EDGE w Idei i problem z SMTP

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Poohatek
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2005-10-29, 12:58

EDGE w Idei i problem z SMTP

Post autor: Poohatek »

witam
mam problem z wysylaniem poczty z zalacznikami
krotkie meile tekstowe jeszcze jakos chodza, tez roznie, ale przy ktorejs z kolei probie daje sie wyslac, natomiast te z zalacznikami juz nie ma szans.
Dzieje sie tak zarowno z klienta poczty jak i z przegladarki (aczkolwiek z przegladarki jest troche lepiej).
Z dobieraniem poczty nie ma problemow, mawet z duzymi zalacznikami. Sprawdzalem lacze wychodzace i na ftp dziala to zupelnie poprawnie; transfery rzedu 7-8 kB/s
Porty do poczty sa na pewno otwarte; dezaktywowale tez antywirusa niestety nic nie pomoglo. Czy ktos ma moze pomysl jaka moze byc przyczyna;
A.... sprawa dotyczy dwoch roznych skrzynek (onet i wp)
Macie porobne problemy? ew pomysl jaka moze byc przyczyna??
mak

Re: EDGE w Idei i problem z SMTP

Post autor: mak »

obstawiam, ze masz jakiegos antywira i on cache'uje transmisje... zalecam wylaczenie ochrony poczty w czasie korzystanie z gprsa'a. Moze tez pomoc zmiana klienta poczty lub antywira...
Awatar użytkownika
Poohatek
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2005-10-29, 12:58

Re: EDGE w Idei i problem z SMTP

Post autor: Poohatek »

zacytuje siebie:
Poohatek pisze: dezaktywowale tez antywirusa niestety nic nie pomoglo.
Jerzyk

Re: EDGE w Idei i problem z SMTP

Post autor: Jerzyk »

Prawdopodobnie zrywa się połączenie przy dłuższych sesjach, kiedy wysyłasz większe pliki.

Wykonaj komendę PING -T WWW.ONET.PL i popatrz przez jakieś dwie minuty czy nie gubi pakietów, jeżeli tak, warto popracować nad jakością (antena zew., zmiana miejsca pracy karty, zmiana operatora itp.).
Awatar użytkownika
Poohatek
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2005-10-29, 12:58

Re: EDGE w Idei i problem z SMTP

Post autor: Poohatek »

mam juz antene zewnetrzna i to w bezposredniej widocznosci z BTS'em
Teraz mam stabilne 5 kresek.
Po ftp wysylalem pliki nawet po kilkanascie MB, problem mam z SMTP
ODPOWIEDZ