Nokia N70 polaczona programem PC Suite w necie

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
levaros
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-05-21, 16:36
Lokalizacja: Marburg

Nokia N70 polaczona programem PC Suite w necie

Post autor: levaros »

Mam prosbe - czy ktos moglby mi rozjasnic problem naliczania oplat przy polaczeniu z internetem.
mam N70 w sieci Vodafone Germany w Niemczech
polaczenie z netem po zainstalowaniu programu PC Suite dolaczonego do komorki jest dziecinnie proste i wykorzystuje modem wbudowany w komorke
Transfer jak na ten typ polaczenia - super prawie, prawie jak stale lacze
przez 2 dni troche surfowalem sobie (ok. 30Mb) ale drazac temat oplat znalazlem cennik polaczen Intrnet-WAP -> 19 centow za 10 Kb i wyszlo mi z obliczen ze mam do zaplacenie 570 €
Po spozyciu odpowiedniej ilosci tabletek uspokajajacych wszedlem na strone mojego operatora i sprawdzilem rachunek, ktory jak sie okazalo wynosi tylko 30 €. Nie wiem za bardzo czym sie roznia te polaczenia (WAP i GPRS i in)
i czy przez modem w kom jest to polaczenie WAP czy tez GPRS? Sadze, ze w Polsce system naliczania oplat dziala w miare podobnie, stad tez prosba o pomoc!!!
rob911
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-01-17, 20:54

Re: Nokia N70 polaczona programem PC Suite w necie

Post autor: rob911 »

Witam, mam pytanie związane z Nokią N70, jeśli ma blokadę SIM LOCK na plusa to czy będzie działała w niej karta sim z Plusa, mam Samsunga X640 i karta z Plusa nie wchodzi
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Nokia N70 polaczona programem PC Suite w necie

Post autor: magmike »

@levaros - bo są dwa rodzaje internetu przez komorke
1. wap, ktory moze isc przez GPRS lub CSD
2. internet rowniez via GPRS lub CSD (HSCSD)
no i ten pierwszy wyliczony rachunek byl dla WAPu czyli opcji gdy siedzisz na stronach wap w komorce bez uzycia komputera.
Sprawdz cennik dla internetu i policz jeszcze raz. Czesto zamiast pojecia internet stosuja zamiennik GPRS, WAP jest zawsze WAP.

@rob911 - jak jest simlock na Plusa to Ci tylko karta z tej sieci bedzie dzialac.
pozdrawiam, magmike
rob911
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-01-17, 20:54

Re: Nokia N70 polaczona programem PC Suite w necie

Post autor: rob911 »

Tak z tej samej sieci, karta sim jest z Plusa – iPlus. Interesuje mnie czy jak kupie inny telefon z sim lock z Plusa to tak karta iPlusowa będzie mi działać (Nokia N70)
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nokia N70 polaczona programem PC Suite w necie

Post autor: Enzo »

rob911 pisze:Interesuje mnie czy jak kupie inny telefon z sim lock z Plusa to tak karta iPlusowa będzie mi działać (Nokia N70)
Tak, będzie działać. Ale jak masz zamiar kupić telefon, to poszukaj od razu bez blokady.
iPlus+E61i=FUN
ODPOWIEDZ