OPTION GlobeTrotter... zawieszanie sie polaczenia...

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
baton
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-04-17, 16:22
Lokalizacja: Czeladz, Kraków

OPTION GlobeTrotter... zawieszanie sie polaczenia...

Post autor: baton »

Czym moze byc spowodowane zjawisko 'korkowania' sie polaczenia? Przez pewien czas wszystko dziala ok, a jak nastapi zmiana lokalizacji (uzywam netu jezdzac samochodem) pojawia sie dziwna rzecz: polaczenie niby jest (dane sa wysylane - miga pierwszy monitor), a nie sa pobierane... Po zmianie lokalizacji albo nastepuje poprawa, albo jej brak.

Rzecz wystepuje zarowno w plusie jak i orange (uzywan naprzemienie 2 kart sim).

Podobne problemy mialem z modemem SE GC85, ale odkad wprowadzono nowe sterowniki problem znikl.

Zastanawiam sie czy soft dolaczany do Optiona jest dopracowany... a moze takie zachowanie jest normalne?

Suplement:

Zastanawiam sie tez czy moze z moim kompem jest cos nie tak. Jednak dokonalem reinstalacji i bez zmian... :-(

Co ciekawe probowalem korzystac z Nokii 6230i + Era jako modemu... i tutaj identycznie: Net dziala kilka, kilkanascie minut- dziala idealnie... po czym nastepuje 'zawieszenie' pobieranych danych - dane niby sa wysylane, ale kanal zwrotny jakby sie zablokowal... W tym przypadku pomagalo rozlaczenie i ponowne nawiazanie polaczenia... Troche to wszystko dziwne...
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: OPTION GlobeTrotter... zawieszanie sie polaczenia...

Post autor: sardo nunspa »

A ja mam iPlusa i tak mi się dzieje ze trzy albo cztery razy w miesiącu. Restart załatwia sprawę. Po prostu przywykłem :) .Mam to w blaszaku i nie przemieszczam się. W Twoim przypadku może właśnie takie przemieszczanie, a co za tym idzie zmiana BTSów powoduje zwis połączenia.
Latka lecą...
coolpa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-05-05, 22:57

Re: OPTION GlobeTrotter... zawieszanie sie polaczenia...

Post autor: coolpa »

Witam

Mam dokladnie ten sam problem.
Połączenie jest aktywne a mimo tego nie mozna pobierac danych.
Korzystam z modemu w komputerze stacjonarnym ale notebooku dzieje sie to samo. Czasem nawet kilka razy dziennie.
Doradzono mi na forum zeby zmniejszyc MTU do okolo 250 i tak tez probowalem ale nie wyeliminowalo to problemu - net chodzi gorzej i dalej nie ma transferu (aczkolwiek juz nie tak czesto).
Moze to rzeczywiscie wina sterownikow...?
Jak ktos zna sposob na zlikwidowanie tej przypadlosci to prosze o pomoc.

Pozdrawiam.
baton
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-04-17, 16:22
Lokalizacja: Czeladz, Kraków

Re: OPTION GlobeTrotter... zawieszanie sie polaczenia...

Post autor: baton »

Problem oczywiscie nadal wystepuje. Wklejam dzinnik komunikacji modemu.

06-24-2006 09:45:10.218 - Odebrano połączenie, ale stan CD był niski. Oczekiwanie aż sygnał będzie wysoki
06-24-2006 09:45:10.250 - Stan CD został podwyższony
06-24-2006 09:45:10.250 - Ustanowiono połączenie z szybkością 10000000 b/s.
06-24-2006 09:45:10.250 - Kontrola błędów jest wyłączona lub nieznana.
06-24-2006 09:45:10.250 - Kompresja danych jest wyłączona lub nieznana.
06-24-2006 09:45:11.187 - CD porzucony - Modem zdalny zawieszony. ModemStatus=00000030
06-24-2006 09:45:11.296 - Rozłączanie modemu.

Co to jest stan CD i od czego zalezy? W momencie 'porzucenia CD' nastepuje zerwanie polaczenia i brak mozliwosci jego ponownego ustanowienia. Komunikat: wlacz i wylacz urzadzenie ---> to pomaga.

W serwisie laptopow napisali mi ze modem Option moze byc niekompatybilny elektromagnetycznie z komputerem (Asus). Jest to mozliwe czy tez klasyczna sciema? Zaproponowali modem Novotela...
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: OPTION GlobeTrotter... zawieszanie sie polaczenia...

Post autor: Jaco »

baton pisze:W serwisie laptopow napisali mi ze modem Option moze byc niekompatybilny elektromagnetycznie z komputerem (Asus). Jest to mozliwe czy tez klasyczna sciema? Zaproponowali modem Novotela...
Może tak być poczytaj na forum że nie wszystkie laptopy działają ze wszystkimi kartami.
ODPOWIEDZ