modem comander w iplusie problem :(

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
michal_99
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2006-05-17, 11:06

modem comander w iplusie problem :(

Post autor: michal_99 »

Czy mieliscie jakies problemy z tym modemem??
Chodzi mi o to ze <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie moge sie polaczyc z netem, a jesli juz sie polacze to na chwile i zaraz mi znika zasieg... Nadajnik widze z okna wiec brak zasiegu nie wchodzi w gre.... Te diody na nim caly czas migaja. Nie wiem co sie dzieje <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font>. koles w salonie tez nie mogl go rozgryzc :/
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: modem comander w iplusie problem :(

Post autor: sardo nunspa »

No to do sewisu i morda :!: tylko głośno się wydzieraj :wink:
Napisz jeszcze jaki masz sprzet i czy w okolicy są jakieś inne BTSy
Latka lecą...
laker
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2005-12-28, 20:48

comander

Post autor: laker »

Ja mam modem Comander w usludze Iplus i nie mam zadnych problemow, diody swieca, miga tylko jedna - pomaranczowa. Moja rada taka jak post wyzej do serwisu, bo sadzac po objawach cos jest nie tak.
michal_99
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2006-05-17, 11:06

Re: modem comander w iplusie problem :(

Post autor: michal_99 »

sprzet... no to na 3 kompach mi nie chcial dzialac. jeden to laptop fiujstsu siemens + intel 1,9; drugi stacjonarny to amd 1,4xp a trzeci to taki stary zlom... tak <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> od dawna korzystam z netu komorkowego ale przez fona. mozecie mi wyjasnic pojecie BTS?? bo nigdy nie wiem o co chodzi :) domyslam sie ze to nadajnik...... mam racje?
a modem wlasnie oddalem na serwis :/
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: modem comander w iplusie problem :(

Post autor: kemott1 »

michal_99 pisze:mozecie mi wyjasnic pojecie BTS?? bo nigdy nie wiem o co chodzi :) domyslam sie ze to nadajnik...... mam racje?
Masz racje. :D
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: modem comander w iplusie problem :(

Post autor: Enzo »

michal_99 pisze:Mozecie mi wyjasnic pojecie BTS??
W przyklejonych jest taki wątek SPIS pojęć: HSCSD, UMTS, GPRS, EDGE to jest... jeżeli czegoś jeszcze nie wiesz, to być może znajdziesz tam odpowiedź.
iPlus+E61i=FUN
michal_99
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2006-05-17, 11:06

Re: modem comander w iplusie problem :(

Post autor: michal_99 »

dzieki :)
Adamjx

Re: modem comander w iplusie problem :(

Post autor: Adamjx »

Ja mam ten modem i nie narzekam. Na początku kupiłem do niego zapobiegawczo nawet zasilacz. Dziś mówię, że niepotrzebnie (nie używam go). Mam 24 metrowy kabel do anteny kierunkowej. Próbowałem go nawet z laptopem Acera. Podjechałem pod nadajnik z EDGE i również bez problemów (laptop oczywiście na własnych bateriach). Do tej pory natrafiłem na dwa komputery na których często się rozłączał, a biorę go ze sobą wszędzie. Być może niektóre z PC mają za słabe porty usb- nie wiem. :lol:
Awatar użytkownika
Kuna
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2005-12-28, 21:44

Re: modem comander w iplusie problem :(

Post autor: Kuna »

Adamjx pisze:Być może niektóre z PC mają za słabe porty usb- nie wiem. :lol:
Nasz dom kultury kupił 12 takich modemów do świetlic wiejskich. Więc co nieco mogę o nich napisać..

Myślę że problemem w większości przypadków jest zasilanie z USB.
Modemy te najlepiej działają u nas podłączone do osobnego kontrolera USB na PCI.

Nasze komputery są wyposażone w myszki na USB, skanery na USB, drukarki na USB... Modem podłączony do gniazda USB płyty głównej chodził średnio 2 minuty i zwis, połączenie stoi...

<font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> myślę że te modemy to średnio udany produkt. Osobiście używam iPlusa przez 6230.
michal_99
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2006-05-17, 11:06

Re: modem comander w iplusie problem :(

Post autor: michal_99 »

Zaczalem ten temat od opisania problemu no i pisze aby Wam powiedziec ze moj problem sie skonczyl bo naprawili mi go i jest ok teraz :) a co do zasilania... mam przy kompie hub usb ktory ma swoje zasilanie... we wszystkie porty ma cos wpiete i jakos dziala bez problemow :)
ODPOWIEDZ