Orange Free 575 KB/S w Koszalinie

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
szuki
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2008-06-15, 16:27
Lokalizacja: Poland

Orange Free 575 KB/S w Koszalinie

Post autor: szuki »

Witam. Przez rok korzystałem z Play Internet na szczęście skończyła się umowa lojalnościowa i akurat jak zacząłem rozglądać się za jakąś rozsądną alternatywą pojawiła się promocja Orange. Kupiłem via sklep internetowy plan za 75 zł - 4 mc za 1 zł + 1GB gratis czyli łącznie 8GB na mc. To co widzę wprawia mnie w zdumienie czy też osiągacie takie rezultaty na HSDPA jak ja? Mam od godziny stabilną prędkość pobierania 561 KB/s - ściągam Service Pack II do Visty 0,5 GB i normalnie nie mogę uwierzyć , że to tak śmiga!!! Korzystam z APN VPN no ale to akurat niewiele ma do rzeczy. Proszę napiszcie czy też macie takie prędkości? Zaznaczę , że to nie przekłamanie bo mam już 61% pliku a zacząłem pobieranie kilkanaście minut temu! Korzystam z modemu Option Icon 225.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Orange Free 575 KB/S w Koszalinie

Post autor: marens »

szuki pisze:Zaznaczę , że to nie przekłamanie bo mam już 61% pliku a zacząłem pobieranie kilkanaście minut temu! Korzystam z modemu Option Icon 225.
Ja miałem 6Mbit, czyli maksimum jak na HSDPA 7.2
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange Free 575 KB/S w Koszalinie

Post autor: ja.michal »

marens pisze:Ja miałem 6Mbit, czyli maksimum jak na HSDPA 7.2
Max po windą. Na pingwinie leci 7.2. bob to pokazywał.
szuki
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2008-06-15, 16:27
Lokalizacja: Poland

Re: Orange Free 575 KB/S w Koszalinie

Post autor: szuki »

Więc rewelacja:) Pod Ubuntu zaobserwowałem maksymalnie około 400 kb/s dzisiaj wróciłem do Visty po 1,5 roku:). Oby takie prędkości utrzymywały się w przyszłości.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Orange Free 575 KB/S w Koszalinie

Post autor: krystianb »

szuki pisze: Korzystam z APN VPN no ale to akurat niewiele ma do rzeczy
Jednak ma, serwery kompresujące orange jednak są trochę zapchane i wszystko co idzie przez normalny apn się musi przez nie przebić. VPN omija to ustrojstwo, to też bob zauważył.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
szuki
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2008-06-15, 16:27
Lokalizacja: Poland

Re: Orange Free 575 KB/S w Koszalinie

Post autor: szuki »

Fakt - rozumiem, że infrastruktura techniczna w sensie nadajników jest optymalna - a priorytet na serwerze mam(y) jako użytkownicy "niszowi" bo z vpn korzysta mniej osób:) APN VPN + jeszcze korzystam z VPN komercyjnego ale wtedy wolniej bo wszystko idzie jeszcze przez serwery w USA.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Orange Free 575 KB/S w Koszalinie

Post autor: krystianb »

szuki pisze:jako użytkownicy "niszowi" bo z vpn korzysta mniej osób:)
Nie normalny ruch musi przejść przez dodatkowy serwer orange który kompresuje to co może, ruch przez VPN ma ten jeden serwer mniej do przejścia. Sama sieć raczej priorytetów nie ma.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
szuki
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2008-06-15, 16:27
Lokalizacja: Poland

Re: Orange Free 575 KB/S w Koszalinie

Post autor: szuki »

Paradoksalnie nazwa APN-u VPN wprowadza w błąd bo zwykle to właśnie połączenia via vpn oferują dodatkową usługę kompresji czyli jak rozumiem Orange dla ścisłości powinno oferować APN VPN + kompresja jako opcja dodatkowa a domyślnie nie powinno być kompresji tutaj chyba przekombinowali "w związku z dbałością o klienta" a tak naprawdę o minimalizację obciążenia serwerów. Ostatecznie jednak to też wpływa na ogólną jakość połączeń.

Orientujecie się czy połączenie via VPN (Orange) jest realnym szyfrowanym tunelem czy tylko zwykłym połączeniem bez kompresji w tym wypadku?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Orange Free 575 KB/S w Koszalinie

Post autor: krystianb »

szuki pisze:Paradoksalnie nazwa APN-u VPN wprowadza w błąd bo zwykle to właśnie połączenia via vpn oferują dodatkową usługę kompresji czyli jak rozumiem Orange dla ścisłości powinno oferować APN VPN + kompresja jako opcja dodatkowa a domyślnie nie powinno być kompresji tutaj chyba
Nie wszystko jest w porządku, VPN miał być do zastosowania dla firm, jest to tunel gdzie operator nie ingeruje w przesyłane dane, co jest potrzebne do połączeń VPN (virtual private network) Na tym APNie nie ma też "firewala" blokującego ruch z zewnątrz, który jest również potrzebny do tego typu zastosowań.
szuki pisze:Orientujecie się czy połączenie via VPN (Orange) jest realnym szyfrowanym tunelem czy tylko zwykłym połączeniem bez kompresji w tym wypadku?
To tylko zwykłe połączenie do neta w które orange nie pcha swoich brudnych łapsk. Taki 100% dostęp do netu, do łączenia się z własną firmą, a nie jakiś upośledzeniec dla ludu.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ