Co wybrać ? Trudna decyzja..

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kamylek
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2007-12-21, 17:29
Lokalizacja: Wyszków

Co wybrać ? Trudna decyzja..

Post autor: Kamylek »

Witam wszystkich.. !
Iż kończy mi się umowa na mój stary internet i Ed77 p :klnie:
Postanowiłem poszukać czegoś nowego
Problem tkwi w tym że mieszkam na wsi oddalonej o znaczny kawałek od jakiegoś już bardziej cywilizowanego miejsca..
Zasięg jaki mam w pokoju z komputerem jest średni i bynajmiej nie stabilny.. Pod ed podłączona jest antena wyprowadzona na dach :dobani:
Zwracam się do was z prośbą w doradzeniu jaki internet kupić.
Najardziej interesowała by mnie oferta Orange
Co wybrać jest teraz trochę tego. Chciałbym internet podłączyć pod kilka komputerów
By było mozna na nim oglądać filmy na youtubie, swobodnie serfować po necie i od czasu do czasu coś ściągnąć.
Cena do 100 zł
Pamiętajcie o tym ze mam ograniczony zasięg.
Internet lokalny radiowy nie dociera do mnie przez drzewa. (nie widać jakiegoś komina z miasta bodajze)
Nie wiem jak jest z internetem orange free dom pro On chyba wymaga czegoś innego.
Oceńcie sami i doradźcie.

Dziękuje za pomoc
Kamylek
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Co wybrać ? Trudna decyzja..

Post autor: Blido »

Kamylek pisze:Nie wiem jak jest z internetem orange free dom pro On chyba wymaga czegoś innego.
To w twoim wypadku byłaby najlepsza oferta, musisz jednak sprawdzić zasięg: http://zasieg.orange.pl/mapAction.do?co ... 0&mlon=0.0
Orange Freedom Pro wymaga modemu obsługującego CDMA450 MHz, a więc twój ED77 się nie przyda. Wraz z usługą można zakupić np. router z modemem Axesstel. CDMA jest dużo lepsze od EDGE, z którego korzystałeś dotychczas (niskie pingi - poniżej 100ms i transfer do 3,1Mb/a) Oferta jest niestety z limitem 3GB, ale po limicie prędkość wynosi 64kb/s więc jeszcze nie jest to tragedia.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Co wybrać ? Trudna decyzja..

Post autor: adixm »

Zeby Ci doradzic w doborze internetu musisz napisac w jakiejs wsi dokladnie mieszkasz, bo jak sadze nie mieszkasz w Wyszkowie bo tam do dyspozycji sa wszyscy czterej operatorzy a do tego jest takze stacja bazowa Aero2:)O Orange Freedom Pro raczej moim zdaniem nalezaloby zapomniec bo 3GB na wiecej komputerow to smieszna sprawa lepiej wziac Orange Free Premium z 21GB limitu lub za 150zl masz do dyspozycji 37GB limittu a to powinno juz spokojnie wystarczyc:)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co wybrać ? Trudna decyzja..

Post autor: marens »

adixm pisze:lepiej wziac Orange Free Premium z 21GB limitu lub za 150zl masz do dyspozycji 37GB limittu a to powinno juz spokojnie wystarczyc:)
ew. Optimum
Tylko musiałoby być z modemem ADU 635
Kamylek
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2007-12-21, 17:29
Lokalizacja: Wyszków

Re: Co wybrać ? Trudna decyzja..

Post autor: Kamylek »

Joo
Według mapki mam zasięg CDMA kolor pomarańczowy.
Komputer będzie podłączony pod kilka komputerów z których będe korzystał tylko i głównie ja więc te 3 gb by przeszło chociaż cienko trochę ;/

W takim razie piszcie co wybrac i dajcie propozycję

Orange free dom pro czy Orange Free Premium
Wiele mi to nie mówi zależy mi na żwawym poruszaniu się po sieci ;]
Piszcie co wybrać aby podłączyć to pod dwa, trzy komputery było mozna obejzeć film na youtube.
I ewentualnie odrazu w jaką antenę najlepiej się wyposażyć do tego <font color="#FF00FF"><b>»»urządze««</b></font> i cały ogólnie osprzęt
Ustosunkuje się panowie ! :)

Peace
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Co wybrać ? Trudna decyzja..

Post autor: adixm »

O youtube przy 3GB limitu mozna zapomniec, nawet nie wiem czy te 20GB wystarczy w wersji premium:/ Problem jest z podzieleniem lacza, bo nie wiem czy na allegro mozna kupic jakis router cdma, chyba ze najtaniej wyjdzie jak jeden komputer/aptop bedzie nonstop wlaczony, karta radiowa w laptopie/komputerze w trybie ad-hoc i tyle.. 8GB w wersji Optimum tez od biedy moze wystarczy ale wtedy trzeba zrezygnowac z youtube,a jesli nie masz zamiaru to na Twoim miejscu zastanowilbym sie jeszcze nad wersja Platinium...Widze ze coraz wiecej routerow jest na allegro obslugujacych CDMA bezposrednio (MV410- ten co w Orange) lub posrednio obslugujacych modemy usb CDMA, z czasem jak ludziom pokoncza sie umowy na OFP to tych routerow na allegro moze byc coraz wiecej, na razie widze sprzedaja je za 700zl:/
Kamylek
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2007-12-21, 17:29
Lokalizacja: Wyszków

Re: Co wybrać ? Trudna decyzja..

Post autor: Kamylek »

Witam

Słuchajcie teraz mam tego edga i powiem ze do przeglądania stron mi jako tako wystarcza.
Filmiki na youtubie tez mozna oglądać tylko trzeba czekać 15 minut przy 3 minutowym filmie.
Ale da radę.
Więc myślę ze ten limit 3 gb nei był by dla mnei taki straszny
chociaż i tak wolałbym no więcej :]
W każdym razie
Widziałem opcję Orange free dom Pro
I tam był modem do którego mozna podłączyć kilka komputerów bodajze kablem lan do tego modemu
Do tego jakaśdobra antena i bangla ?
CO o tym myślicie ?
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Co wybrać ? Trudna decyzja..

Post autor: sp6huk »

Kamylek pisze: CO o tym myślicie ?
To rozwiązanie jest dobre kiedy chcesz wziąć Orange Freedom Pro, i chodzi tu o modem Axesstel MV400, ale kiedy chcesz mieć po CDMA Orange Free np. Optimum to wzięcie tego modemu jest niemożliwe, gdyż nie działa on w innej technologii jak CDMA, a więc można wziąć w tej sytuacji tylko i wyłącznie AnyDatę ADU635, nie wiem czy nie załatwiło by sprawy kupienie routera z USB i podłączenie pod niego ADU635 aby mieć łącze na więcej niż jeden komputer, pamiętam, że ktoś z forum polecał jakiś router do modemów usb aby zrobić podział łącza ;)
Kamylek
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2007-12-21, 17:29
Lokalizacja: Wyszków

Re: Co wybrać ? Trudna decyzja..

Post autor: Kamylek »

Witam

Orange free optimum na jakim zasięgu się opiera ? Chyba na zasięgu sieci komórkowej a u mnie strasznie cienko byłoby z zasięgiem bez jakielkolwiek anteny ;/
Axesstel MV400 raczej by mi odpowiadał gdyby nie te ograniczenia wzystko ma co potrzebuję oprócz tego limitu transferu danych

Powiedzcie na czym opiera się orange free optimum i co wybrać ?

Chyba najlepsze rozwiązanie to połączenie radiowe modemem axesstel z tym limitem jednak chyba. To jest CDMA ?

O co chodzi z tym orange z limitem do 35 GB ? Czy to jest CDMA ?
czy telefonia komórkowa ?
Umowa się skończyła ja potrzebuję zmienić internet
Napiszcie co mam wybrać ?? Bo jestem już w kropce

Help
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Co wybrać ? Trudna decyzja..

Post autor: Blido »

adixm pisze:chyba ze najtaniej wyjdzie jak jeden komputer/aptop bedzie nonstop wlaczony
Zawsze możesz złożyć jakiś mały, energooszczędny komputerek żeby robił za router. Płytę główną ze zintegrowanym prockiem typu VIA Epia można kupić za grosze na allegro, do tego jakaś obudowa mini-ITX, choć od biedy może być nawet minitower, bo tańsza. Największą zaletą takiego "routera" jest to że bardzo małym kosztem można zrobić z niego dysk sieciowy ;)
Kamylek
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2007-12-21, 17:29
Lokalizacja: Wyszków

Re: Co wybrać ? Trudna decyzja..

Post autor: Kamylek »

Słuchajcie ja jestem kompletnie zielony w tych sprawach i nie rozumiem w ogóle co w do mnie piszecie ;)

Moglibyście mi to przedstawić jakoś schematycznie ? bo nie wiem o co chodzi.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Co wybrać ? Trudna decyzja..

Post autor: Blido »

Kamylek pisze:O co chodzi z tym orange z limitem do 35 GB ? Czy to jest CDMA ?
To znaczy że po ściągnięciu więcej niż 35GB danych w ciągu miesiąca ograniczą Ci prędkość do 64kb/s do następnego cyklu rozliczeniowego (tj. do następnej faktury)
Tak, w tej ofercie mozesz korzystać z CDMA, a także z GPRS/EDGE oraz UMTS/HSPA.
Kamylek
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2007-12-21, 17:29
Lokalizacja: Wyszków

Re: Co wybrać ? Trudna decyzja..

Post autor: Kamylek »

Ale o co chodzi z tym komputerem jako dyskiem sieciowym ??
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Co wybrać ? Trudna decyzja..

Post autor: adixm »

Powiedz mi w ktorym Wyszkowie mieszkasz?Ktore wojewodztwo?
Kamylek
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2007-12-21, 17:29
Lokalizacja: Wyszków

Re: Co wybrać ? Trudna decyzja..

Post autor: Kamylek »

Mieszkam nieopodal Wyszkowa w mazowieckim..
Nie mam dostępu do kabla niestety :/
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Co wybrać ? Trudna decyzja..

Post autor: Blido »

Kamylek pisze:Ale o co chodzi z tym komputerem jako dyskiem sieciowym ??
Wyposażasz taki komp w dysk o dużej pojemności, udostępniasz go w sieci i mapujesz na innych komputerach, proste :] Nie trzeba wyposażać się w żadne serwery plików i inne wynalazki, komp robi za router i serwer plików.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Co wybrać ? Trudna decyzja..

Post autor: Jo_gurt »

Blido pisze:Nie trzeba wyposażać się w żadne serwery plików
A ten komputer to niby co jest? ;)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co wybrać ? Trudna decyzja..

Post autor: marens »

Jo_gurt pisze:A ten komputer to niby co jest? ;)
"router"
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Co wybrać ? Trudna decyzja..

Post autor: Blido »

Jo_gurt pisze:A ten komputer to niby co jest? ;)
W tym właśnie rzecz :D
ODPOWIEDZ