eBay, PayPal i przesyłki z zagranicy

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kowalsoft
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2009-08-08, 10:46
Lokalizacja: Poznań

Re: eBay, PayPal i przesyłki z zagranicy

Post autor: kowalsoft »

Zakładam konto na eBay'u.

Dzięki za naświetlenie sprawy.
Dałbym "pomógł", gdybym mógł. :ok:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: eBay, PayPal i przesyłki z zagranicy

Post autor: ja.michal »

kowalsoft, tylko, żeby płacić na eBayu musisz jeszcze założyć konto PayPal i podpiąć je do eBaya.
kowalsoft
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2009-08-08, 10:46
Lokalizacja: Poznań

Re: eBay, PayPal i przesyłki z zagranicy

Post autor: kowalsoft »

Wiem :) . Już to zrobiłem.

OT, ale mam kilka pytań: przewalutowanie jest automatyczne w momencie zakupu? za free?
Nie sądziłem, że przesyłka ze Stanów może kosztować poniżej 20 zł. Oprócz tego są jeszcze jakieś koszty? Płacę coś kurierowi przy odbiorze? Towar dostarczają pod wskazany adres?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: eBay, PayPal i przesyłki z zagranicy

Post autor: ja.michal »

kowalsoft pisze:przewalutowanie jest automatyczne w momencie zakupu? za free?
To PayPal robi jeśli na nim jest kasa. Jeśli masz podpiętą kartę do PayPala to idzie przewalutowanie przez Twój bank. Wszystko jest automatycznie tak czy tak.
kowalsoft pisze:Nie sądziłem, że przesyłka ze Stanów może kosztować poniżej 20 zł.
Są różne przesyłki. Paczka w tej cenie może iść nawet 3 tygodnie. Ja zamawiałem bluetooth mini (jak w Polsce było to po 60zł w górę) z Texasu to za całość (BT+wysyłka) dałem 16zł. Przesyłka szła ponad 2 tygodnie listem zwykłym.
kowalsoft pisze:Oprócz tego są jeszcze jakieś koszty? Płacę coś kurierowi przy odbiorze?
Wszystko za co płacisz to na eBayu masz. Wszystko idzie z automatu. Kurierowi nic się nie płaci (przynajmniej ja nigdy nie płaciłem).
kowalsoft pisze:Towar dostarczają pod wskazany adres?
Różnie to sprzedawcy robią. Z reguły wysyłają pod adres PayPal'a. Czasem jest wymóg, że tylko na adres PayPal i konto PayPal musi być zweryfikowane.
Weryfikuje się koło 3 dni podpinając kartę płatniczą. Chyba zabierają 6zł z karty a potem je zwracają, albo i nie. Już nie pamiętam. Podpinałem to ze 2 lata temu. ;)

[ Dodano: 2009-08-09, 00:35 ]
Dodam, że jak karty kupuję to biorę przesyłkę albo 6-10 days i przychodzi zazwyczaj po 6-7 dniach, albo 3-5 days i przychodzi zwykle 3-4 dni. Do tego jest śledzenie paczki. Oczywiście odpowiednio drożej jest bo to 3-5 days kosztuje koło 60zł. Niby drogo, ale identyczna paczka do nas do nich u nas 250zł. :]
Awatar użytkownika
KrissTofferr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1271
Rejestracja: 2008-03-11, 14:15
Lokalizacja: Lubelskie

Re: eBay, PayPal i przesyłki z zagranicy

Post autor: KrissTofferr »

Informacje z 2005 roku (może się przydadzą)
http://e-platnosci.23.pl/ebay.htm
http://e-platnosci.23.pl/faq.htm
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: eBay, PayPal i przesyłki z zagranicy

Post autor: Patryk »

ja.michal pisze:Chyba zabierają 6zł z karty a potem je zwracają, albo i nie.
Zwracają na konto Paypal.

[ Dodano: 2009-08-09, 08:55 ]
kowalsoft pisze:Płacę coś kurierowi przy odbiorze?
Jak nie będziesz miał szczęścia i paczka zostanie oclona,to płacisz przy odbiorze.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: eBay, PayPal i przesyłki z zagranicy

Post autor: ja.michal »

Patryk_ pisze:Zwracają na konto Paypal.
No to tak. Chyba 1zł zabierają za podpięcie karty czego nie zwracają. Za coś 1zł było.
kszaq
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 216
Rejestracja: 2009-01-24, 17:46
Lokalizacja: stąd

Re: eBay, PayPal i przesyłki z zagranicy

Post autor: kszaq »

ja.michal pisze:Chyba 1zł zabierają za podpięcie karty czego nie zwracają. Za coś 1zł było.
U mnie PayPal jedynie zablokował 1 zł na karcie na kilka dni, po czym blokada została zdjęta bez pobrania z karty.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: eBay, PayPal i przesyłki z zagranicy

Post autor: ja.michal »

A no może tak to było. :) Już nie pamiętam jak to działa bo podpiąłem i siedzi już tak długo. :)
miko24
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2009-08-02, 21:06
Lokalizacja: krk

Re: eBay, PayPal i przesyłki z zagranicy

Post autor: miko24 »

Halo!
(przenoszę post z innego wątku, bo tu się będzie bardziej nadawał).
Tak się naczytałem o modemie Compass 885 kanadyjskiej firmy Sierra Wireless i ponieważ lubię przedmioty solidne, to rozważam kupno tego modemu. W Polsce sklep MBBM (sklep.mbbm.pl i jego działaność na allegro) mają ten modem od 360 do 450zł. Dość drogo choć zapewne warto.

Czytałem wątki o compassie i widzę, że sprowadzacie go z Ameryki/ebay.
Mam w związku z tym dwie obawy:
W aukcjach polecanego w innych wątkach sunsunsun'a mogłem znaleźć, że wysyłka kosztuje:
USPS First Class Mail InternationalTM = ok 9,99 dolarów, czyli prawie 30 PLN
a wysyłka usługą USPS Express Mail International Flat Rate Envelope = 32,95 dolarów czyli już prawie sto złotych.

Tę drugą opłatę mogę sobie wyobrazić, ale pierwsza, czyli 30 PLN do Polski wydaje mi się śmieszna. Wiem, że sporo osób kupuję karty/modemy w stanach, nawet w bieżącym wątku ja.michał piszę, że przesyłka ...:
3-5 days kosztuje koło 60zł.
a mnie wychodzi za USPS Express Mail International Flat Rate Envelope 32,95 USD x 2,9 (kurs dolara) = około 100 złotych. I tym samym taki modem będzie kosztował około 330PLN

Czy mógłby ktoś się wypowiedzieć, kto zamawiał ze stanów te drobiazgi i wyjaśnić czym i za ile wysyła, ile to max idzie i ile kosztuje ta wysyłka.


A wszystko to, bo natknąłem się na aukcję, gdzie sierra compass kosztuje 375 PLN z
przesyłką: http://allegro.pl/show_item.php?item=715349969

ps/ zeby kupic na eBayu musze mieć kartę kredytową? Visa Electron nie przejdzie? ")
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: eBay, PayPal i przesyłki z zagranicy

Post autor: ja.michal »

miko24 pisze:a mnie wychodzi za USPS Express Mail International Flat Rate Envelope 32,95 USD x 2,9 (kurs dolara) = około 100 złotych.
Pisałem o czasie jak kupowałem i dolar było po 2coś. A teraz faktycznie. Koło 100zł.

Drobne rzeczy ja zamawiałem. Bluetooth mini. Całość kosztowała mnie 16zł. Przesyłka chyba była koło 5zł. Zwykły list USPS. Doszło po około 2 tygodniach.
miko24 pisze:ps/ zeby kupic na eBayu musze mieć kartę kredytową? Visa Electron nie przejdzie? ")
Musisz mieć konto PayPal. Do niego możesz podpiąć kartę kredytową/do płatności w necie. Teraz karta nie jest niezbędna bo można przelać kasę na swoje konto PayPal bo jest specjalny rachunek bankowy.
miko24
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2009-08-02, 21:06
Lokalizacja: krk

Re: eBay, PayPal i przesyłki z zagranicy

Post autor: miko24 »

dzięki ja.michał.
Teraz muszę się jedynie dowiedzieć jaki jest koszt całkowity zakupu modemu sierra wireless compass 885. Urządzenie kosztuje około 230 zł na eBayu. Niewiadomą jest przesyłka.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: eBay, PayPal i przesyłki z zagranicy

Post autor: sp6huk »

na polskim eBay'u cena Sierry jest podobna i jest podany koszt wysyłki. A dowiadywałeś się czy sprzedawca wysyła towar poza kraj???
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: eBay, PayPal i przesyłki z zagranicy

Post autor: ja.michal »

miko24, wchodzisz na eBay Polska. Wchodzisz w wyszukiwania zaawansowane. Wpisujesz Sierra 885 i jedziesz nieco niżej do opcji i zaznaczasz "pokaż produkty dostępne dla:" i wybierasz z listy Polskę.
miko24
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2009-08-02, 21:06
Lokalizacja: krk

Re: eBay, PayPal i przesyłki z zagranicy

Post autor: miko24 »

sp6huk pisze:na polskim eBay'u cena Sierry jest podobna i jest podany koszt wysyłki. A dowiadywałeś się czy sprzedawca wysyła towar poza kraj???
Jeśli dobrze Cie rozumiem, to masz na myśli ebay.pl? Słabo się znam na eBay, bardziej oswojony jestem z rodzimym alledrogo. W każdym razie na ebay.pl również nie znalazłem tam żadnego compassa 885 z lokalizacji Polska.
Dowiedziałem się jednak, że ludzie wysyłają przesyłką z Ameryki za 9,99 USD, więc ten koszt jest porównywalny do opłat za kuriera u nas.
Ja akurat myślę o kupnie od polecanego tutaj Sprzedawcy na eBay zwanego sunsunsun'em - nie zadawalem mu takiego pytanie jeszcze, bo w opisie aukcji jest "Cały świat" a pozatym są tu osoby, które już kupowały od niego.

[ Dodano: 2009-08-26, 17:40 ]
ja.michal pisze:miko24, wchodzisz na eBay Polska. Wchodzisz w wyszukiwania zaawansowane. Wpisujesz Sierra 885 i jedziesz nieco niżej do opcji i zaznaczasz "pokaż produkty dostępne dla:" i wybierasz z listy Polskę.
Zaraz zobaczę. Dzięki! Allegro to dla mnie coś znanego, ale eBay mnie nieco onieśmiela. :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: eBay, PayPal i przesyłki z zagranicy

Post autor: ja.michal »

miko24 pisze:W każdym razie na ebay.pl również nie znalazłem tam żadnego compassa 885 z lokalizacji Polska.
No bo na eBayu mało w sumie w Polsce jest. Za granicą większość.
miko24 pisze:eBay mnie nieco onieśmiela
A jest prostszy wg mnie i jeśli chodzi o bezpieczeństwo płatności przy użyciu PayPal dużo większe.

[ Dodano: 2009-08-26, 17:47 ]
miko24, jeszcze jedna sprawa. Nie kupuj w Chinach bo możesz mieć problemy z dotarciem paczki. :] Miałem tak. Z USA tylko kupuję i zawsze dociera.
miko24
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2009-08-02, 21:06
Lokalizacja: krk

Re: eBay, PayPal i przesyłki z zagranicy

Post autor: miko24 »

ja.michal napisał
Nie kupuj w Chinach bo możesz mieć problemy z dotarciem paczki
hehe, dzięki za radę. Rozważam w zasadzie tylko tego sunsunsun'a. Są na eBayu tańsze oferty (np. numer przediomtu: 250392247010) niż sunsunsun, ale to chyba używane, zresztą to już podejrzanie tanio.
Cóz - chyba zaraz zakładam konto na PayPal, poczekam na weryfikację i zamawiam.

Czy sprzeda nowemu użytkownikowi?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: eBay, PayPal i przesyłki z zagranicy

Post autor: ja.michal »

miko24 pisze:Są na eBayu tańsze oferty (np. numer przediomtu: 250392247010)
Faktycznie wygląda na używany. Jednak ma ich dużo. Mogą to być modemy tzw. refurbished czyli po odnowieniu. AT&T daje na testy usługę i potem jest to zwracane.
Ja mam 881 refurbished i chodzi bez zarzutu. :) I się nie płaciło majątku a gwarancji rok miałem (czy nawet mam).
miko24 pisze:Czy sprzeda nowemu użytkownikowi?
Bez problemu. Zweryfikowane konto i od razu płacisz i jest ok. Tutaj inne nieco zasady niż allegro. ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: eBay, PayPal i przesyłki z zagranicy

Post autor: ja.michal »

Dla zainteresowanych, którzy płacą kartami Visa w internecie.
Tutaj jest kalkulator walut.
Po lewej mamy z jakiej po prawej na jaką walutę przeliczamy.
W Enter Bank Fee podajemy prowizję jaką bank bierze za przewalutowanie. W mBanku jest to 2%.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: eBay, PayPal i przesyłki z zagranicy

Post autor: Patryk »

ja.michal pisze:W Enter Bank Fee podajemy prowizję jaką bank bierze za przewalutowanie. W mBanku jest to 2%.
Ale to się tyczy (przynajmniej w Banku Sląskim tak jest,i to tylko dla kart płaskich) tylko transakcji w walutach innych,niż USD.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: eBay, PayPal i przesyłki z zagranicy

Post autor: ja.michal »

No zalezy od banku. Ale jesli sie placi kartami visa w innej walucie niz rozliczeniowa to rozliczenia sa wg kursu visa.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: eBay, PayPal i przesyłki z zagranicy

Post autor: ja.michal »

Z racji, że temat najbardziej pasuje to tutaj podrzucę.
Stawki celne dla towarów spoza UE i EWG.
http://www.mg.gov.pl/Clo/TaryfaCelna/

Do tego ogólna stronka gdzie można kliknąć na przeliczniki i akty prawne.
http://www.mg.gov.pl/Clo/

Tutaj można sprawdzić na stronie cło dla poszczególnych produktów i ewentualne ograniczenia.
http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds/tarhome_pl.htm


Dodam jeszcze, że przeszperałem stawki na 2009r. i nie ma czegoś takiego jak komputer czy laptop. Są tylko określone różne podzespoły (pamięć stała, układy scalone, nośniki, etc.). Praktycznie, z tego co czytałem, wszędzie jest bez cła.
Zgadzałoby się to z rzeczywistością bo kupowałem już kilka razy karty (GT Max, Sierra) i antenę z USA i mimo wpisanej wartości towarów paczka zawsze dochodziła bez opłaty celnej. A były pieczątki, że przeszło przez odprawę celną.

Może to być istotna informacja dla osób chcących robić zakupy na eBayu (i nie tylko). ;)
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: eBay, PayPal i przesyłki z zagranicy

Post autor: Szadzik »

Ja jedyne jakie kiedykolwiek cło zapłaciłem było za telefon, który kupiłem w stanach.

Po około 2 miesiącach przyszedł mi list, że mam zapłacić. Zapłaciłem.

Z Hong Kongu/ Chin kupowałem dziesiątki razy i nigdy niz nie zapłaciłem.
Back to the Future ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: eBay, PayPal i przesyłki z zagranicy

Post autor: ja.michal »

Szadzik pisze:Ja jedyne jakie kiedykolwiek cło zapłaciłem było za telefon, który kupiłem w stanach.
Jak dawno temu?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: eBay, PayPal i przesyłki z zagranicy

Post autor: Szadzik »

ja.michal pisze:Jak dawno temu?
Dawno, ponad 2.5 roku temu.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Szadzik, łącznie zmieniany 1 raz.
Back to the Future ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: eBay, PayPal i przesyłki z zagranicy

Post autor: ja.michal »

A to już nieaktualne. Teraz dla telefonów w tym komórkowych z USA jest podane bez opłat.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: eBay, PayPal i przesyłki z zagranicy

Post autor: Szadzik »

ja.michal pisze: A jest prostszy wg mnie i jeśli chodzi o bezpieczeństwo płatności przy użyciu PayPal dużo większe.
Ebay działa nieźle. Miałem niedawno taki przypadek, że kupiłem uzywany obiektyw, który w opisie aukcji miał zaznaczone, że jest sprawny i że ma gwarancję.

Kupiłem, dostałem, zacząłem testować i okazało się, że ma pewną niepożądaną wadę optyczną.

Sprawdzam w pudełku a tam brak paragonu. Producent go wymaga aby uznać gwarancję. Więc obiektyw niesprawny a gwarancji brak.

Zadzwoniłem do ebaya i powiedziałem, że produkt niezgodny z opisem. Oddali mi całą kasę włącznie z kasą za przesyłkę.

Na pytanie co mam zrobić z obiektywem pani powiedziała, że mogę go zniszczyć, wyrzucić albo po prostu zatrzymać.
Ostatnio zmieniony 2009-11-25, 19:44 przez Szadzik, łącznie zmieniany 1 raz.
Back to the Future ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: eBay, PayPal i przesyłki z zagranicy

Post autor: ja.michal »

Dobrze dziala i widac tu profesjonalne podejscie. :ok:
Do tego wg technicznie jest bardziej funkcjonalny w porownaniu do allegro.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: eBay, PayPal i przesyłki z zagranicy

Post autor: Jo_gurt »

ja.michal pisze:Do tego wg technicznie jest bardziej funkcjonalny w porownaniu do allegro.
Tylko design i layout to kupa ;) Zresztą jak wiele zachodnich stron sklepowych. Nie wiem czemu tak jest, ale wygląda to jakby jedna osoba, mająca zerowe pojęcie o usability, robiła wszystkim e-commerce. Niedawno gość na lapkach prosił mnie o znalezienie jakiegoś sprzętu w danej cenie na danej stronie w UK. Ile to ja się naklikałem, żeby znaleźć przejście Strona z lapkiem -> jego specyfikacja. Jak się okazało potem, link bezpośredni był, ale napisany chyba 6 i wrzucony między jakieś znacznie mniej ważne linki. Bez sensu.

Strona bestbuy.com - info jest, ale wygląda jakby robił ją 15-latek, pełen chaos.
Strona amazon.com - 80% strony danego produktu to reklamy innych produktów.

Ale to tak na marginesie.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: eBay, PayPal i przesyłki z zagranicy

Post autor: ja.michal »

Tylko design i layout to kupa ;) Zresztą jak wiele zachodnich stron sklepowych.
Prostota i szybkość jeśli chodzi o eBay wg mnie. Trzeba tylko umieć się obchodzić.
Po amazon nie chodzę a tym bardziej jakimś bestbuy.
ODPOWIEDZ