Oprogramowanie a Es75 ?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tommy
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2006-04-21, 21:22

Oprogramowanie a Es75 ?

Post autor: tommy »

Mam mały kłopot bo kupiłerm modem Siemens Es 75 z allegro modem działał w erze nie musiałem zdejmować simlocka z niego, ale mam oprogramowanie, które wyświetla mi przy połączeniach tylko GPRS i GSM, ale nie ma EDGE. Mam prośbę czy można gdzies ściągnąc oprogramowanie gdzie będzie już EDGE.Internet mam w Orange
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Oprogramowanie a Es75 ?

Post autor: Szadzik »

Radzziłbym szukać na stronnie producenta modemu.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Oprogramowanie a Es75 ?

Post autor: Vipera »

tommy pisze:mam oprogramowanie które wyświetla mi przy połączeniach tylko GPRS i GSM ale nie ma EDGE.
Jeżeli chodzi Ci o oryginalne oprogramowanie Siemensa (to na małej płytce) to masz tam wybór rodzaju połaczenia:
GSM i GPRS.
Chodzi o to, że wybierając GSM, łączysz się poprzez CSD (Circuit Switched Data) - w BlueConnect takie połączenie jest zablokowane.
Gdy wybierasz GPRS, to zależnie czy jesteś w zasięgu GPRS czy EDGE modem wybierze silniejsze połączenie.
Nazwa jest więc może trochę myląca, jednak EDGE to przecież taki "lepszy" GPRS (oczywiście jest to porównanie bardzo powierzchowne :P ) .

Czy modem będzie korzystał z EDGE czy "tylko" z GPRS - zobaczysz po transferze.

Pozdrawiam
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Oprogramowanie a Es75 ?

Post autor: kemott1 »

Masz tutaj stronę z potrzebnymi sterownikami do siemens-a es75.
ODPOWIEDZ