kłopoty z PC i modemem Option Globetrotter 3G/EDGE

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Włodek44
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-07-19, 08:23
Lokalizacja: Poznań

kłopoty z PC i modemem Option Globetrotter 3G/EDGE

Post autor: Włodek44 »

Mam modem Option Globetrotter 3G/EDGE, który działa w moim laptopie. Chciałem zastosować go w moim PC stacjonarnym z płytą główną ASUS P4B533-X chipset Intel 845E Intel ICH4. Zainstalowałem przejściówkę firmy Unitek - Professional I/O Controller Y-859 PCI-PCMCIA Niestety próba była nieudana, modem nie startuje. Podłączyłem ten sam zestaw do innego stacjonarnego PC z płytą ASROCK na AMD i modem zadziałał rewelacyjnie. Na obu stacjonarnych PC-tach mam system XP Professional. Czy ktoś może mi powiedzieć, co zrobić by usunąć konflikt na moim PC?
Włodek44
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: kłopoty z PC i modemem Option Globetrotter 3G/EDGE

Post autor: sardo nunspa »

Hmmm.. Jak Ci przejściówka dobrze działa (manager urządzeń) to pozostaje tylko wymiana płyty. Po prostu na jednych idą na innych nie i nikt nie wie, dlaczego. I nie pytaj, jaka płyta, jaki chipset, bo nie spotkałem się z jakimś racjonalnym wyjaśnieniem – loteria.
Jak Ci się chce to możesz poprzekładać przejściówkę do innych slotów PCI albo upgradować BIOS. 5% szans że się uda :?

Nie myśl ,że chcę Cie dobijać, pomyśl za to, ile byś się udręczył zanim byś na to przyszedł sam :wink: .
Latka lecą...
ODPOWIEDZ