Problem z modemem M comander iPlus

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bazyl
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2006-04-09, 08:29

Problem z modemem M comander iPlus

Post autor: bazyl »

Witam,
mam taki problem z moim modemikiem czasami przy sciaganiu zawiesza sie na ten przyklad jak proboje -> ( próbuje ) ściągać cos bitlordem to po minucie czasami po godzinie modem sie zawiesza lampka sciagania zamiast mrygac tylko lekko sie zazy -> ( żarzy) i trzeba odlaczyc modem i podlaczyc jeszcze raz.
Czego to wina: modemu czy systemu . Dodam ze jade na gprs
M COMANDER iPlus max dl 5.5 KB HELP
Adamjx

Re: Problem z modemem M comander iPlus

Post autor: Adamjx »

Ciekawa sprawa. Mam identyczny modem i prawie żadnych problemów. Cały dzień w sieci i zero zerwania (GPRS). Jeżeli chodzi w EDGE to NetMeter przy sciąganiu pokazuje 16,18,20,21.7,22,8KB/s trochę skacze, ale generalnie potrafi ściągnąć 1MB danych przez minutę. Czasami zerwie, ale naprawdę sporadzycznie. Być może problem u ciebie leży po stronie windows. Ja po instalacji systemu najpierw wgrywam sterowniki od płyty głównej a póżniej instaluję resztę, czyli modem, kartę TV, drukarkę, skaner... wtedy modem instaluje się na com 3 i to mu najlepiej odpowiada. Wiem to z doświadczenia. Bardzo często biorę mojego comandera i podłączam na innych kompach. Bywa różnie, na jednych śmiga na innych zwisy. Pewnie dużo zależy również od podzespołów z których został złożony PC. W tym temacie nie ma mądrych- co sprzęt to inaczej. Pozdrawiam :D
bazyl
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2006-04-09, 08:29

Re: Problem z modemem M comander iPlus

Post autor: bazyl »

Problem razwiazany mialem przedłużkeUSB taka z po metrowa i to byla jej wina ze modem sie restartowal ale nadal przy jakims dłuższym sciaganiu włąśnie bitlordem modem sie zawiesza czyli lampki sie zarzą i trzeba do odłączyć i podłączć jeszcze raz w poniedziałek kupie jakiś zasilacz do niego to moze będzie ok dam znać. Mam jeszcze jedno pytanko mieszkam z 10 km w linji prostej od nadajnika EDGE i zastanawiam sie czy po kupnie anteny kierunkowej będzie mi działać EDGE moze sie ktos orientuje jak to z takimi antenami jest?? modem sie łączy zawsze z szybkością 115,2Kb/s a w instrukcji podają że osiąga 178 czy cos takiego.
M COMANDER iPlus max dl 5.5 KB HELP
Awatar użytkownika
tracer.on
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2005-11-15, 10:47
Lokalizacja: Mazury

Re: Problem z modemem M comander iPlus

Post autor: tracer.on »

Smiało bierz antenę. Ja mam ATK 20 + comander i EDGE z ok 15 km.
Zmień prędkość ze 115,2 na 230,4 kb/s wee właściwościach twojego połączenia i nie łącz się przez managera tylko dial up. Możesz wykorzystać połączenie które stwożył manager lub utwórz nowe.

Jeżeli używasz managra będzisz miał zawsze taką prędkość czyli 115,2kb/s nie wiem dlaczego manager przełącza prędkość na 115
Jarek1233
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2006-03-20, 20:19

Re: Problem z modemem M comander iPlus

Post autor: Jarek1233 »

Mam coś podobnego, zmniejsz w ustawieniach wysyłanie na 2KB/s
bazyl
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2006-04-09, 08:29

Re: Problem z modemem M comander iPlus

Post autor: bazyl »

dobra zrobilem wlasnego dial upa pin podaje tym iPlusowym managerem tylko ze maksymalna szybkosc portu to te 115200 i nie da sie wiecej jak to zminic ??
M COMANDER iPlus max dl 5.5 KB HELP
Awatar użytkownika
tracer.on
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2005-11-15, 10:47
Lokalizacja: Mazury

Re: Problem z modemem M comander iPlus

Post autor: tracer.on »

1, start >ustawienia >prawym na połączenia sieciowe >otwórz >z lewej strony masz utwórz nawe połączenie >dalej >zaznacz połącz z internetem >konfiguruj ręcznie >połącz używając modemu >w nazwie wpisz co chcesz np Plus Gsm >nr *99***1# > nazwa użytkownika i hasło puste > zaznacz dodaj skrót na pulpicie i połączenie domyślne > i połączenie gotowe

2. start >ustawienia >prawym na połączenia sieciowe >otwórz >prawym na nowo utworzone połączeie > właściwości >ogólne >konfiguruj > i zmieniasz z 115,2 na 230,4 i po wszystkim.
--
bazyl
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2006-04-09, 08:29

Re: Problem z modemem M comander iPlus

Post autor: bazyl »

i zrobilem dziala ok jutro ide do sklepu kipic jakis zasilacz potem jak nazbieram kase to kupie antene dzieki za info.
M COMANDER iPlus max dl 5.5 KB HELP
Awatar użytkownika
tracer.on
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2005-11-15, 10:47
Lokalizacja: Mazury

Re: Problem z modemem M comander iPlus

Post autor: tracer.on »

zasilacz to se zamów u producenta w Andrze wysyłają za pobraniem
--
bazyl
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2006-04-09, 08:29

Re: Problem z modemem M comander iPlus

Post autor: bazyl »

a jak kupie w elektronicznym to takich samych parametrach bedzie zly ?? jak tak to podaj dokladnego linka gdzie mozna go zamowic ale wydaje mi sie ze jak kupie o takich samych parametrach bedzie ok.
M COMANDER iPlus max dl 5.5 KB HELP
Awatar użytkownika
wikara
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 352
Rejestracja: 2006-03-09, 23:35
Lokalizacja: z bez-kabli.pl

wikara1

Post autor: wikara »

tak będzie okej obojętnie wjakim elektronicznym powinieneś dostać zasilacz!
spisz parametry u dołu zasilacza i udaj się do sklepu i <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> coś dobiorą.
ja tak zrobiłem bo mi nawalał zasialcz i niechciało mi się oddawać go do serwisu tylko sobię kupiłem nowy i chodzi oki...

pozdrawiam!!!


_______________________
ED77 + ORANGE + EDGE/GPRS = 6KB/S
bazyl
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2006-04-09, 08:29

Re: Problem z modemem M comander iPlus

Post autor: bazyl »

a ja tego zasilacza nie mialem w komplecie wiec do poprostu dokupuje bo tak jak gdzies wyczytalem troszku pomaga poza tym mam modfem podlaczany pod usb w laptopie wiec moze niedostawac swojej dawki pradu licze poza tym na polepszenie zasiegu.
M COMANDER iPlus max dl 5.5 KB HELP
Awatar użytkownika
tracer.on
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2005-11-15, 10:47
Lokalizacja: Mazury

Re: Problem z modemem M comander iPlus

Post autor: tracer.on »

U producenta modemu w Andrze taki zasilacz kosztuje 55zł u siebie w okolicy nie znalazłem tańszego niż 80zł.

Możesz kupić gdzie chcesz, o takich parametrach co pisze na modemie.
--
Awatar użytkownika
dnnet
Stały użytkownik forum
Posty: 91
Rejestracja: 2006-09-07, 19:59
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

JAK ZMNIEJSZYĆ WYSYŁANIE

Post autor: dnnet »

Jarek1233 pisze:Mam coś podobnego, zmniejsz w ustawieniach wysyłanie na 2KB/s
jak zmniejszyć wysyłanie bo nie rozumie o co chodzi prosze o pomoc
HP G6000-ATHLON X2 TK 57-HDD 120 GB-DDRII 3072-NVIDIA GEFORCE 7000M-VISTA HOME PREMIUM-HUAWEI B970 HSPA-400KB/s
ODPOWIEDZ