Stary abonament GPRS w Ogange a nowa oferta

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
playzino
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-05-08, 18:37

Stary abonament GPRS w Ogange a nowa oferta

Post autor: playzino »

Mam takie pytanie czy ktos sie moze orientuje jesli posiadam wykupiony (wrzesien 2005) abonament GPRS w pomaranczowj sieci modem gc75e to czy jesli teraz zmienie modem na taki ktory obsługuje EDGE czy tez UMTS to te usługi beda dostepne?
Zadaje to pytanie ponieważ pomaranczowa siec zmieniła warunki zawierania umów i teraz juz za 60zl mozna miec dostep do EDGE I UMTS(w przypadku klientów indywidualnych <bez firmy> sa znaczne ograniczenia transferu ale zawsze).

Myśle ze ta sprawa powinna zainteresować wiele osob ktore zwiazały sie 2 letnia umowa po czym zaszła taka zmiana i teraz sa skazane na GPRS co raczej jest sprawa bolesna gdy sie wie ze ktos inny za ta sama kase ma UMTS.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Stary abonament GPRS w Ogange a nowa oferta

Post autor: Szadzik »

EDGE będzie działał bez problemu. Jeśli chodzi o UMTS, to musisz mieć kartę specjalną USIM (zmodyfikowany SIM). Póki co możesz spróbować pójść do salonu i powiedzieć, że chcesz wymienić kartę SIM na USIM. Nic im nie mów co to za abonament, ani nic nie tłumacz. Może się nie skapną i wymienią.
Back to the Future ;)
baton
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-04-17, 16:22
Lokalizacja: Czeladz, Kraków

Re: Stary abonament GPRS w Ogange a nowa oferta

Post autor: baton »

EDGE będzie działał bez problemu. Jeśli chodzi o UMTS, to musisz mieć kartę specjalną USIM (zmodyfikowany SIM). Póki co możesz spróbować pójść do salonu i powiedzieć, że chcesz wymienić kartę SIM na USIM. Nic im nie mów co to za abonament, ani nic nie tłumacz. Może się nie skapną i wymienią.
A jak uzasadni sie to checia uzywania w/w karty w telefonie z UMTSem?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Stary abonament GPRS w Ogange a nowa oferta

Post autor: Szadzik »

Jak powiesz, że chcesz używać w telefonie z UMTs to ok.
Back to the Future ;)
playzino
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-05-08, 18:37

Re: Stary abonament GPRS w Ogange a nowa oferta

Post autor: playzino »

Chodziło mi raczej czy ktos ma juz cos takiego wypróbował. I jak do tego podchodzi operator (domyslam sie ze niechetnie). Głupio zrobiłem bo dostałem od pomaranczowych zestaw BE z Optionem 3G EDGE i nie wpadłem na to zeby sprawdzić jak to bedzie smigać starym SIMem abonamencie GPRS. Bo jak poczułem prędkosć EDGEa (UMTS raczej słabo mi chodził bo ciezko z zasiegiem było ale jak sie rozpedził to całkiem miło) to na GPRSie szału dostaje.

Pytanie jest proste czy ktos próbował włożyć stara aktywacje w modem obsługujacy EDGE? I jakie były tego wyniki?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Stary abonament GPRS w Ogange a nowa oferta

Post autor: Szadzik »

playzino pisze: Pytanie jest proste czy ktos próbował włożyć stara aktywacje w modem obsługujacy EDGE? I jakie były tego wyniki?
Odpowiedź jest jeszcze prostsza - DZIAŁA. Spraktykowane przez około 25% uzytkowników tego forum, w tym i mnie.
Back to the Future ;)
Diablik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-03-23, 12:11
Lokalizacja: Wa?cz

Re: Stary abonament GPRS w Ogange a nowa oferta

Post autor: Diablik »

Tak, działa. Też wykupiłem gprs, a od momentu zmiany w orange mam edge na ed77. Muszę tylko dokupić antenę, bo jak <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> mam max 93 kb/s na czterech kreskach. Pozdro.
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Stary abonament GPRS w Ogange a nowa oferta

Post autor: piotr2802 »

Ja mam kartę modemową Sony Ericsson GC 85 w Orange (dawna licencja EDGE) i wymienioną ostatnio tzw. kartę USIM.

Mam pytanie. Czy jeżeli we własnym zakresie zakupię gdzieś na własną rekę jakiś modem UMTS i znajdę sie oczywiście w zasięgu UMTS to czy będę mógł na moim obecnym numerze tel. ściągać dane ?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Stary abonament GPRS w Ogange a nowa oferta

Post autor: Szadzik »

@piotr2808 - będzie działało.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Stary abonament GPRS w Ogange a nowa oferta

Post autor: piotr2802 »

A gdzie mozna kupic taką kartę z UMTS ?

Oczywiscie bez Sim locka i w miarę tanio .... :wink:
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Stary abonament GPRS w Ogange a nowa oferta

Post autor: Szadzik »

Przejrzyj serwisy aukcyjne.
Back to the Future ;)
baton
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-04-17, 16:22
Lokalizacja: Czeladz, Kraków

Re: Stary abonament GPRS w Ogange a nowa oferta

Post autor: baton »

Orange proponuje modemy za 1PLN - przynajmniej mnie tak zaproponowali. Umowa konczy sie w X.2006r. a juz teraz moge dostac np. Option GT + uSim za 1PLN. Oczywiscie wiaze sie to z abonamentem w wysokosci 99PLN (zdaje sie netto) no i przedluzeniem umowy o kolejne 24 miesiace...
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Stary abonament GPRS w Ogange a nowa oferta

Post autor: Szadzik »

@baton - czy takie przedłużenie umowy zmienia regulamin na ten z limitem? Jesli tak, to raczej się nie opłaca przedłużać.
Back to the Future ;)
baton
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-04-17, 16:22
Lokalizacja: Czeladz, Kraków

Re: Stary abonament GPRS w Ogange a nowa oferta

Post autor: baton »

czy takie przedłużenie umowy zmienia regulamin na ten z limitem? Jesli tak, to raczej się nie opłaca przedłużać.
Na 99,9% tak, ale:

- ponoc limit wynosi 2GB a dla 'nie-sciagaczy' to chyba calkiem ok.

- tylko pierwsze licence gprs byly bez limitu, pozniej juz wprowadzono zapis o tym. Ja mam jeszcze bez - X.2004r.

- Mimo ze nie mieli prawa to jednak ograniczali mi transfer! Wiem ze niby nie mieli prawa, ale nie mialem sily ani checi sie o to awanturowac, poniewaz posiadalem alternatywne zrodla dostepu do sieci...

Podsumowujac: 1PLN za Option GT to IMO bardzo dobra oferta, nawet uwzgledniajac wysoki abonament...
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Stary abonament GPRS w Ogange a nowa oferta

Post autor: piotr2802 »

baton pisze:Orange proponuje modemy za 1PLN - przynajmniej mnie tak zaproponowali. ..

A ja byłem dzisiaj w kilku punktach Orange w Krakowie i ....nic mi nie zaproponowali...Powiedzieli że muszę czekać do końca aż mi się umowa skończy i wtedy mogę dopiero dostac modem UMTS.

Paranoja, czekac 1 rok na ich łaskę....Najlepiej będzie gdzies samemu zdobyc modem UMTS... :wink:
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Stary abonament GPRS w Ogange a nowa oferta

Post autor: Szadzik »

No właśnie - ja należę do ściągaczy. 15GB/m-c mi mało. Jak będą dawali limity to zmienię na coś innego.
Back to the Future ;)
baton
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-04-17, 16:22
Lokalizacja: Czeladz, Kraków

Re: Stary abonament GPRS w Ogange a nowa oferta

Post autor: baton »

ja byłem dzisiaj w kilku punktach Orange w Krakowie i ....nic mi nie zaproponowali...Powiedzieli że muszę czekać do końca aż mi się umowa skończy i wtedy mogę dopiero dostac modem UMTS.
IMO po salonach nie ma co chodzic. Najlepiej od razu dzwonic do BOK. Przynajmniej ja tak zrobilem...

Rozmowa byla krotka:

- Chcialbym wypowiedziec umowe terminowa, czy moge rozwiazanie
przeslac faxem?
- Ale dlaczego chce Pan zrezygnowac...
- Bo <***>
- Mam dla Pana propozycje...

Co prawda u mnie pozostalo ok. 6 miesiecy do zakonczenia umowy, a u Ciebie (jak piszesz) rok, wiec to moze miec znaczenie...

Ja mam umowe na firme, nie wiem jak Ty, ale watpie aby to mialo znaczenie...

Odnosnie modemu... chyba bede mial wkrotce jeden na zbyciu :-) Nie zamierzam go jednak tanio sprzedawac ;-)
baton
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-04-17, 16:22
Lokalizacja: Czeladz, Kraków

Re: Stary abonament GPRS w Ogange a nowa oferta

Post autor: baton »

No właśnie - ja należę do ściągaczy. 15GB/m-c mi mało. Jak będą dawali limity to zmienię na coś innego.
Orange zainstalowal jakis automat do przycinania transferow po przekroczeniu limitu. Mysle ze kwestia czasu jest kiedy w tym kierunku pojda pozostali operatorzy...

BTW Uzywalem karty sim w GC85 (edge) ---> w ten sposob doswiadczylem 'przyciecia' transferu.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Stary abonament GPRS w Ogange a nowa oferta

Post autor: Szadzik »

Miałem na myśli coś kablowego. Kupie stacjonarkę i już.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Stary abonament GPRS w Ogange a nowa oferta

Post autor: kemott1 »

Szadzik pisze:Miałem na myśli coś kablowego. Kupie stacjonarkę i już.
Tylko pozazdrościć, u mnie tylko net z gsm jest (i przyspieszenie satelitarne, itd.) :?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Stary abonament GPRS w Ogange a nowa oferta

Post autor: Szadzik »

Mam zamiar kupić mieszkanie, wtedy na pewno założę kablowy.
Back to the Future ;)
ODPOWIEDZ