globtrotter option w laptopach Aristo - problem

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
north
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-05-03, 17:33
Lokalizacja: R-rz

globtrotter option w laptopach Aristo - problem

Post autor: north »

Witam , mam taki problem z Iplusem na karcie globtrotter option EDGE, na laptopach Aristo 790S przy próbie pinu, czasami logowania, czasami chwilę podziała (czasem 3 sek , czasem 15 min) nastepuje kompletny zwis kompa. zanim napisalem post, przewertowałem forum, zainstalowalem nowe oprogramowanie (dzięki), przywracałem system do czystego - nie skutkuje, czasami chodzi, ale po zainstalowaniu javy, lub net.Compact w nowszej wersji od razu po podaniu pinu zwis. Nawet jak odinstaluję oprogramowanie i uruchamiam komendami AT następuje zwis. Co ciekawe modem dziala na laptopie asusa bez problemów. Jedyną poważna różnica między nimi jest to że Asus jest na Celeronie M, a Aristo na PentiumM. Czy to jest ten slynny problem z nieodpowiednią kartą sim ?? Czy ktoś już coś takiego przerabiał ??

Dzięki i Pozdrawiam
-----------------------------------------------
Niestety wszystko wskazuje na to że ten modem w Aristo nie będzie działał, wymiana karty nic nie dała, pozostaje tylko wymiana modemu, Załatwiam to Sklepie Firmowym Plusa w Rybniku i muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony poziomem obsługi i uczynnością.
ODPOWIEDZ