dziwna sprawa ze sterami do comander iPlus

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
id_radar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-03-20, 22:48
Lokalizacja: Radomsko

dziwna sprawa ze sterami do comander iPlus

Post autor: id_radar »

I oto nastała swiatłośc i nastał Edge. Jak to sie stało. Mam modem Comander w iPlusie. Zainstalowałem oginalne stery od tego sprzętu i co się okazało, że nie mam transmisji Edge :evil: . Nie może byc. Gość przed podpisaniem umowy był u mnie i mierzył na swoim wyczesanym laptopie, że jest Edge. No to kombinujemy. Zainstalowałem sterowniki od netboxa. Instaluje. Porażka. Wchodze w właściwości mojego komputera, sprzęt i instaluje ręcznie. Po chwili modem zainstalował się jako netbox. Nastała światłość. Biore znów właściwości, sprzet, menadżer urządzeń, modem netbox, właściwości, klikam zakładke modem i mam do wyboru (w polu max szybkość portu) 23040. Edge :D . Na sterach od comadera tego nie było. Na ikonie powidomień widowsa to samo. Dziwna sprawa ale warto zaryzykować. Jeśli ktos ma Edge bez tego numeru to radze się nie bawić. Nie odpowiadam za uwalenie swojego modemu złymi sterami. Jeśli ktoś chce spróbować to robi to na własne ryzyko. Pozdrawiam.
iPlus Edge
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: dziwna sprawa ze sterami do comander iPlus

Post autor: MaciekAdv »

Spruboj zainstalowac stery z www.comander.pl
Oprogramowanie do modemu Comander jest tak zrobione(mysle o iPlus manager) ze jak sie łączysz za jego pomocą to automatycznie zmienia predkosc na 115,2, ja łacze sie urzywajac normalnego połączenia, ktore manager tworzy tez przy instalacji. I klikajac własciwosci modemu i konfiguruj zmien sobie na 230kb/s i jak sie połaczysz poprzez to połaczenie (nie managera) to ci nie zmieni na 115,2.
Managera urzywaj tylko do zapamietania pinu, wprowadz pin i daj opcje zapamietaj.

Pozdrawiam
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: dziwna sprawa ze sterami do comander iPlus

Post autor: zDaleKi »

MaciekAdv pisze:...Managera urzywaj tylko do zapamietania pinu, wprowadz pin i daj opcje zapamietaj.
Co do pinu, to na ww. stronie jest też do sciągnięcia aplikacja PIN.exe, która podaje pin do modemu. Szczegóły w wątku: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=556
Ostatnio zmieniony 2009-02-12, 11:29 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
tracer.on
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2005-11-15, 10:47
Lokalizacja: Mazury

Re: dziwna sprawa ze sterami do comander iPlus

Post autor: tracer.on »

BliSki pisze:Co do pinu, to na ww. stronie jest też do sciągnięcia aplikacja PIN.exe
PIN exe. nie zapamiętuje pinu i podaje go ze startem systemu i to jest jedyna wada tego programiku, trzeba wpisywać pin za każdym startem systemu.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: dziwna sprawa ze sterami do comander iPlus

Post autor: zDaleKi »

tracer.on pisze:PIN exe. nie zapamiętuje pinu [...]trzeba wpisywać pin za każdym startem systemu.
Tak jest dokładnie jak piszesz. Ale chyba lepiej używać ten programik niż odpalać managera? Sam nie wiem, bo dziś udał mi się myk z wyłączeniem pinu na jednej karcie i żadnego programiku nie trzeba, chodzi na samym dial-up'ie :D
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
id_radar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-03-20, 22:48
Lokalizacja: Radomsko

Re: dziwna sprawa ze sterami do comander iPlus

Post autor: id_radar »

Prawdopodobnie zmiana sterów na orginalne od Comandera i łączenie się przez zwykłym dial-up'ie załatwiłyby sprawe. Jednak przy tych od Netboxa nie musze nic praktycznie robić. Zawsze mam Edge. Menager chodzi jak trzeba nie biegam gdzieś po ustawieniach. Restart też niczego nie zmienia, jednak spróbuje tej drugiej opcji, może to wszystko będzie lepiej działało. Menager to aplikacja pozostawiająca wiele do życzenia. Pozdrawiam
iPlus Edge
Misser92
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-04-16, 15:05
Lokalizacja: Gliwice

Iplus

Post autor: Misser92 »

Wielokrotnie czytalem to co tam napisaliscie ale nic z tego nie rozumiem. Mam iPlusa i mam predkość 115,2 kb/s. Internet chodiz mi wolno i bardzo bym chcial zeby byl szybszy!! Jezeli przecztacie tą wiadomośćto poprosilbym o kontakt np. przez gadu-gadu o wytlumaczenie tego jak przyspieszysz iPlusa!! U mnie gry on-lne chodza strasznie wolno np. tibia :cry: :cry: Bardzo prosze o kontakt numer gg:531886
Misser92
Misser92
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-04-16, 15:05
Lokalizacja: Gliwice

Ospowiedz

Post autor: Misser92 »

Bardzo prosze o jak najszybszą odpowiedz!!! :D :D :D :D :D :D :D
Misser92
Misser92
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-04-16, 15:05
Lokalizacja: Gliwice

Iplus

Post autor: Misser92 »

Nadal Mam 3 kb/s
Ostatnio zmieniony 2007-01-17, 19:54 przez Misser92, łącznie zmieniany 1 raz.
Misser92
laker
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2005-12-28, 20:48

normalne polaczenie ?

Post autor: laker »

MaciekAdv ja tez uzywam comandera,ale na dial-up'ie, przy instalowaniu managera nie utworzyl mi zadnego normalnego polaczenia albo ja go nie znalazlem, mozesz jasniej to opisac,gdzie tego szukac ? W ustawieniach modemu max. predkosc mam niestety 115,2 :(
Jarek1233
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2006-03-20, 20:19

Re: dziwna sprawa ze sterami do comander iPlus

Post autor: Jarek1233 »

Co do pina to był już temat jak zrobić hyperterminalem automatyczne podawanie pina.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: dziwna sprawa ze sterami do comander iPlus

Post autor: zDaleKi »

Jarek1233 pisze:...był już temat jak zrobić hyperterminalem automatyczne podawanie pina.
Masz na myśli to: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=9635#9635 :D

Przypominam przy okazji, że wszystkie najważniejsze wątki są wymienione w podwieszonym wątku: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=1118
do którego przeczytania wszystkich namawiam przed zadaniem pytania.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
peron
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-04-05, 12:46

Re: dziwna sprawa ze sterami do comander iPlus

Post autor: peron »

PIN.exe nie zapamietuje PINa. Z tego co wiem - z zalozenia.

Ale sam modem potrafi zapamietac sobie PIN i caly iPlus Manager staje sie zupelnie niepotrzebny.
No moze oprocz instalacji bo nie kazdy to lubi/umie robic recznie.

Warto utworzyc sobie niezalezne polaczenie DialUp bo to tworzone przy instalacji managera jest chyba jakies uproszczone a ja lubie widziec co sie dzieje.
Na comanderze dziala troche bardziej przejzyscie bo sa LEDy od rejestracji/PINu i mocy sygnalu.
Na netboxie i ED77 ich nie ma i malo widac...

Gdzies to juz opisywalem w starszych postach.
Z narzedzi potrzebny tylko HiperTer ale to ma kazdy windziarz.
ODPOWIEDZ