internet na wsi, mazowieckie 05-660

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mqciej
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-12-11, 06:30
Lokalizacja: prowincja

internet na wsi, mazowieckie 05-660

Post autor: mqciej »

Witam.
Pierwszy post choc forum odwiedzam juz dlugo :)
miejscowosc - Piekut 05-650 mazowieckie\

po przeprowadzce z miasta na prowincje poszukuje dla siebie internetu. niestety TP nie chce świadczyć mi neo(brak możliwości tech). telefon choćby jutro net.....gdzieś tam musieli by połączyć skrzynki koszt 8tys(do mnie od skrzynki 15m powietrzem bez potrzeby wykopu)
netia kabel-brak infrastruktury

dostawcy miejscowego brak, wimax nie doleci (era ok 20km netia jeszcze wiecej)

CDMA orange- dziala owszem ale... wlasnie ale. w obrebie 200m odemnie juz 6 osob to ma jak dalej nie wiem. i ponoc strasznie zamule lapie.(w zasiegu aby 1 bts)

iplus przy oknie nawet HSDPA :) reszta domu edge

mimo wszystko plusa z racji dobrej znajomosci operatora traktuje jako ostatecznosc(skurczybyki nawet na limicie kantuja-podniesienie z 2 na 8Gb a po 4 blokuja i zdziwieni)-duzo mialem z nimi przebojow ale nie o tym mowa

posiadam do testow modem option GT 3g+(no simlock)

moja karta z tel PLAY w nim poprzez top_netinfo znajduje(przy jednym z okien)

UMTS PLAY CID 14365,5 -PD PD-ES, LAC 15
-105DB i nawet sie laczy

EDGE PLAY CID 18648, 8-PD PD-WS, LAC 1215 -91DBM CSQ 11

i tu moje pytanie skad ja go zlapalem?? BTS Warka 11,3km, Gora Kalwaria 13km, Grojec 16km teoretycznie grubo poza zasieg(wg mapy tym bardziej)

dodatkowo lapie plusa


PLUS CID 47362,2 -PD PD-WS LAC 11040 UMTS

edge CID 17983, 3 - zachód,LAC 11036

ere sprawdze wieczorem ale wiem ze realnie EDGE i tylko z antena
orange EDGE-ale bez anten

net potrzebny mi do kontaktu ze swiatem-poczta(szybkie lacza mam w pracy) nie chce dlatego wydawać na niego zbyt duzo
nie oszukuje ze sklaniam sie do Playonline mimo wszystkich wad i duzego limitu dla abonentow(czasem potrzebuje troche pogrzebac wiekszymi plikami administrujac takie podobne forumowe cudo)

Pozdrawiam
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: internet na wsi, mazowieckie 05-660

Post autor: marens »

Nie jestem pewien, ale najprawdopodobniej
mqciej pisze:UMTS PLAY
mqciej pisze:EDGE PLAY
Gora Kalwaria, Mazowieckie
ul. Dominikanska 2/4
mqciej pisze:PLUS
Grojec, Mazowieckie
ul. Mogielnicka 30 - maszt wlasny na terenie ogrodkow dzialkowych

Co do wyboru, to jak ustalimy dokładnie lokalizacje to mógłbyś podjechać pod NodeB Plusa/Playa w godzinach szczytu i zobaczyć jak to działa. Nie powinno być problemów jak zastosujesz antenę zewnętrzną. Chociaż odległość jest spora, a siła sygnału sugeruje że jesteś na granicy.
mqciej
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-12-11, 06:30
Lokalizacja: prowincja

Re: internet na wsi, mazowieckie 05-660

Post autor: mqciej »

Pobawiłem sie dzis telefonem. e51 ustawiona na 3g only. dostępne sieci PLAY,PLUS,ORANGE,PL10,ERA
plus praktycznie ze wszystkich stron domu. Play, era od strony warki i gory, PL10 -gora

jutro znosze reszte kart prepaid :) iplus simdata obecnie na tescie.
Era duzy problem ze złapaniem połączenia, jutro sprawdzę playonline na karte bo moja z tel loguje sie tez do stacji plusa z netem :/

nie pytajcie gdzie wlazilem by zlapac te sieci
motorola
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-12-17, 09:21
Lokalizacja: wwa

Re: internet na wsi, mazowieckie 05-660

Post autor: motorola »

mqciej pisze:Pobawiłem sie dzis telefonem. e51 ustawiona na 3g only. dostępne sieci PLAY,PLUS,ORANGE,PL10,ERA
plus praktycznie ze wszystkich stron domu. Play, era od strony warki i gory, PL10 -gora

jutro znosze reszte kart prepaid :) iplus simdata obecnie na tescie.
Era duzy problem ze złapaniem połączenia, jutro sprawdzę playonline na karte bo moja z tel loguje sie tez do stacji plusa z netem :/

nie pytajcie gdzie wlazilem by zlapac te sieci


hej Sasiedzie,

Mam ten sam problem, jestem z Niw Ostroleckich, napisz na ktorym operatorze stanales?
Ja rozwazam CDMA + antene.
Awatar użytkownika
DJMETRIX
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 311
Rejestracja: 2007-11-04, 18:20
Lokalizacja: KŁODAWA

Re: internet na wsi, mazowieckie 05-660

Post autor: DJMETRIX »

mqciej Jeżeli posiadasz modem option GT 3g+(no simlock) i masz zasięg Orange HSDPA.

Polecam ten modem co masz + antena (taka 5dbi) i Orange standard gdzie masz za 60zł 4GB limitu danych.Chyba lepszej opcji nie ma.

Ja mam takie rozwiązanie i jestem bardzo zadowolony.prędkość neta prawie max.Modem to najlepsze cacko optiona.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez DJMETRIX, łącznie zmieniany 1 raz.
Sony Vaio VPCF11ME - Alcatel One Touch Link Y858 Orange LTE
ODPOWIEDZ