iplus + nokia 6630 + laptop w Karakowie

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lori
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-05-06, 13:29

iplus + nokia 6630 + laptop w Karakowie

Post autor: lori »

Hej,
czy ma ktos doswiadczenia, jak sie sprawdza iplus przez telefon i laptopa (ja mam na oku akurat nokie 6630 i compaq nc 6000 centrino 1,4) w Krakowie i Nowej Hucie? Na mapkach udostepnianych przez plusa widac duzy zasieg EDGE i UMTS na ile to sie pokrywa z rzeczywistością?
Jak dobrze sprawdza sie ta nokia praktyce?

Z gory dzieki,
lori
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: iplus + nokia 6630 + laptop w Karakowie

Post autor: piotr2802 »

Ja też mieszkam w Nowej Hucie i miałem ten sam problem z EDGE w Orange.

Zadzwoniłem do BOK i zażyczyłem sobie , aby przed podpisaniem umowy z nimi, ktoś od nich podszedł do mnie z modemem i sprawdził czy w moim miejscu zamieszkania jest sygnał EDGE.
Przyszedł Pan z Orange , zainstalował na moim notebooku aplikację WM i sprawdził zasię EDGE.
Wtedy mogłem spokojnie zawierać z nimi umowę.

Myślę że Plus tak samo robi i musisz do nich zadzwonić lub podejść do salonu firmowego i zażyczyć sobie takiego sprawdzenia przed kupnem.
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: iplus + nokia 6630 + laptop w Karakowie

Post autor: Enzo »

Po pierwsze, mapki traktuj tylko orientacyjnie.
Jeżeli chodzi o telefon, ten, który masz na oku, to muszę powiedzieć, że jest dobry, w razie, czego można w nim wymusić UMTS. Jedyny problem, jaki z nim miałem, był taki, że, czasami przy połączeniu przez kabel (DKU2 + przedłużacz USB, całość około 8m) połączenie się zawieszało. Może to wina długiego przewodu, może tego, że to była samoróbka :) . Teraz przez bluetooth nie mam takich zawieszeń.
iPlus+E61i=FUN
ODPOWIEDZ