Podział łącza poza lokal.. Jaki dostawca na linii TPSa?

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Digitall
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-06-18, 10:37
Lokalizacja: PL/podkarpackie

Podział łącza poza lokal.. Jaki dostawca na linii TPSa?

Post autor: Digitall »

Cześć, to znowu ja..

Chciałbym unormować pewną wiedzę i proszę o pomoc wiedzących więcej ode mnie...

1. Neostrada TP - cena średnia (2Mbps 75zł/miesiąc), umowa 12, 24... - regulamin zabrania dzielenia łącza poza lokal, pod groźbą kary opłaty 3x wartość abonamentu za każdy miesiąc i za każdy przyłącz (wykryty - ale niby jak mają to wykryć?...)

2. Netia (SuperInternet czy coś tam, alternatywa dla Neo) - cena niska (6x1zł, rezta 75zł za 2Mbps), umowa na 2 lata - zabrania dzielić łącza poza lokal, nie ma tam wzmianki o karze za podział - albo nie wyczytałem. Regulamin świadczenia usługi mówi jedynie że dostawca może zawiesić świadczenie usługi..

3. DSL TP, cena kosmiczna, umowa na 2 lata - można dzielić jak chcesz; bezterminowa umowa bardzo drogo.. Nieporozumienie.

4. Multimo - nie zabrania podziału (najnowszy regulamin, w poprzednim był zapis że zabrania), ceny bardzo dobre!


5. Dialog
, jeszcze nie czytałem, ale dopuszcza podział (przynajmniej nie zabrania), ale cena znaczna - 2Mbps za 160 zł przepał

6. Orange Freedom zabrania podziału łącza poza lokal, brak jest info o karze, ale...
Regulamin mówi że umowa może zostać wypowiedziana w przypadku gdy:

Kod: Zaznacz cały

$19, 3, 4) udostepniania Usługi innym osobom trzecim w celu uzyskania korzysci majatkowych bez zgody Operatora
więc to chyba tylko o to chodzi żeby nie 'sprzedawać' usługi dalej??


Znacie innych dostawców? Albo przynajmniej takiego co sobie mogę DSL'a podzielić?...
Ponieważ nie posiadam własnej linii telefonicznej to dla mnie jedyna alternatywa.
Jestem już na dobrej drodze, koledzy (na tym fajnym forum) pomogli dobrać sprzęt, teraz jedynie szukam dostawcy po łączach TPsa.

Pomóżcie proszę.. Interesuje mnie 2Mbps najlepiej bezterminowo z możliwością podziału łącza (dowolnego podziału, łącznie z tym poza lokal).
Ostatnio zmieniony 2009-11-16, 21:06 przez Digitall, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Podział łącza poza lokal.. Jaki dostawca na linii TPSa?

Post autor: ja.michal »

Digitall pisze:5. Dialog, jeszcze nie czytałem, ale dopuszcza podział (przynajmniej nie zabrania), ale cena znaczna - 2Mbps za 160 zł przepał
Nie ma w regulaminie nic o niemożności dzielenia poza lokal.
Digitall pisze:6. Orange Freedom zabrania podziału łącza poza lokal, brak jest info o karze, ale...
Regulamin mówi że umowa może zostać wypowiedziana w przypadku gdy:
Kod:
$19, 3, 4) udostepniania Usługi innym osobom trzecim w celu uzyskania korzysci majatkowych bez zgody Operatora
więc to chyba tylko o to chodzi żeby nie 'sprzedawać' usługi dalej??
Wg. tego punktu wychodzi na to, że nie można odsprzedawać łącza.
Digitall pisze:Pomóżcie proszę.. Interesuje mnie 2Mbps najlepiej bezterminowo z możliwością podziału łącza (dowolnego podziału, łącznie z tym poza lokal).
To chyba tylko Dialog.

Chyba, że jest jakaś opcja zrobienia klauzuli do umowy o podziale poza lokal etc.

Digitall, a nie patrzyłeś czy nie ma gdzieś blisko TK Telekom. Kiedyś można było zamówić łącze od nich nawet przy pomocy swojego linku od nich do ciebie.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Podział łącza poza lokal.. Jaki dostawca na linii TPSa?

Post autor: Patryk »

ja.michal pisze:Kiedyś można było zamówić łącze od nich nawet przy pomocy swojego linku od nich do ciebie.
TK nigdy nie sprzedawała łącz konsumenckich poza swoją siecią miedzianą.
Własnym dosyłem można wziąć symetryka,ale rozmowa zaczyna się od 4 Mbit,w cenie 250 zł za megabit (netto) +koszt dzierżawy masztu/dachu pod radiolinię.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Podział łącza poza lokal.. Jaki dostawca na linii TPSa?

Post autor: ja.michal »

Patryk, poczytaj uważnie forum. Przynajmniej jeden kolega miał tak z TK jak napisałem. Na 5GHz.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Podział łącza poza lokal.. Jaki dostawca na linii TPSa?

Post autor: Patryk »

ja.michal pisze:Przynajmniej jeden kolega miał tak z TK jak napisałem. Na 5GHz.
Podrzuć linka.
Mógł mieć,ale od resellera TK,i to też niemało.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Podział łącza poza lokal.. Jaki dostawca na linii TPSa?

Post autor: ja.michal »

Patryk pisze:Podrzuć linka.
Bo ja to znajdę teraz. :] Było to jakieś 1-2 lata temu.
Patryk pisze:od resellera TK
Raczej nie. Bezpośrednio z nimi gadał.
temp333
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2008-03-22, 20:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Podział łącza poza lokal.. Jaki dostawca na linii TPSa?

Post autor: temp333 »

Bierz multimo - nie dosc, ze cena przyzwoita to brak idiotycznych umow na 2/3 lata. Mozesz zmniejszyc tez koszty biorac u nich telefon za 28PLN. Poza tym nikt tez nie sprawdza czy dzielisz lacze, a tepsa jak dostanie cynk od "zyczliwego sasiada" to dzwoni do klienta z informacja o planowanej kontroli ;)

Patryk pisze:ale rozmowa zaczyna się od 4 Mbit,w cenie 250 zł za megabit (netto) +koszt dzierżawy masztu/dachu pod radiolinię.
To chyba dawno bylo, bo jakis rok temu z nimi gadalem i gdyby mi nie zaslanial mi wiezowiec to oferowali juz od 1/2mbps i w cenie 200PLN brutto.
Awatar użytkownika
Digitall
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-06-18, 10:37
Lokalizacja: PL/podkarpackie

Re: Podział łącza poza lokal.. Jaki dostawca na linii TPSa?

Post autor: Digitall »

Tak będę brał Multimo bo najlepsza oferta bezterminowa, oby działało!..

Do tego regulamin nie zabrania podziału, chyba że jest jeszcze gdzieś indziej ukryty taki zapis. <- czy ktoś jeszcze może to potwierdzić?
W poprzednim regulaminie był pkt. 2.8 który o tym mówił, w nowym nie ma takiego zapisu.
ODPOWIEDZ