internet w N6610i

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mobitex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2006-07-12, 16:21

internet w N6610i

Post autor: mobitex »

Witam.
Probuje polaczyc sie z internetem przy uzyciu PC suite i Nokii 6610i.
Mam kabel DKU-5 podrobke, sterowniki zainstalowane, w PC Suite wszystko chodzi - tel jest wykrywany, kontakty i cale przegldanie zawartosci tel jest mozliwe z poziomu PC Suite, ale nie ma zainstalowanego zadnego modemu Nokii.

Czy musze go zainstalowac recznie czy jak?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: internet w N6610i

Post autor: Szadzik »

mobitex pisze:Czy musze go zainstalowac recznie czy jak?
Przy podłączonym telefonie w panelu sterowania daj "Dodaj sprzęt" i każ mu wyszukać. Jesli nie znajdzie, to przed wyszukiwaniem zaznacz, że ma szukać, tylko sam wskażesz gdzie ten modem. Podaj wtedy ścieżkę do sterowników modemu.
Back to the Future ;)
mobitex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2006-07-12, 16:21

Re: internet w N6610i

Post autor: mobitex »

sciagnalem sterowniki do modemu N6110i z netu i jak robie tak jak powiedziales, pojawia sie, zebym wybrac port ktorego chce uzywac do instalacji i nie ma zadnego do wyboru.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: internet w N6610i

Post autor: Szadzik »

mobitex pisze:sciagnalem sterowniki do modemu N6110i z netu i jak robie tak jak powiedziales, pojawia sie, zebym wybrac port ktorego chce uzywac do instalacji i nie ma zadnego do wyboru.
A na którym zainstalował się telefon? A sterowniki na pewno poprawne mu dałeś?
Back to the Future ;)
mobitex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2006-07-12, 16:21

Re: internet w N6610i

Post autor: mobitex »

Kabel zainstalowal sie na COM5 i tylko ten port jest widoczny w menedzerze urzadzen (Win XP SP2). Sterowniki wskazalem mu poprawne.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: internet w N6610i

Post autor: Jaco »

Ktoś tu na forum pisał o podobnym problemie tyle że przy połączeniu kompa z fonem przez irdę wszysko działało bez problemów.Nawet łączenie z netem.Być może kabel służy w tej Nokii ( tak przypuszczam) do przesyłania dzwięków itp.Natomiast modem jest skonfigurowany dla irdy.No chyba że kupi się orginał kabel.
Awatar użytkownika
joys3
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2006-07-17, 21:46
Lokalizacja: Italia

Re: internet w N6610i

Post autor: joys3 »

witaj ja odnosnie tel 6610i a internetem jak mozesz odezwij sie na gg 273 32 80 mam ten sam problem
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: internet w N6610i

Post autor: Jaco »

Pisałem do Nokii ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi.Jeśli coś przyjdzie to za cytuję
Awatar użytkownika
joys3
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2006-07-17, 21:46
Lokalizacja: Italia

Re: internet w N6610i

Post autor: joys3 »

Ja podpinam sie do kolegi tematu odnosnie tego modemu.
U mnie tez zainstalowane jest wszystko, Pc Suite wykrywa wszystko zgrywam z tel i wgrywam na teli dziala bez problemu.Ale problem zaczyna sie tutaj.
Zainstalowalem sterownik do modemu tzn. pc suite zainstalowal sam sobie sterownik do modemu wiec probowalem polaczyc z internetem tz. ustawilem operatora dalem wszystko (chyba) dobrze i nie ma polaczenia z netem.Sprobowalem jeszcze inaczej
Poszukalem na internecie jakis osobnych sterownikow pod modem zgralem i tez to samo pisze :automatyczne polaczenie z urzadzeniem i po chwili komunikat w dolnym prawym rogu ze : Nie mozna sie polaczyc z siecia! Aplikacja One Touch Acces nie moze sie polaczyc z wybranem urzadzeniem.
Co to moze byc?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: internet w N6610i

Post autor: Jaco »

Dziś dostałem odpowiedz z Nokii oto ona.
Witamy w Dziale Obsługi Klienta Nokia,

Uprzejmie informujemy, że jest możliwe wykrozystanie telefonu Nokia 6610i jako modemu w połączeniu poprzez kabel DKU-5 lub CA-42. Zalecamy jednak użycie kabla CA-42 z tego względu, iż kabel DKU-5 nie jest kompatybilny z najnowszą wersją programu Pc Suite. W/w program zawiera potrzebne sterowniki modemowe.
Może to rozwieje trochę problemów z kablami.
Awatar użytkownika
joys3
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2006-07-17, 21:46
Lokalizacja: Italia

Re: internet w N6610i

Post autor: joys3 »

serdeczne dzieki za pomoc kolego :)
mobitex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2006-07-12, 16:21

Re: internet w N6610i

Post autor: mobitex »

Kupilem irde, poinstalowalem sterowniki i internet na GPRS'ie w koncu dziala.
Mam tylko jedno pytanie, czy predkosc ok 450kb/s to normalne na gprs'ie?
Jaka predkosc bylaby w przypadku korzystania z EDGE?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: internet w N6610i

Post autor: Jaco »

Nie zwracaj uwagi na info w trayu.Ściągnij jakiś większy plik ok 10 mb i zobacz z jaką prędkością to idzie lub zajrzyj TUTAJ
mobitex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2006-07-12, 16:21

Re: internet w N6610i

Post autor: mobitex »

4-5 kb/s czyli jak na modemie.

Jesli tel obsluguje EDGE/GPRS po polaczenie z internetem wybierane jest szybsze pasmo? Czy sameme sie to gdzies wybiera w zakladce internet w pc suite?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: internet w N6610i

Post autor: Jaco »

mobitex pisze: Jesli tel obsluguje EDGE/GPRS po polaczenie z internetem wybierane jest szybsze pasmo? Czy sameme sie to gdzies wybiera w zakladce internet w pc suite?
Wszystko jest z automatyzowane jeśli chodzi o fon.Ty na swojej Nokii więcej nie uzyskasz.Tylko GPRS.
ODPOWIEDZ