Nokia 6510 i iPlus

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
adamlen

Nokia 6510 i iPlus

Post autor: adamlen »

Witam

Mam poważny problem z połączeniem się z internetem przez ten telefon.
Kupiłem kabel FBUS i Oxygene phone manager wykrywa ładnie a w Nokia Pc suite 4 nie wykrywa a podczas próby na ekranie telefonu jest napis "urządzenie niekompatybilne". Obrazek<font color="#FF00FF"><b>»»błąd ort.««</b></font>Obrazek dodać modem ręcznie ale po ustawieniu raczej dobrze parametrów połączenia nie łaczy sie i jest błąd ze modem nie odpowiada.(bład 692). Co muszę zrobić żeby działało. Da sie jakoś zrobić zeby system wykrył telefon jako modem a nie dodawac recznie? Prosze o odpowiedz tu albo na gg: 2597388.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
JK
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2006-07-02, 13:14

Re: Nokia 6510 i iPlus

Post autor: JK »

Musisz podłączyć swój telefon przez podczerwień, jeżeli chcesz używać go z pakietem Nokia PC Suite i wykorzystywać jako modem.

Jeżeli w Nokia PC Suite nie ma sterowników modemu do twojego telefonu to ściągnij "Modem Setup for Nokia 6510" ze strony pomocy technicznej, lub poszukaj na płytce jeżeli dostałeś jakąś z telefonem.
N6230 + AXF-15S + MBC-15S + ATK-20 + BT = 200 kb/s -> 32 kb/s (iPlus)
adamlen

Re: Nokia 6510 i iPlus

Post autor: adamlen »

Czyli przez kabel nie moge podłączyc zeby miec internet?
Awatar użytkownika
JK
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2006-07-02, 13:14

Re: Nokia 6510 i iPlus

Post autor: JK »

Raczej nie. Nokia jako jedyną metodę połączenia, dla tego modelu, podaje podczerwień.

Chyba, że znajdziesz jakiś nieoficjalny sterownik (ja bym na to nie liczył).
N6230 + AXF-15S + MBC-15S + ATK-20 + BT = 200 kb/s -> 32 kb/s (iPlus)
adamlen

Re: Nokia 6510 i iPlus

Post autor: adamlen »

Witam
Zakupilem irde na allegro i przez nią łącze się z telefonem a potem z internetem.Ustawienia netu mam dobre bo się łączy i wszystko działa ale szybko zrywa i potem albo sie nie połaczy albo sie polaczy i chodzi dziwnie wolno.czemu tak jest na irdzie w laptopie chodziło ładnie a na tej na usb są takie dziwne oznaki?
siubul87
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2006-01-01, 12:39
Lokalizacja: Bucze

Re: Nokia 6510 i iPlus

Post autor: siubul87 »

Może kupiłes jakąś "cudowną irde" za 10zł co nadaje sie tylko zeby ja do kosza wyrzucić. Ja juz miałem taki przypadek z tania irda. Nic tylko współczuć. Spróbuj zmienic szybkos transmisji w irdzie. Moze cos pomoże. Pozdrowiam
SPV C500 + SIMDATA
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: Nokia 6510 i iPlus

Post autor: seboo »

a jakiej firmy jest kluczyk z irda - dla niektorych juz w instrukcji sugeruja co trzeba ustawic we wlasciwosciach !
dla tego telefonu jedyna metoda polaczenia jest tylko irda
adamlen

Re: Nokia 6510 i iPlus

Post autor: adamlen »

No irda jest z allegro za 8zł.<font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> jakiej firmy bo nigdzie nie pisze ale oparta jest o układ MA-620.Raz mi załapało i było rewelacyjnie nie zerwało i transfer do 7,4KB/s ale przewaznie zrywa a to zwiększa koszty.
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: Nokia 6510 i iPlus

Post autor: seboo »

ODPOWIEDZ