konflikt laptopa IBM z modemami GPRS

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pawelps
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-05-16, 00:12

konflikt laptopa IBM z modemami GPRS

Post autor: pawelps »

Witam wszystkich i proszę o radę.
Kupiłem w Plusie GC79 i przez przejściówkę zainstalowałem go w stacjonarnym PC i wszystko chodziło, wolno, bo pecet stary, ale chodziło. potem GC79 wymieniłem na UMTS/GPRS z sieci Vodafone bez simlocka i tez wszystko chodziło. Zaznaczam, że cały czas miałem tylko dostep do GPRS. W końcu za uzbierana kasę kupiłem wymarzonego laptopa, konkretnie IBM R51e, i spotkała mnie wielka niespodzianka. Laptop się wysypuje /zawiesza/ przy próbie połączenia z internetem przez GPRS. Monitor gaśnie i cały laptop przestaje reagować na jakiekolwiek zabiegi z mojej strony, trzeba odpiąć mu baterie i odpalić od nowa. Nie ma tego problemu przy UMTS i EDGE, a dotyczy to jedynie GPRS. Nie toleruje modemu GC79 choć pozwala mu otworzyć ze dwie strony zanim się wysypie, natomiast przy Vodafone wysypuje sie od razu. Zabiegi ze zmianą oprogramowania, biosu, windowsa itp nic nie dały. Może to nie konflikt a uszkodzony laptop /jeszcze na gwarancji/. Jak to można sprawdzić, czy ktoś przerabiał ten temat lub coś na ten temat słyszał? Uff, ale sie opisałem, dzięki za wszelkie rady w tej sprawie.
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: konflikt laptopa IBM z modemami GPRS

Post autor: raptou »

Antena zewnętrzna. Jak najdalej od laptopa.
Stare komputery miały dobre ekranowanie. Wszystkie części były w metalowych "puszkach"
Dziś tnie się koszty na wszystkim a metale drogie. Zamiast "puszki" jest cieniutka warstewka lakieru przewodzącego.
IBM też nie jest już produkowany w USA. IBM <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie produkuje już komputerów PC. Teraz produkują je chińskie dzieci. IBM daje im tylko nazwę i nic więcej. Szkoda, bo to legenda.
wodoor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-04-20, 21:40

Re: konflikt laptopa IBM z modemami GPRS

Post autor: wodoor »

Ja miałem jeszcze niedawno Se GC79 na IBM r50 i nie było zadnych problemów
Awatar użytkownika
crow6
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2006-04-26, 22:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: konflikt laptopa IBM z modemami GPRS

Post autor: crow6 »

@pawelps nie wiem jakiego uzywasz systemu, ale u mnie na laptopie IBM i Win98se SE GC97 wieszal sie notorycznie. Piec minut dzialal, potem rozlaczal i nie dalo sie polaczyc ponownie. Pomagalo wyjecie i wlozenie karty :( Pomoglo dopiero zainstalowanie Win2k...
pawelps
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-05-16, 00:12

Re: konflikt laptopa IBM z modemami GPRS

Post autor: pawelps »

Mam winXP z service pack 2, i faktycznie na innych modelach IBM, u moich znajomych na R50e i R52e wszystko chodzi ok. Czytałem inne wieści na tym forum i coraz bardziej wydaje mi się, że to wina laptopa, a konkretnie tego pierońskiego modelu R51e. Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
ODPOWIEDZ