Transfery przy usludze iPlus

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
optiker

Transfery przy usludze iPlus

Post autor: optiker »

Witam interesuje mnie jakie osiagacie transfery przy usludze iPlus korzystajac z telefonow z EDGE. Drugie pytanko: czy ktos probowal laczyc sie z netem za posrednictwem telefonu UMTS? Posiadam tel NEC e616v probuje go konfigurowac do polaczenia z net, ale wciaz sie zastanawiam jak plus obsluguje UMTS. Jak wyglada realny transfer. P.S. Do tej pory laczylem sie za posrednictwem SonyEricsson T610, zadnych problemow z polaczeniem itd, ale transfer ze wzgledow sprzetowych (zwykly GPRS) max 7-8kb. Czat, poczta dla cierpliwych OK, ale przegladanie stron... sami wiecie
Gość

Re: Transfery przy usludze iPlus

Post autor: Gość »

optiker pisze:Witam interesuje mnie jakie osiagacie transfery przy usludze iPlus korzystajac z telefonow z EDGE. Drugie pytanko: czy ktos probowal laczyc sie z netem za posrednictwem telefonu UMTS? Posiadam tel NEC e616v probuje go konfigurowac do polaczenia z net, ale wciaz sie zastanawiam jak plus obsluguje UMTS. Jak wyglada realny transfer. P.S. Do tej pory laczylem sie za posrednictwem SonyEricsson T610, zadnych problemow z polaczeniem itd, ale transfer ze wzgledow sprzetowych (zwykly GPRS) max 7-8kb. Czat, poczta dla cierpliwych OK, ale przegladanie stron... sami wiecie

przy EDGE mam 115 kb/s ale transwer spada do max 5 kb czat działa spoko
Gość

Re: Transfery przy usludze iPlus

Post autor: Gość »

jw. 115kb/s
NOTO
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2005-11-29, 22:58
Lokalizacja: Wroc?aw/Pozna?

Re: Transfery przy usludze iPlus

Post autor: NOTO »

hm ...
numion.com wskazał 40 kbps ... ale transfer mam ok. 11 kb/s
Gość

Re: Transfery przy usludze iPlus

Post autor: Gość »

Witam, korzystam z iPlusa od ponad miesiąca, zasięg EDGE, łączy mi się zawsze 214Kb/s a transfery dochodzą do ok. 25-30 KB/s

POzdRO

Prauat
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery przy usludze iPlus

Post autor: zDaleKi »

NOTO pisze:hm ...
numion.com wskazał 40 kbps ... ale transfer mam ok. 11 kb/s
Nie wierz w to, co pokazuje numion.com.
Możesz go używać jako orientacyjnego wskaźnika ale nigdy jako prawdziwych danych.

mozesz jeszcze potestować:
http://www.bandwidthplace.com/speedtest/
Ale też nie spodziewaj się prawdziwego wyniku.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
adams

Re: Transfery przy usludze iPlus

Post autor: adams »

albo na www.dsl.cz, prawie nie przekłamuje
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery przy usludze iPlus

Post autor: zDaleKi »

Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
klisza

Re: Transfery przy usludze iPlus

Post autor: klisza »

Ja mam iPlusa. Do BTS-a w Legnicy (Dolnośląskie) mam 10km. Średnia prędkość ściągania plików, kiedy nie ma przeciążenia (poza godzinami szytu w Plusie) to odpowiednio:
GPRS - 40kb/s = 5kB/s
EDGE - 60kb/s = 7,5kB/s
Prędkości utrzymuja się na stałym poziomie a połaczenie się nie "zrywa". Do pomiarów używalem programu NetMeter.

Moim zdaniem 40kb/s przez GPRS to niezły rezultat, jednak prędkością EDGE jestem troche zawiedziony. :?
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: Transfery przy usludze iPlus

Post autor: krzysztof.wojcik »

przy EDGE duże ma znaczenie odległość od BTS-a, spróbuj z anteną kierunkową skierowaną na BTS-a z EDGE, podobno można osiągnąć niezłe wyniki
MariuszDW

Re: Transfery przy usludze iPlus

Post autor: MariuszDW »

No i obciążenie BTSa. Mieszkam na prowincji i na dwóch kreskach (i to jeszcze dzięki antenie) czasami przekracza do 30kB/s. Ale średnio mogę powiedzieć, że jest 20.
DJInformatyk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2005-11-04, 14:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery przy usludze iPlus

Post autor: DJInformatyk »

Co do transferów to we Wrocławu około 15 kB/s (pewnie było by szybciej, ale zasięg taki sobie) a w Pile około 22kB/s czasami troszke szybciej, nie mam jakiś dodatkowych anten itp bo dla mnie mobilność to mobilność
ODPOWIEDZ