalacje iPlusa. Wszystko zainstalowalo sie dobrze ale gdy zaczelem zciagac uaktualnienie internet sie rozlanczyl a sam iPlus zawiesil. Za kazdym razem bylo tak samo...
Komputer zaczol sie zawieszac i zrobilem formata dysku:(
Ponownie sprobolwalem zainstalowac iPlusa i znowu to samo ...
Prosze o pomoc
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Problemy z modemem

Post autor: Tomekłódź »

Napisz na jakim sprzęcie pracujesz jaki modem bo inaczej będzie ciężko Ci pomóc :D
Farek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-03-20, 15:11
Lokalizacja: Legnica

Re: Problemy z modemem

Post autor: Farek »

ops moj blad
plyta glowna -asus A8N SLI procek- AMD athelon 64 3200+
modem- USB comander EDGE system -windows xp prof.

Na innym komputerze wszystko dziala...
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Problemy z modemem

Post autor: Tomekłódź »

Nie mam z tym sprzętem doświadczenia ale mam pytanie czy na tych komputerach jest taki sam system operacyjny?? Jak nie to sprubój na takich samych.
Awatar użytkownika
wikara
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 352
Rejestracja: 2006-03-09, 23:35
Lokalizacja: z bez-kabli.pl

wikara1

Post autor: wikara »

zainstalij sobie winde z SP2-jest najlepsza,SP1 ma dużo błędów i tu może tkwić problem twój....
zobacz!
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Problemy z modemem

Post autor: kemott1 »

mam xp z sp1 i spisuje się dobrze, dobry system,ale niedługo przezucam sie na linux :wink:
fuhmen
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-03-02, 16:12

Re: Problemy z modemem

Post autor: fuhmen »

a ja miałem podobny problem z iplusem i modemem usb netbox, a mianowicie ciagłe rozłączanie internetu nawet na dial-up, i po wielu poszukiwaniach przyczyn doszedłem do tego że to wina płyty głównej i rozwiązaniem skutecznym okazało sie zamontowanie gniazd usb na karcie pci. Teraz gdy modem jest podłaczony do gniazda usb na pci problemów nie ma.
iPlus -MotorolaV235
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Problemy z modemem

Post autor: Szadzik »

fuhmen pisze:a ja miałem podobny problem z iplusem i modemem usb netbox, a mianowicie ciagłe rozłączanie internetu nawet na dial-up, i po wielu poszukiwaniach przyczyn doszedłem do tego że to wina płyty głównej i rozwiązaniem skutecznym okazało sie zamontowanie gniazd usb na karcie pci. Teraz gdy modem jest podłaczony do gniazda usb na pci problemów nie ma.
To fakt, usb może często stanowić problem przy modemach na usb. Jak używałem modemu na usb to problemem było to, że podłączyłem kompa przez przedłużaczyk usb a nie bezpośrednio do kompa.
Back to the Future ;)
koralowiec1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-03-20, 11:50
Lokalizacja: Elbl?g

Re: Problemy z modemem

Post autor: koralowiec1 »

Podstawowa sprawa, czy sterowniki do płyty głównej są zainstalowane? Czy windows domyślnie sobie poinstalował? Lepiej włożyć płytę z oprogramowaniem płyty głównej i sprawdzić czy nie ma sterowników do XP.
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Problemy z modemem

Post autor: PawełB »

Miałem ten sam problem. Pozbyłem się iPlus menagera a zainstalowałem Wireles Manager SE i wszystko jest ok. Jest kilka spraw, o których trzeba wiedzieć: 1. Należy pozbyć się iPlusa, 2. Należy odinstalować modem, 3. Wyjąć kartę, 4. Reset kompa, 5. Zainstalowanie Wireles Managera, 6. Reset kompa, 7. Włożenie karty. Potem trzeba nawiązać połączenie co opisane było na forum i wszystko działa.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
ODPOWIEDZ