EDGE Dialer ED77.

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dejvid
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-07-02, 22:59

EDGE Dialer ED77.

Post autor: dejvid »

Ja rowniez witam wszystkich uczestnikow na forum.Chciałem wam przedstawic taką sytuację.2 tygodnie temu zakupiłem w salonie orange modem EDGE Dialer ED77.po przyjsciu do domu zainstalowałem płyte CD z oprogramowaniem i mam take pytanie czy jest to mozliwe ze orange sprzedało mi modem zwraz z płyta CD na kturej wersja oprogramowania znajduje sie 1,2,0,3 i pisze jeszcze idea? a kolega zakupił modem w tym samym czasie i w tym samym salonie co ja i ma juz nowsza wersje oprogramowania 1,2,0,18. i u niego pisze orange? Czy moze mi ktos z was doradzic co ja mam w takim przypadku zrobic? Czy jest mozliwosc sciagniecia takiego samego oprogramowania co ma kolega? czy w moim przypadku złozyc na ta sytuacje reklamacje do ORANGE? doradzcie mi co mogę w tej mojej sytuacji zrobic?
Pozdr.dejvid
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: EDGE Dialer ED77.

Post autor: zDaleKi »

Skoro kolega ma nowsze drivery, to nie możesz ich od niego przegrać?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
dejvid
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-07-02, 22:59

Re: EDGE Dialer ED77.

Post autor: dejvid »

<font color="#FF00FF"><b>»»błąd ort.««</b></font> zainstalowac kolegi oprogramowanie z ta nowsza wersja 1,2,0,18. ale on ma inny przeciez pin niz ja? i cały czas informowało mnie o wpisaniu pinu? a jak wpisywałem swuj pin to wskazywało ze jest błedny a jego przeciez pinu nie moge wpisac jak ja mam karte sim w modemie z innym pinem? czy ten modem jest jakos z konfigurowany z tą moje starsza wersja oprogramowania? co moge zrobic i jak to zrobic?
Pozdr.dejvid
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: EDGE Dialer ED77.

Post autor: zDaleKi »

Nie bardzo rozumiem co mają wspólnego drivery/oprogramowanie z PINem?

Pierwszy raz słyszę o tym, że drivery mają przypisane jakiś kod PIN.
Pin jest przypisany do karty SIM.

A fakt, ze tu jest napisane Idea a tam Orange, to tylko kosmetyczna wymiana JPGów ;)

A co do tych pinów, które pisałeś mi też na PW, ze się nie zgadzają po wgraniu tamtej nowszej wersji, to trochę dziwne. Jesteś pewien, ze wpisywałeś swój pin po instalacji tamtych driverów (tych nowszych od kolegi)?
Ostatnio zmieniony 2006-07-03, 12:20 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
dejvid
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-07-02, 22:59

EDGE Dialer ED77

Post autor: dejvid »

słuchaj tak szczeze to ja za bardzo to sie na tym nie znam ale jest mozliwosc zeby u mnie na kompie zainstalowac ta kumpla nowsza wersje oprogr?

EDIT (Pon Lip 3 13:05:53 2006):
odinstalowałem z kompa ta swoja starsza wersje i zainstalowałem kumpla ta nowsza i pojawilo sie u mnie na kompie wpisz pin i wpisałem swuj to pisało ze jest błedny czy cos w tym stylu? a jak zainstalowałem z powrotem ten swuj prog. i wpisałem pin ten swuj ->swój to było oki?
Pozdr.dejvid
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: EDGE Dialer ED77

Post autor: zDaleKi »

Moim zdaniem powinno się dac. W końcu to tylko nowsza wersja driverów i nic więcej. Pochodząca od tego samego operatora (jak by nie było).

Instalujesz jego wersję i wpisujesz swój pin i powinno działać.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
dejvid
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-07-02, 22:59

EDGE Dialer ed77

Post autor: dejvid »

a czy jest mozliwosc zebym sobie np. sciagnoł jakas nowsza wersje oprogramowania z netu?
Pozdr.dejvid
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: EDGE Dialer ed77

Post autor: zDaleKi »

Oczywiście, że możesz.
Na stronie Twojego operatora powinno coś być.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Jarek1233
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2006-03-20, 20:19

Re: EDGE Dialer ED77.

Post autor: Jarek1233 »

A do comandera są jakieś nowe stery?
Comander GPRS Bydgoszcz
dejvid
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-07-02, 22:59

EDGE Dialer ED77

Post autor: dejvid »

Dzieki juz dałem sobie rade z tym problemem tego mojego oprogramowania na nowsze.
Pozdr.dejvid
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: EDGE Dialer ED77

Post autor: zDaleKi »

dejvid pisze:Dzieki juz dałem sobie rade z tym problemem tego mojego oprogramowania na nowsze.
To podziel się wiedza co było tego przyczyną.
Z pewnością przyda się innym na przyszłość.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ