ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
n3wb13

ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: n3wb13 »

ciekawy jestem ile srednio sciagacie danych miesiecznie ja mam licencje gprs w orangu i sciagam ok 700mb mies.
a jak to jest u was ???czy zwolnili wam predkosc juz za przekroczenie?? aha i jak to wyglada z tym zwalnianiem predkosci na jak długi czas oni to robia :?:
MariuszDW

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: MariuszDW »

Nie zdążyłem dobić do limitu. Mam EDGE w orange od 2 tygodni, ale dopiero od tego poniedziałku antentę. Bez anteny nie mogłem praktycznie korzystać.
Od poniedziałku pociągnąłem 1.23GB i wysłałem 127MB. Z tym ze 300MB zalicza się do poprzedniego okresu rozliczeniowego. Tak, czy inaczej za moment się dowiem, czy robią jakieś ograniczenia po wykorzystaniu limitu. Pewnie w poniedziałek już przekroczę.
albin

spada transfer i to znacznie w edge

Post autor: albin »

ja pociagnelem 1Giga i mam teraz szybkosc transferu 16-17kbs czyli jak sciagam plik to 2,5kbs
lipa totalna
Gość

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: Gość »

czyli jednak limity są. jakich sieci używacie?
albin

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: albin »

wszystkie sieci maja limit do 1 Giga
MariuszDW

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: MariuszDW »

Jakieś jaja. Dopiero co powyżej podałem podumowanie wykorzystania z Wireless Managera od SE. Teraz patrzę, a tam odpowiednio 1.01GB i 114MB. Myślałem, że firmowy program będzie dobrze liczył, a nie odstawiał cyrk. Potem, niewiadomo kiedy, przykręcą mi kurek :evil:
konrad
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2005-10-25, 22:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: konrad »

albin pisze:wszystkie sieci maja limit do 1 Giga
W blueconnect masz limit na poziomie 0,5 GB lub 2 GB (w zależności od promocji).
608 066 086 - ADB Era
MariuszDW

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: MariuszDW »

Dzisiaj w nocy zaciągnąłem sobie demko NFS MostWanted - 544MB. Tym sposobem dobiłem 3GB w jednym okresie rozliczeniowym. Do nowego okresu zostało jeszcze 7 dni. Ciekawe kiedy przegnę pałę. Może jak się ograniczę do nocnego ściągania, to nic mi nie zrobią :oops:
Zarąbista gierka. Fotki z dzisiejszej jazdy :twisted:
ObrazekObrazek
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: krzysztof.wojcik »

iPlus: do końca okresu 3 dni, ściągnięte 1,8 GB wysłane 0,6 GB, transfer nie ucięty :) wygląda na to że Orange tylko ucina transfer po przekroczeniu limitu, no i kompresja grafiki :(
MariuszDW

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: MariuszDW »

Przecież ja mam w Orange :wink:
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

BlueConnect -Jeszcze mi nie "obcieli" ;-)

Post autor: Vipera »

Mam za sobą pierwszy (może dlatego) okres rozliczeniowy w Blue Connect.
W miedzy czasie ściągnąłem 4 obrazy płyt instalacyjnych Linuxa (po ok 700 Mb każdy) aktualizacje prawie wszytkich używanych programów (razem instalki to ponad 1 Gb) oraz "trochę" mp3. W sumie ponad 4 Gb danych wysłanych i odebranych.
Przy moim abonamencie jest limit 2Gb w jednym okresie rozliczeniowym.
Do czasu gdy padł modem (złośliwość rzeczy martwych - a dokładniej wada fabryczna modemu) średnio zasysałem z prędkościa ponad 200 kb/s (ale dochodziło i do 300), oczywiście na EDGE (do BTS-a kilkaset metrów i bez anteny kierunkowej).
Obecnie na czas "reanimacji" modemu w serwisie, korzystam z modemu GPRS wbudowanego do telefonu i transfer jest ok 50 kb/s. (to już nowy okres rozliczeniowy)
Wygląda na to, że jak do tej pory Era nie obcieła mi szybkości transferu.

Jeśli chodzi o ściąganie plików z innych serwerów, to zdaje się (mogę się mylić - specjalistą to ja raczej nie jestem), ale dużo zależy od możliwej szybkości tranferu z tamtego serwera.

do :MariuszDW - myślę, że to co piszesz o ściąganiu nocnym chyba ma jakiś sens - zasadniczo też ustawiam ściąganie na noc i jak pisałem powyżej jeszcze dali mi spokój ;-)
sQ

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: sQ »

witam, mi się udało w październiku w sumie przepuścić prawie 5 GB przy podstawowej licencji GPRS w orange i nie zauważyłem spadku prędkości,
pozdrawiam
MariuszDW

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: MariuszDW »

Vipera, jak ty osiągasz takie prędkości? W specyfikacji GC89 (jaki masz sprzęt?) podane jest maks. 247kbps. To jest poprostu podana wartość bez kompresji?
Jak sprawdzić, czy połączenie używa kompresji? We właściwościach połączenia dial-up można to było zobaczyć, ale tutaj nie wiem jak. Modem udaje połączenie lokalne, a tam nic takiego nie mogę znaleźć.
Jak ściągałem to demko, to pobiłem rekord, przekroczyłem 30kB/s, ale i tak jak sobie później przeliczyłem czas ściągania, to wyszło mi średnio 18kB/s
W zaawansowanych ustawieniach połączenia w WirelssManagerze mam włączoną kompresję, a resztę ustawioną na "abonowana"
MariuszDW

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: MariuszDW »

Aha, we właściwościach połączenia lokalnego mam prędkość 214kbps
Modem jest ustawiony na najszybszą prędkość.
Aktualnie czas trwania połączenia 52h 41min :twisted:
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: Vipera »

Do: MariuszDW - Jak pisłem wcześniej od kilku dni prędkoś jest mniejsza (ale to dlatego, że korzystam tylko z GPRS).
Informacje o prędkości odczytuję z NetMeter - Orginalny licznik w Blue Connect Manager zwykle te wartości zawyża(pokazał mi nawet kiedyś ponad 330 kb/s podczas gdy wg instrukcji producenta max to 300 kb/s).
Jeśli dobrze pamiętam przelicznik 300 kb/s to 37,5 KB/s.
Wartość która pokazuje się przy ikonce połaczenia sieciowego to tak naprawdę jest maksymalna szybkość portu komunikacyjnego (chyba).

Jeśli chodzi o tranfer w EDGE to naprawde nie mogęnic złego powiedziec. Do BTS-a mam rzut beretem i zasięg na wszystkich krechach, a antenta stoi sobie spokojnie na parapecie (zwykła magnetyczna, która była w zestawie). Korzystam z Siemensa SE75 na USB podłączonego do PC.
Zobaczę jak będzie chodził po powrocie z intensywnej terapii w serwisie.

Wydaje mi się że wiele niedomówień co do szybkości tranferów przytaczanych w tym forum to "drobna różnica" pomiędzy kilobitami a kilobajtami

Widzę tez dużą różnicę jeśli chodzi np o otwieranie sie stron i ściąganie czy wysyłanie plików).
Przeglądanie stron wymaga dużej cierpliwości (szarpie) ale zasysa równiutko i dosyc szybko. W praktyce korzystam z FlashGeta.

Jak coś jescze to pytaj - nie jestem specjalistą, ale co wiem to chętnie przekaże.
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: Tomekłódź »

Ja na GPRS w iPlusie sciągnąłem 1.5Gb no i tak po 1.4 Gb strasznie rwało mi
połącznie średni transfer 2.5kb/s gdy bez limitu było 4.5 kb/s przy ściąganiu. Więc limity chyba są. No i zauważyłem że po godzinie 17:00 net mi gorzej chodzi.
MariuszDW

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: MariuszDW »

Vipera, umiem sobie przeliczyć 300kpbs na 37kB/s, co chyba widać po sposobie w jakim zapisuję jednostki :wink:
Na swoje transfery też nie mam co narzekać, tym bardziej, że mam daleko do nadajnika.
Chodziło mi raczej o sprzęt, myślałem że masz SE GC89, tak jak ja. Jaką ten twój Siemensa SE75 ma maks prędkość wg specyfikacji?
GC89 ma download maks. 247kbps, to wychodzi trochę ponad 30kB/s. A mi ostatnio pokazało właśnie ponad 30kB/s. No i właśnie jestem ciekawy jak to jest. Czy te 247kbps to jest z kompresją, czy bez. No i jak to sprawdzić.
n3wb13

do vipera lub mariuszaDW

Post autor: n3wb13 »

jak osiagacie taka predkosc :/ ja mam wykupiona licencje GPRS w orange i osiagam max 50kb/s ale podczas otwierania stron a przy sciaganiu plików to jest ok 2kb/s :/
czy trzeba cos zmienic w ustawieniach wirless managera ??
aha i przy okazji czy to prawda ze urzytkownicy którzy maja gpsr mogą korzystac z predkosci EDGE poprzez wymiane modemu??
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: Vipera »

MariuszDW pisze: Chodziło mi raczej o sprzęt, myślałem że masz SE GC89, tak jak ja. Jaką ten twój Siemensa SE75 ma maks prędkość wg specyfikacji?
GC89 ma download maks. 247kbps, to wychodzi trochę ponad 30kB/s. A mi ostatnio pokazało właśnie ponad 30kB/s. No i właśnie jestem ciekawy jak to jest. Czy te 247kbps to jest z kompresją, czy bez. No i jak to sprawdzić.
Bij - zabij ale jak to dokładnie sprawdzić to nie wiem za bardzo.
Coś chyba można się dowiedziec z pliku *.log modemu. U mnie jest komunikat : Kompresja danych jest wyłączona lub nieznana.
A co danych ze specyfikacji to po pirwsze sory za błeda w nazwie (nie SE ale ES) a po drugie : Era podaje 236,8kb/s ale w ulotce do sprzętu było jednak podane max 300kb/s
Ale czy z kompresja czy nie - tego nie znalazłem .
A realnie to uzyskuję tak jak już pisałem wcześniej.
I sorki jeśli uraziłem tym przytoczeniem przelicznika :-)
MariuszDW

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: MariuszDW »

No stronki www nie chodzą za szybko. Jeszcze zależy jakie.
Robiłem wcześniej test i włożyłem do modemu SIM z komórki (tam mam wykupione GPRS) - zawijało szybko po EDGE. Czyli różnica tylko w limicie danych dościągnięcia.
Vipera, nie uraziłem się bo nie ma o co :wink:
Dzięki za odpowiedź. Spróbuję gdzieś to wyszperać. To musi być u mnie z kompresją, chyba że manager pobierania kłamie.
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: Vipera »

MariuszDW pisze: chyba że manager pobierania kłamie.
Nie znam Twojego Mangera, bo to jednak i inna sieć i sprzęt, ale jeśli jest tak "dokładny" i "prawdziwy" jak Blue Connect Manager Ery to lepiej użyj do pomiaru NetMeter.
Jeśli jestes zainteresowany to możesz go ściągnąć z :
http://www.vipera.pl/download/netmeter_0999-2.exe - to jest instalka
http://www.vipera.pl/download/netmeter_0999-2pl.exe - to spolszczenie programu.
Licencja FREE.
Nie pamiętam juz skąd miałem instalkę więc to co mam to wrzuciłem na serwer - może się komus przydać
MariuszDW

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: MariuszDW »

Już na to wpadłem. Dopiero co ściągnąłem ten program ze strony domowej. Pokazuje to samo, co manager Opery.
Ale jeśli na GC89 mam maks. 247kbps, to raczej niemożliwe żebym na tym modemie wyciągał 30kB/s, chyba, że połączenie używa kompresji i podawane są wartości po dekompresji. Albo producent modemu kłamie :wink:
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: Vipera »

Moim skromnym zdaniem ('zielonego' użytkownika) to chyba najlepiej wierzyć w to co pokazuje kilka mierników razem i wyciągnąć średnią. (np. FlashGet + NetMeter).

Ale chyba podczas dyskusji o 'prawdziwej' szybkości odbieglośmy od głównego tematu (ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach) wiec może lepiej uruchomić nowy temat? :?: :P
MariuszDW

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: MariuszDW »

Jak się czegoś dowiem w tej kwestii to założe nowy wątek. 8)
demiurg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2005-11-19, 19:43

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: demiurg »

a ja tam mam radiówke i nie nażekam chociarz w dzień jest czasem tylko 10kb/s jak duzo ludzi siedzi na sieci ale jak jest w nocy to sciaga po 100-200 flashgetem i srednio sciagam 15gb (z czego z 5 nie chodzi linki sie walą itp) torentem rekord to 150kb/s:P ale przez 5 sekund
MariuszDW

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: MariuszDW »

Weź no pisz konsekwentnie te jednostki. Kliobajty to kB lub KB. Z twojej wypowiedzi mogę się jedynie domyślać, że zachwycałeś się wynikiem 150kB/s chociaż napisałeś tak jak byś mówił o 150kbps.
Awatar użytkownika
keiw
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2005-11-08, 10:03

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: keiw »

Mam BlueConnecta od 20 dni, laptop +SE GC89.
Dziennie ściągam średnio 500-600MB a wysyłam ok 30MB - statystyki z BWMeter.
Przebywam teraz w małym mieście (Rawicz-Wlk.), ale na szczęście ode mnie ok. 200m na wieży kościoła jest BTS z EDGE :) Zasieg w wiekszosci czasu mam na 5 kresek, czasem spada na 3 jak sie przemieszcze w nieodpowiednie miejsce. Nie uzywam zadnej anteny zewnetrznej.

Podobnie jak i u innych EDGE czasem się mota. Pomaga wtedy wyciagniecie karty z PCMCIA i ponowne jej wlozenie. Transfery zasadniczo są niezłe (250 kbps), statystyka z FlashGeta:
http://dl12.rapidshare.de/files/7881254 ... o-i601.rar
Wielkość pliku 11248250
Czas całkowity 00:07:13
Średnia prędkość 25.37 KB/s

URL: http://xxxxxxxx/members/3f/126d3d/bhz06 ... part07.rar
Wielkość pliku 15000000
Czas całkowity 00:10:25
Średnia prędkość 23.44 KB/s
Te pliki byly zasysane ok 20.00 ale tak zasadniczo jest przez caly dzien.

Jesli chcecie pomierzyc sobie predkosc lacza to zapraszam na www:
http://www.abeltronica.com/velocimetro/ ... newlang=uk
lub
http://www.internetfrog.com/mypc/speedtest/

Moje wyniki jakie uzyskalem przed chwila:
Obrazek

Soft jaki teraz obsluguje mi karte to Sony Ericsson Wireless Manager v3.3.4.xxxx, wczesniej uzywalem Blue Connect Manager v.1.3.0 build 2.2.2.7.
Ten manager ERY jest chory!! nie polecam nikomu. Marne opcje i malo co widac oraz zawieszal mi sie przy rozlaczaniu polaczenia. Soft SE jest OK.

Tyle moich spostrzezen :)

P.S.
Czekam na testy lacza w Hot@Spot.
MariuszDW

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: MariuszDW »

Przyszedł mi dziś rachunek za poprzedni okres. Wynika z niego że przesłałem ponad 5GB!! Mi wyszło w WirelessManagerze trochę ponad 3,5. Już zdążyłem się zorientować, że WM kłamie, ale nie aż tak! Nie wiem jak oni to liczą. Jak się łączyłem przez komórkę Siemensa po GPRSie to mi się mniej więcej zgadzało.
Nowy okres rozliczeniowy zaczął się tydzień temu, a ja wg NetMeter już mam 800MB transferu. Jak mnie zablokują bez ostrzeżenia to będę chodził po ścianach :evil:
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: Szadzik »

Mam Licencję GPRS ze stycznia czyli bez limitu transferów.
Średnio miesięcznie ściągam 3-3,5GB a wysyłam 1-1,5GB. Dane mierzeone programem MagiTime.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
keiw
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2005-11-08, 10:03

Re: ile ściagneliscie najwiecej MB/GB(mies.)na waszych usługach

Post autor: keiw »

MariuszDW pisze:Przyszedł mi dziś rachunek za poprzedni okres.
U mnie ERA nie rozpisuje ile danych ściągnąłem.
Ze statystyk wynika, że ok 30GB (EDGE).
ODPOWIEDZ