Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
PlayerSPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2010-02-03, 17:03
Lokalizacja: Konarzyny

Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: PlayerSPL »

Witam.

Mieszkam na wsi. 12 lutego kończy mi się umowa z erą BC i całe szczęście, odkąd się wprowadziłem na wieś i kupiłem erę było tylko z tym więcej kłopotu niż pożytku. Mam prośbę... Co byście drodzy użytkownicy poradzili mi za internet (operatora), ale co do tego mam pewne malutkie wymagania :) : najlepiej internet bez limitu (jeżeli bym musiał być na niego skazany to tak przynajmniej 10GB), szybkość bez znaczenia wystarczy mi 512Kb/s , nie może to być internet radiowy, może być WiMax i CMDA, choć nie wiem czy mam zasięg, bo mapki są bardzo nie dokładne (mieszkam we wiosce Konarzyny [są 2 wioski Konarzyny i to w tym samym wójewództwie, chodzi o tą bardziej położoną na południowy-zachód z kodem pocztowym 89-607], wój. pomorskie ~ 25km do miasta).

Co do pięniędzy... abonament chce płacić koło 80-100zł, gdybym musiał zakładać anteny i inne gadżety - bez znaczenia, ale nie bez przesady, żeby ktoś czasami tu nie pisał "wybuduj sobie nadajnik"

Czekam na propozycje, bo nie bardzo jestem obeznany w sprawach ofert internetu wręcz zielony :) .

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: Patryk »

PlayerSPL, nie sądzę,abyś miał inne wyjście,niż CDMA od Orange.
Z racji na zalesienie i ukształtowanie terenu (znam dobrze ten rejon) nic z Chojnic nie doleci.

120 zł kosztuje abonament z 20 GB limitu.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: sp6huk »

Witaj.
PlayerSPL pisze:najlepiej internet bez limitu
Masz możliwość wzięcia internetu WiFi bez limitu. Udsotępnia go firma www.barnet.pl nie wygląda Mi to na urynę, a więc jakość ich usług powinna być o wiele lepsza niż CDMA,
PlayerSPL pisze:(jeżeli bym musiał być na niego skazany to tak przynajmniej 10GB)
Jeżeli już coś z limitem, to Orange Free Premium z limitem 20 GB, jeżeli ma być minimum 10 GB. Do tego modem hybrydowy AnyData ADU-635WA działający w tecnologii GPRS, EDGE, UMTS oraz CDMA, dodam, że jesteś w zasięgu tej technologii.
PlayerSPL pisze:szybkość bez znaczenia wystarczy mi 512Kb/s
Orange CDMA ogranicza do 1 Mb/s, a jeżeli stacja bazowa jest obciążona, to osiągnięcie takiego transferu nie jest możliwe, pingi oscylują na poziomie ~80-100 ms,
PlayerSPL pisze:nie może to być internet radiowy, może być WiMax i CMDA,
A WiMAX i CDMA to jaki niby internet ? Kablowy ? Pisząc radiowy masz zapewne na myśli WiFi, ale co w nim nie tak ? Przecież w 99,9 % przypadków działa on o wiele lepiej od CDMA, masz niższe pingi, i prędkość przeważnie równa tej w umowie, a z CDMA to różnie bywa :],
PlayerSPL pisze:Co do pięniędzy... abonament chce płacić koło 80-100zł
Za taką gotówkę mógłbyś mieć w BARNECIE całkiem niezły transfer, a dokładnie mówiąc łącze symetryczne o przepustowości 4 Mb/s, a w godzinach nocnych 23-8, zwiększony transfer o 50% czyli 6/6 Mb/s :hyhy: Do tego, na pewno podłączają w 5 GHz, więc nie ma to prawa źle działać, jeżeli sieć będzie dobrze zarządzana. Najważniejsze to zasięg, musisz dowiedzieć się czy będzie u Ciebie, dodam, że w Konarzynach jest stacja bazowa tej sieci.
Ostatnio zmieniony 2010-02-03, 17:51 przez sp6huk, łącznie zmieniany 2 razy.
PlayerSPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2010-02-03, 17:03
Lokalizacja: Konarzyny

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: PlayerSPL »

No tak... lasy, lasy i lasy, uroki wiosek... Myślałem nad WiMax, a CMDA. iMax byłby o wiele bardziej korzystny, bo są bez limitu, co do CMDA też nie jestem przekonany czy chociaż to złapie zasięg. 10 lutego jadę do Chojnic i może tam się popytam w salonie Orange.

EDIT

Co do barnetu, chciałem go mieć, sęk w tym, że 10m od domu stoją sobie 3 drzewka które tylko mi zasłaniają nadajnik, a drzewek nie można ściąć :cry: , niestety w czasie budowania domu nikt nie myślał o wieży, a wszystko było już wymierzone, no,a drzewka są dość stare.

Nie wiem jak działa CMDA, czy do jego anteny musi być widoczny nadajnik?
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: sp6huk »

PlayerSPL pisze:Co do barnetu, chciałem go mieć, sęk w tym, że 10m od domu stoją sobie 3 drzewka które tylko mi zasłaniają nadajnik, a drzewek nie można ściąć :cry: ,
No to rzeczywiście lipa będzie, drzewa to dość duża przeszkoda, która zwalnia z korzystania z WiFi,
PlayerSPL pisze:Nie wiem jak działa CMDA, czy do jego anteny musi być widoczny nadajnik?
A więc pozostaje Ci wzięcie CDMA od Orange. Technologia ta działa na dość niskiej częstotliwości 450 MHz, a więc nie jest potrzebna widoczność między klientem a stacją bazową. Dla polepszenia zarówno parametrów łącza oraz pingu, zwiększenia mocy sygnału proponowałbym Ci zakup do tego anteny zewnętrznej, TAKA z DIPOLA byłaby OK :ok:
Do tego jeszcze TAKI konektor do połączenia anteny z modemem, i więcej nic Ci nie potrzeba.
PlayerSPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2010-02-03, 17:03
Lokalizacja: Konarzyny

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: PlayerSPL »

Uff. Jak to dobrze, że do CMDA nie jest potrzebna wieża nadajnicza, jeżeli antenka zewn. pomoże zwiększyć parametry to na pewno w taką zainwestuję, jeszcze troszeczkę poczytam sobie opinii o Orange CMDA na tym forum i będę chyba pewny co sobie wybiorę :)

Dziękuje za wszystkie propozycje.
Nawet nie wiecie jak mi pomogliście :) :) :)
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: sp6huk »

PlayerSPL pisze:Uff. Jak to dobrze, że do CMDA nie jest potrzebna wieża nadajnicza
O maszt Ci chodzi :D ? Bo nie wiem, co masz na myśli pisząc "wieża nadajnicza",
PlayerSPL pisze:jeszcze troszeczkę poczytam sobie opinii o Orange CMDA na tym forum i będę chyba pewny co sobie wybiorę
Wiesz, nie ma co się wzorować, bo u każdego będzie działać inaczej, wszystko zależy od mocy sygnału oraz obciążenia stacji bazowej, w końcu wszyscy nie korzystają z tej samej stacji ;) O ile stacja bazowa w Zielonej Hucie jest już uruchomiona to nie musiałbyś kupować nawet anteny zewnętrznej, bo jest to zaledwie ~3 km, od Konarzyn.
PlayerSPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2010-02-03, 17:03
Lokalizacja: Konarzyny

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: PlayerSPL »

Tak o maszt, (którego u mnie nie widać) bo w sprawach interntu/operatorów i EDGE/UMTS itp. to naprawdę nie wiem o co w tym wszystkim chodzi ;) Znalazłem mapkę z Orange i się upewniłem, że Konarzyny są w zasiegu CMDA.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: sp6huk »

No, a więc pozostaje Ci iść do salonu Orange po Orange Free Premium i zdać nam relację jak działa internet ;) Dodam iż prędkość polimitowa (po przekroczeniu 20GB) wynosi 64 kb/s (download) i 32 kb/s (uplaod), a więc jest to dość duży transfer po limicie. Choć nie wydaje mi się, abyś przekroczył miesięcznie 20 GB.
PlayerSPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2010-02-03, 17:03
Lokalizacja: Konarzyny

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: PlayerSPL »

64 kb/s downloadu wydaję się znakomitą predkością, gdzie teraz mam przy BC tylko 16 kb/s.

20GB mi się też wydaję za dużo, jeżeli będę "oszczędny" to 7GB powinno też mi wystarczyć. Relacje z oceny internetu CMDA Orange, na pewno zrobię. :)
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: sp6huk »

Bo jeżeli brałbyś Orange Free Optimum, gdzie jest właśnie 7GB limitu, to niestety prędkość po limitowa w tej taryfie wynosi 16 kb/s (download) i 8 kb/s (upload).
PlayerSPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2010-02-03, 17:03
Lokalizacja: Konarzyny

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: PlayerSPL »

Hmmm... trudna decyzja, będę musiał się namyślić, bo nie wiem czy wykorzystam te 20GB, jeżeli wykorzystam to przyda mi sie szybka predkość polimitowa, ale gdy wybiorę 7GB, będę musiał być bardziej oszczędny, a gdy go wykorzystam ,prędkość polimitowa jest słaba. Obie ofert są dobre, tylko czy 20GB jest warte 120 zł? Nad tym będę musiał się zastanowić.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: Sundance_kid »

PlayerSPL
Warte. Teraz rozumiem masz jakiś internet. Zrób sobie symulacje: Zainstaluj któryś z tych programów <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=6047" target="_blank">»NetMetery«</a> . Ze swojej strony polecam NetMetera. Zobacz ile Ci dziennie schodzi danych przy normalnym korzystaniu. Pomnóż to razy 30 i zobaczysz ile w przybliżeniu Ci potrzeba.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: sp6huk »

PlayerSPL pisze:Obie ofert są dobre, tylko czy 20GB jest warte 120 zł? Nad tym będę musiał się zastanowić.
Muszę Ci powiedzieć, że jest to najlepsza oferta wsród operatorów internetu mobilnego. Poza tym Era i Plus mają u Ciebie tylko EDGE'a, więc lipnie by działał internet u tych operatorów w porówaniu do CDMA.
Jak chcesz wiedzieć, ile zużywasz limitu miesięcznie, to zainstaluj sobie NetMeter, zobacz ile poszło transferu przez cały dzień, i pomnóż przez 30 dni. Wyjdzie Ci przybliżone zapotrzebowanie.
PlayerSPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2010-02-03, 17:03
Lokalizacja: Konarzyny

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: PlayerSPL »

Witam ponownie.

Otóż mam kolejne pytanie
Ile limitu danych ma oferta OFPro, czy to są 3GB? Strasznie się pogubiłem w tych wszystkich ofertach, a na stronie Orange nic o limicie i prędkości polimitowej nie piszą...

Z góry dziękuje za odpowiedź.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: sp6huk »

W Orange Freedom Pro, nie ma do wyboru żadnych taryf jest tylko 3GB za 49 zł, prędkość po limitowa wynosi 64 kb/s (download), i 32 kb/s (upload).
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: wojteks »

PlayerSPL pisze:Ile limitu danych ma oferta OFPro, czy to są 3GB?
3GB liczone jako suma download+upload (ściąganie+wysyłanie).
Poszukaj "Regulaminu ....." do OFPro
Nie pomagam na PW!
PlayerSPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2010-02-03, 17:03
Lokalizacja: Konarzyny

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: PlayerSPL »

Witam powtórnie.

Dziś dowiedziałem się, że w domu posiadam linie telefoniczną z TP, jest stara, koło 5 lat. Właśnie 5 lat temu rozwiązywana była umowa z TP. Wiem, że to forum jest o internecie bezprzewodowym, ale chciałbym się zapytać o co chodzi z internetem przez linie telefoniczną? Mam linie z TP, czy mogę pod nią podłączyć np. Orange? Za wszelką pomoc dziękuję, bowiem to moje ostatnie pytanie :)


PS. Wiem, wiem nie jestem może wszechwiedząca encyklopedią, ale naprawdę nie wiem o co chodzi z dostawcami internetu. Proszę o wyrozumiałość.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: wojteks »

PlayerSPL pisze:Mam linie z TP, czy mogę pod nią podłączyć np. Orange?
Jeżeli TP ma wolne porty w DSLAMie to podłączysz Orange Freedom albo innych operatorów (Era, Netia). Będziesz ponosił również dodatkową opłatę za utrzymanie linii jeżeli nie weźmiesz równocześnie telefonu stacjonarnego na tej linii.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: sp6huk »

PlayerSPL pisze: Wiem, że to forum jest o internecie bezprzewodowym, ale chciałbym się zapytać o co chodzi z internetem przez linie telefoniczną?
Internet przez linię telefoniczną, to ADSL, (są też inne standardy, ale to już przestarzałe, lub jeszcze u nas nie wprowadzone),
PlayerSPL pisze:Mam linie z TP, czy mogę pod nią podłączyć np. Orange?
Możesz pod warunkiem, że będą możliwości techniczne na założenie internetu. Jeżeli bierzesz internet od innego operatora na linii TP, to jest to tzw. BSA.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: marens »

Jak masz "niekatywną" linię to są trzy opcje:

1) 21zł\mies "zawieszona linia" (na raty) + internet (Neo/Orange/Netia etc)
2) 29zł\mies "utrzymanie łącza" + Neostrada
3) 50zł\mies TP doMowy + internet (Neo/Orange/Netia etc)

Jeśli chodzi o opcje 1,3 to trzeba podpisywać "pod Neostradę".
Umowa na telefon stacjonarny wchodzi w życie kiedy są możliwości techniczne na internet.
Ostatnio zmieniony 2010-02-07, 21:06 przez marens, łącznie zmieniany 1 raz.
PlayerSPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2010-02-03, 17:03
Lokalizacja: Konarzyny

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: PlayerSPL »

Witam.

Doczytałem, że Orange podpisał umowę z TP, że może korzystać z ich linii telefonicznych, więc będę mógł bez problemu założyć internet z Orange?

W Orange nic nie piszą o telefonie stacjonarnym, więc mogę korzystać tylko z internetu bez telefonu, czy muszę go kupić, bądź płacić karę?

I ostatnie pytanie:
Moja koleżanka napisała, że też ma linie telefoniczną, ale nie może założyć, ponieważ nie ma widoczności z wieżą. Czy to prawda aby mieć internet ADSL potrzebna jest widoczność masztu? Tłumaczy to, że telefon idzie po kablu do słupów, a internet idzie prosto do wieży i musi mieć z nią widoczność.

To są ostatnie pytania na tym forum, bo rozmowa jest już o internecie przewodowym :)
Ostatnio zmieniony 2010-02-07, 21:08 przez PlayerSPL, łącznie zmieniany 1 raz.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: marens »

PlayerSPL pisze:Moja koleżanka napisała, że też ma linie telefoniczną, ale nie może założyć, ponieważ nie ma widoczności z wieżą.
Bzdura!
Internet stacjonarny opiera się na "kablach"
Bezprzewodowy na "radiu" i tutaj przeważnie jest potrzebna widoczność optyczna z stacją bazową. (pomijamy CDMA/GSM)
Pewnie w jej przypadku chodziło o Orange Freedom Pro.
PlayerSPL pisze:W Orange nic nie piszą o telefonie stacjonarnym, więc mogę korzystać tylko z internetu bez telefonu, czy muszę go kupić, bądź płacić karę?
Musisz mieć aktywną linię aby wziąć z Orange, jak to załatwisz to już pisałem.
Jeśli nie chcesz brać telefonu, albo bawić się w zawieszenie linii to weź Neostradę z kosztem utrzymania łącza 29zł.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: sp6huk »

PlayerSPL pisze: więc będę mógł bez problemu założyć internet z Orange?
Jeżeli będą warunki techniczne to będziesz mógł założyć internet z Orange, lub od jakiegokolwiek innego operatora świadczącego dostęp do sieci w oparciu o BSA,
PlayerSPL pisze: W Orange nic nie piszą o telefonie stacjonarnym, więc mogę korzystać tylko z internetu bez telefonu, czy muszę go kupić, bądź płacić karę?
Jeżeli chcesz sam internet bez telefonu, to musisz wnosić miesięczną opłatę za utrzymanie linii w kwocie 29 zł,
PlayerSPL pisze:Moja koleżanka napisała, że też ma linie telefoniczną, ale nie może założyć, ponieważ nie ma widoczności z wieżą.
Że co ? Przecież to leci po linii telefonicznej, a nie radiowo/bezprzewodowo,
PlayerSPL pisze:Czy to prawda aby mieć internet ADSL potrzebna jest widoczność masztu?
Nic podobnego :zdziwko: Aby, mieć internet ADSL muszą być warunki techniczne na założenie usługi, zamów usługę, jeżeli dostaniesz pozytywną odpowiedź, to będziesz miał internet ADSL,
PlayerSPL pisze:Tłumaczy to, że telefon idzie po kablu do słupów, a internet idzie prosto do wieży i musi mieć z nią widoczność.
Przecież telefon i internet leci tą samą linią telefoniczną, ważne jest to, abyś nie był zbytnio oddalony od centralki.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: wojteks »

PlayerSPL pisze:ale nie może założyć, ponieważ nie ma widoczności z wieżą
I tu widać zamieszanie z nazwami usług w Orange: Free (GPRS/UMTS/CDMA), Freedom Pro (CDMA), Freedom (ADSL czyli po kablu)
Nie pomagam na PW!
PlayerSPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2010-02-03, 17:03
Lokalizacja: Konarzyny

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: PlayerSPL »

Tak jej tłumaczyłem, a ona swoje mówiła.
Cóż teraz mogę powiedzieć, że wiem już wszystko, co chciałbym wiedzieć :) ;)

Dziękuję wszystkim za odpowiedź.
Gorąco pozdrawiam.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: marens »

sp6huk pisze:Jeżeli chcesz sam internet bez telefonu, to musisz wnosić miesięczną opłatę za utrzymanie linii w kwocie 29 zł,
Tylko mała uwaga, działa to jedynie z Neostradą.
Chyba, że miałby telefon stacjonarny w TP, zamówił Orange Freedom a potem zrezygnował z telefonu. Tylko tu przy nieaktywnej linii jest sporo kombinowania.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: sp6huk »

marens pisze:Chyba, że miałby telefon stacjonarny w TP, zamówił Orange Freedom a potem zrezygnował z telefonu.
A no, też prawda :( Więc nie pozostaje nic innego jak wziąć telefon w Orange, lub TP, albo zrobić tak jak mówisz, czyli wziąć telefon w TP, a później z niego zrezygnować.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: marens »

sp6huk pisze:Więc nie pozostaje nic innego jak wziąć, telefon w Orange, lub zrobić tak jak mówisz, czyli wziąć telefon w TP, a później z niego zrezygnować.
Ewentualnie napisać podanie o zawieszenie z rozbiciem na raty.
Chociaż to ma tylko sens przy Neostradzie, a prościej będzie zapłacić z góry na rok.
Tak przychodziłyby dwie faktury, jedna z Orange za internet a druga z TP za zawieszenie linii.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: wojteks »

Można też mieć internet i telefon stacjonarny z Orange
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ