Niesforny Sony Ericsson GC75. :-D, przesiadka na comandera.

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
djmykus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-06-03, 13:28
Lokalizacja: Konin

Niesforny Sony Ericsson GC75. :-D, przesiadka na comandera.

Post autor: djmykus »

Dziękuję serdecznie za pomoc w ostatniej sprawie koledzę Szadzik-owi. Niestety z moim "niesfornym" GC75 dzieje się nadal coś złego. :? Instaluję oprogramowanie. Następnie, po finalizacji instalacji wkładam Modem GC75e. Wszystko ładnie się wgrywa. :lol: Po zakończeniu próbuję odpalić GC75 Manager i po około 2 min czekania wyskakuje błąd o treści - "błąd, aplikacja zakończy działanie". I tyle... :-( Proszę o pomoc. Za odpowiedź z góry dziękuję. :)
Ostatnio zmieniony 2006-07-19, 16:51 przez djmykus, łącznie zmieniany 1 raz.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Niesforny Sony Ericsson GC75. :-D

Post autor: Szadzik »

djmykus pisze:Dziękuję serdecznie za pomoc w ostatniej sprawie koledzę Szadzik-owi.
Nie ma za nic. Od tego tu jesteśmy :)

djmykus pisze: Po zakończeniu próbuję odpalić GC75 Manager i po około 2 min czekania wyskakuje błąd o treści - "błąd, aplikacja zakończy działanie". I tyle... :-( Proszę o pomoc. Za odpowiedź z góry dziękuję. :)
A jaki masz system operacyjny? Wgrywasz WM z płytki od modemu, czy ściągnąłeś najnowszą wersję ze strony SE?
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
djmykus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-06-03, 13:28
Lokalizacja: Konin

Re: Niesforny Sony Ericsson GC75. :-D, przesiadka na comandera.

Post autor: djmykus »

Mam windows-a 98. :) Programik WM ściągnąłem z internetu, bo modemik kupowałem na allegro i spredawca się pomylil i do modemu GC75 dodały płytkę od GC79. :?
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Niesforny Sony Ericsson GC75. :-D, przesiadka na comandera.

Post autor: Tomekłódź »

Też tak kiedyś miałem ale na GC79. Może spróbuj zainstalować te sterowniki od GC79 powinny działać tylko nie bedzie WLAN. U mnie sterowniki od GC75 działały na GC79.

U mnie to coś mu się porąbało i jak przegrałem aplikacje WM na dysk ręcznie i zamieniłem pliki już istniejące to zaczęło chodzić bo samo przeinstalolowywanie nic nie dawało. Może coś to da :?:

Ale powiem szczerze tyle problemów co z tym czymś miałem to naprzwde głowa mała. :shock:
Ostatnio zmieniony 2006-07-13, 15:28 przez Tomekłódź, łącznie zmieniany 1 raz.
Motorola V980 iPlus ~ 45kB/s :)
Awatar użytkownika
djmykus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-06-03, 13:28
Lokalizacja: Konin

Re: Niesforny Sony Ericsson GC75. :-D, przesiadka na comandera.

Post autor: djmykus »

Niestety to nie skutkuje. :? Nie ma może ktoś sterowników modemu GC75, które sprzedawane są w zestawie z nim na płycie cd? Czy mógłby mi je ktoś podesłać na pocztę [email protected] ? :)

A co do tego sposobu z instalacją sterów do Gc79 to program zatrzymuje się na starcie. Mianowicie uruchamia się ekran startowy, a do małej chwili 30 sek. w dolnym, prawym rogu tego ekranu wyświetla się na krótką chwilkę napis - "Shut down in progress..." i ekran znika... :(

Próbowałem jeszcze połączenia dial-up, ale w tej sytuacji wyskakuje "Błąd : 630 - Komputer nie otrzymuje odpowiedzi od modemu. Sprawdź czy modem jest podłączony i, jeśli to konieczne, wyłącz modem i włącz go ponownie" :?

Pomóżcie...
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Niesforny Sony Ericsson GC75. :-D, przesiadka na comandera.

Post autor: Tomekłódź »

Ja bym Ci radził zobaczyć czy na XP bedzie chodzić. Z tego co wiem to te modemy nie zabardzo lubią Win98.
Motorola V980 iPlus ~ 45kB/s :)
Awatar użytkownika
djmykus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-06-03, 13:28
Lokalizacja: Konin

Re: Niesforny Sony Ericsson GC75. :-D, przesiadka na comandera.

Post autor: djmykus »

Tylko że mój laptop ... jest... yyy.... nieco sędziwy.IBM Think Pad 760XL - Pentium MMX 166. :), ale zakupiłem również parę dni temu przejściówkę Pcmcia > Pci. Powinna niedługo dojść. Na kompie mam windowsa XP. Wtedy się poradzi. Tylko jedno mnie męczy jedno pytanie. Czy na pewno ten -http://www.allegro.pl/item110674018_czy ... _bcm_.html sprzęt będzie 100% kompatybilny z SE GC75 ?
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Niesforny Sony Ericsson GC75. :-D, przesiadka na comandera.

Post autor: Tomekłódź »

Nie chciał bym Cię straszyć ale po pierwsze to jest nie na PCI tylko na ISA.
I komuś to już kiedyś nie działało.

Ja miałem przejściówkę wkładaną do PCI i tam się wkładało GC79.
Motorola V980 iPlus ~ 45kB/s :)
Awatar użytkownika
djmykus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-06-03, 13:28
Lokalizacja: Konin

Re: Niesforny Sony Ericsson GC75. :-D, przesiadka na comandera.

Post autor: djmykus »

Fakt. Rzeczywiście... Przeoczyłem to... A może są jakieś przejściówki ISA > PCI ?? A może ten sprzęcik ?? - też go zakupiłem -http://www.allegro.pl/item114930778_czy ... _2500.html
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Niesforny Sony Ericsson GC75. :-D, przesiadka na comandera.

Post autor: Tomekłódź »

Więc tak ten na PCI to nie wiem czy będzie działał.

Ale tego ja zakupiłem i on <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> działa z SE GC79.

http://www.allegro.pl/item114461843_ada ... ancja.html
Motorola V980 iPlus ~ 45kB/s :)
Awatar użytkownika
djmykus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-06-03, 13:28
Lokalizacja: Konin

Re: Niesforny Sony Ericsson GC75. :-D, przesiadka na comandera.

Post autor: djmykus »

Jeszcze jedno pytanko. :) Najważniejsze... Czy taki zestaw (GC75 + adapter http://www.allegro.pl/item114930778_czy ... _2500.html) będzie kompatybilny z zestawem komputerowym z prockiem AMD Athlon 64 3000+ ?
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Niesforny Sony Ericsson GC75. :-D, przesiadka na comandera.

Post autor: Tomekłódź »

Więc czy ten adpater który chcesz kupić będzie działać z GC75 to ja nie wiem bo go nie miałem.
Ten co ja Ci podałem to działa ale też na niektórych płytach głównych czasami się krzaczy :evil:
Motorola V980 iPlus ~ 45kB/s :)
SQ5LC
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2005-11-02, 17:28
Lokalizacja: Siedlce/Mi?skMaz

Re: Niesforny Sony Ericsson GC75. :-D, przesiadka na comandera.

Post autor: SQ5LC »

Witam. Miałem taki sam problem z Tym modemem. Po kliknięciu na ikonke program się nie odpalał. Wystarczyło w systemie zatrzymać kartę. Wyjąć ją i włożyć jeszcze raz. Wtedy program, jeśli był wcześniej wywołany odpalał się prawidłowo.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Niesforny Sony Ericsson GC75. :-D, przesiadka na comandera.

Post autor: sardo nunspa »

djmykus pisze:Jeszcze jedno pytanko. :) Najważniejsze... Czy taki zestaw (GC75 + adapter będzie kompatybilny z zestawem komputerowym z prockiem AMD Athlon 64 3000+ ?
Ale się kolego wkopałeś pięknie. O ile dobrze pamiętam to GC75 nie chodzi ani na 166MMx ani na win 98. A co do kupna Przejściówki to pisanie postów i podawanie w nich linków nic Ci niestety nie pomoże. Takie kuriozalne rozwiązanie jak adapter na PCMCIA to loteria. Ja mam adapter PCI to PCMCIA Ricocha. Mogł bym Ci go nawet dać za darmo, bo właśnie mi przyłączają kable i będzie (mam nadzieję) neostrada. Ale to może i miesiąc potrwać albo dwa
Latka lecą...
Awatar użytkownika
djmykus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-06-03, 13:28
Lokalizacja: Konin

Re: Niesforny Sony Ericsson GC75. :-D, przesiadka na comandera.

Post autor: djmykus »

Czyli w takiej sytuacji co mi proponujecie drodzy koledzy internauci? :) Opchnąć ten modem na allegro i mieć z głowy trudy, nerwy itp. ?? 8)
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Niesforny Sony Ericsson GC75. :-D, przesiadka na comandera.

Post autor: Szadzik »

djmykus pisze:Czyli w takiej sytuacji co mi proponujecie drodzy koledzy internauci? :) Opchnąć ten modem na allegro i mieć z głowy trudy, nerwy itp. ?? 8)
Dokładnie. Za kasę kupić jakiś modem pod USB, np. MobileBox MC35i i mieć spokój. Ten modem nie ma wielkich wymagań, ładnie łapie zasięg i w ogóle jest ok. Dostaniesz go za około 100zł na allegro.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
djmykus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-06-03, 13:28
Lokalizacja: Konin

Re: Niesforny Sony Ericsson GC75. :-D, przesiadka na comandera.

Post autor: djmykus »

Podsumowując ten temat chciałbym podziękować wszystkim internautom za rady :) i jednocześnie powiedzieć parę słów na temat urządzenia SONY ERICSSON GC75. :twisted: Jest to bardzo nieudane urządzenie, które jest wysoce niezadowalające względem swojej "mobliności". Produkt i jego oprogramowanie są niedopracowane. :evil: Trzeba się nieźle namęczyć żeby go odpalić, a co dopiero jakoś na dłuższą metę na nim pracować. :? Często gubi zasięg, rozłącza się bez powodu. Tyle na dziś. :wink: Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim za wszystko. :D
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Niesforny Sony Ericsson GC75. :-D, przesiadka na comandera.

Post autor: kemott1 »

Dostaniesz go (Mobilebox MC35i) za około 100zł na allegro.
Raczej około 150zł.
Ostatnio zmieniony 2006-07-14, 16:22 przez kemott1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Niesforny Sony Ericsson GC75. :-D, przesiadka na comandera.

Post autor: sardo nunspa »

djmykus pisze:...i jednocześnie powiedzieć parę słów na temat urządzenia SONY ERICSSON GC75. :twisted: Jest to bardzo nieudane urządzenie, które jest wysoce niezadowalające względem swojej "mobliności". Cytat przycięty przez Moderatora ->Szadzik - Panie i Panowie tniemy zbędne cytaty!
Byłbyś mniej rozczarowany gdybyś przed kupnem pogooglował na temat tej karty. W necie są specyfikacje techniczne, jest to forum, można się poradzić.
Też polecam Ci coś na USB ale za nim kupisz to weź i pogoogluj trochę :wink:

PS a ja mam gc75 na adapterze w blaszaku i działa na 100% 8)
Latka lecą...
Awatar użytkownika
djmykus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-06-03, 13:28
Lokalizacja: Konin

Re: Niesforny Sony Ericsson GC75. :-D, przesiadka na comandera.

Post autor: djmykus »

Tak ja radziliście sprzedałem GC75. Zakupiłem iplus comandera edge. Mieszkam w miejscowości oddalownej 7 km od Konina. Wg. iplusowskiej mapki w tym rejonie jest zasięg edge. Mam pełen zasięg, ale przy transferze gprs. Edge nie chce się uaktywnić. Czym to może być spowodowane? Czy jest jakaś możliwość wymuszenia na sprzęcie przejścia na zasięg edge ? Proszę o odpowiedzi i rady.
ODPOWIEDZ