rodzielenie neostrady

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Grzegorz20
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2006-05-20, 10:25
Lokalizacja: wrocek

rodzielenie neostrady

Post autor: Grzegorz20 »

wiem ze nie powinienem takiego posta zamieszczac bo to forum bez kabli ale na dzien dzisiejszy nie znam innego fora ktory specjalizuje sie podobnymi sprawami dlatego wielka prozba do adminow i modow aby tego posta nie usuwali chcialem dziewczynie pomoc bo jedzie do domu a w domu jej brat ma neostrade i chcialaby aby internet byl takze na jej komputerze osobiscie nie wiem czy wystarczy jakis kabelek usb czy .... bo nigdy nie mialem neostrady wiec prosze o wyjasnienie jak najszybciej, najwygodniej i najtaniej połączyc neo na dwa kompy ktore bede staly od siebi w odległosci ok 3-4m tylko wolal bym aby to polaczenie bylo za pomoca kabli czekam na jakies sugestie oraz konkretne informacje co trzeba kupic i jak podłączyc pozdr.
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: rodzielenie neostrady

Post autor: MaxFM »

Mozesz to zrobic poprzez ICS (internet connection sharing). Potrzebujesz wsumie 3 kart sieciowych i kabel skretka cross. W kompie z netem wpinasz 2 karty a w drugim kompie 1 karte. Do karty nr1 w 1 kompie wpinasz kabel netem. pozostałe karty w kompie 1 i 2 łaczysz skretka.
Na 1 karcie lan (tam gdzie podpiety net) wpisujesz wszystkie ustawienia numerów IP, maski, bramy, serwera DNS, serwera DHCP otrzynmane od operatora. W przypadku załączenia ICS (udostepnienie internetu) druga karta sieciowa automatycznie otrzymuje:
-adres 192.168.0.1
-maska podsieci 255.255.255.0
Czasami trzeba je wpisac recznie.
Drugi komp-karta sieciowa:
IP 192.168.0.2
-maska podsieci 255.255.255.0
-brama 192.168.0.1
-serwer DNS 192.168.0.1 (działaja takze dns tepsy)
Na czas testów powyłaczaj firewalle bomoga skutecznie bokowac.
qomo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-06-08, 18:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: rodzielenie neostrady

Post autor: qomo »

jezeli na tym pierwszym komputerze jest modem na usb to laczysz te dwa komputery za pomoca kart sieciowych no i kabla. Potem tylko konfigurujesz w polaczeniach sieciowych udostepnianie polaczenia i wszystko gra(na pierwszym komputerze - tym z neostrada dajesz ze jest to komputer ktory udostepnia polaczenie a na drugim ze on laczy sie poprzez inny komputer z internetem) i to tyle... nie musiz wpisywac ip itp - dajesz na automatycznie pobierz ip i musi dzialac - jest jedna wada - pierwszy komputer musi pracowac zeby drugi mial internet. Jednak najlepszym rozwiazaniem jest poprstu router(ja w domu mam speedtoch 520 _ aces pointa do laptopa na wifi i dziala na 4 kompach swietnie a za sam router zaplacilem 100zl)
ODPOWIEDZ