iPlus - To jakiś żart? Globetrotter umts/edge

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
edyta
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-04-28, 23:59
Lokalizacja: Wrocław

iPlus - To jakiś żart? Globetrotter umts/edge

Post autor: edyta »

Z góry przepraszam za ewentualne złamanie netykiety tego forum i lamerstwo - Wasza branża ciekawi mnie, ale niestety brak czasu (i chyba umiejętności) nie pozwoli na dokładne poznanie zagadnienia. Jednocześnie zaznaczam, że Regulamin czytałam i z szukajki korzystałam ;)
Ale do rzeczy:
Możliwości instalacji łącza mam ograniczone, zatem zmuszona byłam skorzystać z oferty iplusa, wiedząc o pewnych niedoskonałościach internetu bezprzewodowego. Ale to czego doświadczam to chyba żart. Wszyscy piszecie o osiągach rzędu kilkunastu/kilkudziesięciu Kb/s - u mnie jest info, że 10Mb/s, ale pliki ściąga góra 2, 3 Kb/s. Pingi oszałamiają tysięcznymi liczbami, większość stron w ogóle nie ładuje się - koszmar! Modem to Globetrotter umts/edge, laptop fujitsu-siemens amilo pro 2030, system winda xp, lokalizacja Wrocław. Co mam zrobić, jak skonfigurować? Wiem, że być może antena, ale po czymś takim jak zobaczyłam poprawa nawet o 50% i tak będzie żałosna. Może coś źle zainstalowałam? Może ktoś, oczywiście odpłatnie, przejrzy mi sprzęt i poprawnie skonfiguruje? Przecież na tym w tej chwili się nie da pracować.
pozdrawiam, załamana Edyta
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: iPlus - To jakiś żart? Globetrotter umts/edge

Post autor: sardo nunspa »

Przeleć laptopa antywirusem, może coś masz. Wsiądź do auta i pojedź w okolice innego BTSa i tam sprawdź, dużo to wyjaśni np. czy trzeba antenę czy nie. Pamiętam taki post z tego forum " antena kierunkowa działa cuda" zwłaszca w EDGE i UMTS. Jeżeli o mnie chodzi to tyle. <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> odpisze Ci jeszce ktoś, kto przeżuwał modem Globetrotter
Latka lecą...
edyta
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-04-28, 23:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPlus - To jakiś żart? Globetrotter umts/edge

Post autor: edyta »

Na pewno nic nie złapałam - wczoraj instalowałam nową windę, leci na firmę, musi być legal ;) Ale dzięki, jutro jadę w trasę a dziś poszperam jeszcze na forum.
Nosfi
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-04-26, 17:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPlus - To jakiś żart? Globetrotter umts/edge

Post autor: Nosfi »

Nic nie musisz konfigurować.

Nie wiem jak jest w iPlusie (korzystam z BC) więc ciężko mi coś powiedzieć o oprogramowaniu, które dają.

Moje zalecenie - przesiądź się z ich badziewnego softu na np. GTMM 4.4
http://www.xenya.si/sup/option/GTMM_SOFTWARE/ user:option pass:fusion

Usuń wszystko związane z iPlusem (włącznie z modemem) i zainstaluj na Obrazekświerzo Obrazek (-> świeżo) soft Option'a. W ściągniętej wersji GTMM 4.4 nie ma gotowej konfiguracji więc musisz ją utworzyć.

Po zainstalowaniu, odpal program, przejdź do SETUP i utwórz nowe połączenie (upewnij się że w Połączeniach sieciowych nie istnieje żadne modemowe z GT).

Teraz masz 2 wyjścia - użyć gotowej konfiguracji (opcja IMPORT - nie widzę tu nic związanego z Plusem) lub utworzyć nową (opcja SET UP - tu musisz znać 3 podstawowe dane: user, pass i APN, cała reszta nie ma znaczenia bo każdy operator nadaje z automatu).

Jeśli po tym zabiegu nadal będziesz mieć transfer rzędu 2/3kb zalecam zbesztanie obsługi Plusa w salonie :)
BlueConnect, GlobeTrotter Fusion+
----------------------------------------
Pozdrawiam, Nosfi ...
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: iPlus - To jakiś żart? Globetrotter umts/edge

Post autor: sardo nunspa »

edyta pisze: leci na firmę
Skoro to firma to inni też mają laptopy. Poproś kogoś by na chwilę pożyczył Ci swój laptop. Musi to być laptop innej marki najlepiej Dell, Toshiba, Sony, IBM, z tych droższych i koniecznie na Intel Centrino. Połóż oba na jednym stole i wypróbuj najpierw swój, a potem przełóż swój modem do tego drugiego i też wypróbuj. Jeżeli na tym drugim będzie śmigał Internet, a na Twoim nie, to znaczy, że modem Globetrotter i laptop Fujitsu-Siemens nie są …hmm... dla siebie stworzone. Pewnie nawet antena (zanim kupisz poszukaj po forum jaką) niewiele pomoże.
Latka lecą...
kodens79
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-04-19, 06:58
Lokalizacja: Katowice

Re: iPlus - To jakiś żart? Globetrotter umts/edge

Post autor: kodens79 »

W jakiej dzielnicy Mieszkasz że masz tak wolny Net W( iPlusie)?

Mam kolezanke mieszka w tzw.Trójkącie ObrazekbermuckimObrazek (-> bermudzkim) ma (iP) bardzo dobrze jej odbiera, sam sie zastanawialem nad tym co napisalas gdzie moze byc blad?

Jak bys zle zainstalowala program to wtedy nie bylo by mozliwosci odbierania sygnalu który nadaje Plus.

Moze przejść sie do salonu Plusa i poprosic kogos o pomoc , albo odinstalowac program i zainstalowac go ponownie.


Wiecej Obrazek<font color="#FF00FF"><b>»»nie mogę««</b></font>Obrazek (-> nie mogę) ci pomóc bo sam korzystam z Blue Connect.

Mysle ze ObrazekwkońcuObrazek (-> w końcu) sie uda i bedziesz zadowolona
.....Blue Connect.....
ODPOWIEDZ