USB i NOKIA 6020 - pomocy!

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
julkaaa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-07-19, 10:05

USB i NOKIA 6020 - pomocy!

Post autor: julkaaa »

Witam wszystkich forumowiczów,
Otóż jak już wcześniej wspomniałam mam Nokię 6020 i kabel USB CA-42(kupiony na allegro). Po zainstalowaniu sterowników i programu PC Suite, nie wiem jak dalej skonfigurować komputer, aby go połączyć z telefonem.
Kiedyś ktoś tu pisał, że trzeba w panelu sterowania wejść do modemów, ale ja czegoś takiego nie mam. Prosze pomóżcie, z góry dzięki.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: USB i NOKIA 6020 - pomocy!

Post autor: Jaco »

Podlacz fon pod kompa i postepuj wedlug instrukcji.
julkaaa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-07-19, 10:05

Re: USB i NOKIA 6020 - pomocy!

Post autor: julkaaa »

Sorry ale jakiej instrukcji, nie mam żadnej.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: USB i NOKIA 6020 - pomocy!

Post autor: Jaco »

Podlaczasz fon i co sie dzieje
julkaaa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-07-19, 10:05

Re: USB i NOKIA 6020 - pomocy!

Post autor: julkaaa »

Kiedy podłączam fona to mi wyskakuje na monitorze że wykryto nowy sprzęt, a kiedy chce uzyskać połączenie to pisze że" Brak dostępnych typów połączeń i dlatego nie można ustanowić połączenia z telefonem" I co mam teraz zrobić?

A teraz dopiero zobaczyłam, że jeszce wyświetla mi że podczas instalacji wystapił problem i nowy sprzęt może nie działać prawidłowo, czy znów odinstalować Pc suite i zainstalować na nowo bo robię to po raz drugi, a wcześniej nie było tego problemu?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: USB i NOKIA 6020 - pomocy!

Post autor: Jaco »

Tak
julkaaa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-07-19, 10:05

Re: USB i NOKIA 6020 - pomocy!

Post autor: julkaaa »

Już wszystko wgrałam na nowo i nie mogę się połączyć z komputerem. Skonfigurowałam jak trzeba i nic, tylko że tym razem zainstalowałam program Oxygen phone manager, w statusie połączenia pisze mi że"protokół IrDA nie został zainstalowany i com4 nie znaleziono telefonu"
Co mam teraz zrobic? Męczę sie z tym kablem juz od tygodnia i nic, czy ktoś potrafi mi pomóc???
Ostatnio zmieniony 2006-07-20, 21:43 przez julkaaa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: USB i NOKIA 6020 - pomocy!

Post autor: Jaco »

julkaaa pisze:Kiedy podłączam fona to mi wyskakuje na monitorze że wykryto nowy sprzęt,
A nowy sprzęt został zainstalowany.Po prawidłowej instalacji powinno pokazać info że został zainstalowany i jest gotowy do użycia.Wtedy wchodzisz w PC suite i klikasz uzyskaj połaczenie
Awatar użytkownika
tornado
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-06-16, 11:34
Lokalizacja: West Coast

Re: USB i NOKIA 6020 - pomocy!

Post autor: tornado »

Elo!
Podstawowa sprawa: Kabelek oryg. czy podróbka? Pytam dlatego że mam doświadczenie z obydwoma. Jeśli podróbka to wystarczy ster z płytki. Dodanie modemu: start->panel ster.->drukarki i inny sprzęt->opcje telefonu i modemu->zakładka "modemy"->dodaj->nie wykrywaj, wybiorę z listy->wybierasz "nokia" potem z listy 6020 i wybierasz port na którym ma być zainstalowany. potem wyskoczy komunikat o niezgodności z winą, zignoruj i gotowe! Do finału brakuje tylko utworzenia połączenia *99# bez hasła i nazwy użytkownikai powinno być ok.
Jeśli oryg. to najpierw ster od kabelka, potem pc suite i wybierasz połączenie z internetem. Potem "konfiguruj i z rozwijanej listy wybierasz plusa i one touch acces automatycznie skonfiguruje ci połączenie. Jak ta aplikacja łączy z netem to pojawia się info że tel jest rozłączony, ale to chodzi o komunikację fon-pc, a nie net!
Pozdro!
Awatar użytkownika
tornado
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-06-16, 11:34
Lokalizacja: West Coast

Re: USB i NOKIA 6020 - pomocy!

Post autor: tornado »

Tak na marginesie tylko wspomnę że sterów od kabelka oryg. nie zarzucisz bez zainstalowanego SP2.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: USB i NOKIA 6020 - pomocy!

Post autor: Jaco »

tornado pisze:Tak na marginesie tylko wspomnę że sterów od kabelka oryg. nie zarzucisz bez zainstalowanego SP2.
Miałem tak na samym początku bez SP2 nic nie chciało działać po zainstalowaniu niema problemów.To co napisał tornado może być WAŻNE
julkaaa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-07-19, 10:05

Re: USB i NOKIA 6020 - pomocy!

Post autor: julkaaa »

dzieki, ale jak juz pisałam w poście wczesniejszym to zmieniłam program na Oxygena Phone manager, i dalej nic, poprostu nie moge sie połączyc, wyskakuje mi ze protokół IRDA nie został zainstalowany i że w Com 4 nie znaleziono telefonu.
O co k.... chodzi, bo juz trace cierpliwość?


Ps. Kabel najprawdopodobniej podróbka, i nie mam w panelu sterowania czegoś takiego jak "drukarki i inne urządzenia", tylko Drukarki i faksy, a osobno mam "opcje telefonu i modemu" i kiedy tam wchodze to mi wyskakuja jakieś "Informacje o lokalizacji" a w tym jakies numery kierunkowe i operator do określenia.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: USB i NOKIA 6020 - pomocy!

Post autor: Jaco »

julkaaa pisze: poprostu nie moge sie połączyc, wyskakuje mi ze protokół IRDA nie został zainstalowany
Widocznie modem jest skonfigurowany pod IRDE a nie pod kabel.Jeśli wszystko się zainstaluje poprawnie to po pierwszym podłączeniu fona pod komp powinno pojawić się info że został znaleziony nowy sprzęt,znaleziono modem itp.Tak było u mnie na Nokii 6230.Znaleziono sprzęt znaleziono modem wszystko się automatycznie zainstalowało i działa z pakietem PC Suite.Kabel NIE ORGINAŁ.
Pisałem do Nokii ale jeszcze mi nie odpisali na ten temat.
julkaaa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-07-19, 10:05

Re: USB i NOKIA 6020 - pomocy!

Post autor: julkaaa »

dzieki ale co to jest to SP2 i skąd to wziąć?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: USB i NOKIA 6020 - pomocy!

Post autor: Jaco »

SP2 ściągnij i neta. A co do twojego kabla to spróbuj jeszcze tego.Nie zaznaczaj CA-42 tylko jako DKU-2 SP2 masz TUTAJ
http://images2.fotosik.pl/106/372f534dbb191587.jpg
julkaaa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-07-19, 10:05

Re: USB i NOKIA 6020 - pomocy!

Post autor: julkaaa »

PS2 juz ściągam, ale trochę mi to zajmię, a co do Jaco to wcześniej odinstalowałam PC Suite, bo mi wyskakiwało że był jakiś błąd podczas instalacji( 2 razy go wgrywałam i cały czas był ten błąd) więc go odinstalowałam po raz kolejny i zainstalowalam OXYGEN PHONE MANAGER.Wiec nie mam juz PC Suite.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: USB i NOKIA 6020 - pomocy!

Post autor: Jaco »

OXYGEN PHONE MANAGER Jak ja miałem ten program to owszem wykrył fon ale tylko przez kabel ale jak dla przykładu wysłałem sms za pomocą tego programu to też wysłało ale do tej pory nie doszedł.Na PC Suite wszystkie dochodziły.Program programem.Ja wolę PC Suite bo mam wszystko czego mi w nim trzeba.
julkaaa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-07-19, 10:05

Re: USB i NOKIA 6020 - pomocy!

Post autor: julkaaa »

Dobra jak mi nie pójdzie na Oxygenie to sprawdze po raz chyba trzeci na PC Suite, ale jak <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> dalej ściągam sp2 bo mam bardzo słaby transfer, odezwe sie za jakies 1,5 godz i powiem co z tego wyszło.
julkaaa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-07-19, 10:05

Re: USB i NOKIA 6020 - pomocy!

Post autor: julkaaa »

dobra zainstalowałam znowu tego Pc Suita,ale teraz jak go dobrze skonfigurować żeby znowu nie było jakiegoś problemu, bo juz mam powoli tego dosyć. Dzięki za cierpliwość, ale jak teraz nie wyjdzie to chyba dam sobie spokój.

Jak dodać te screeny na forum to może tak będzie łatwiej rozwiązać ten problem???Bo mam zrobione z komunikatami jakie mi wyskakują.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: USB i NOKIA 6020 - pomocy!

Post autor: Jaco »

A SP2 zainstalowałaś?Szkoda że nie masz GG było by szybciej.
julkaaa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-07-19, 10:05

Re: USB i NOKIA 6020 - pomocy!

Post autor: julkaaa »

tak sp2 zainstalowałm, jak coś to się odezwij na gg, wysłałam Ci numer na PW.
Awatar użytkownika
tornado
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-06-16, 11:34
Lokalizacja: West Coast

Re: USB i NOKIA 6020 - pomocy!

Post autor: tornado »

elo!
julkaaaa, pewnie już się uporałeś z problemem, ale gdyby kiedyś trzeba było ręcznie dodać modem to w panelu sterowania masz drukarki i faksy dlatego że jest ustawiony widok kasyczny. przełącz na widok kategorii i będzie drukarki i inny sprzęt. a dalej jak pisałem.
pozdro!
julkaaa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-07-19, 10:05

Re: USB i NOKIA 6020 - pomocy!

Post autor: julkaaa »

no dobra ale kiedy biorę opcje telefonu i modemu, to nie mam tam czegoś takiego jak "modemy" i "dodaj", tylko:
1. Kraj/region w którym przebywasz
2.Numer kierunkowy miasta
3.numer operatora
Więc nie mogę wybrać tego recznie, nawet jak zmieniłam na widok kategorii.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: USB i NOKIA 6020 - pomocy!

Post autor: Szadzik »

julkaaa pisze:no dobra ale kiedy biorę opcje telefonu i modemu, to nie mam tam czegoś takiego jak "modemy" i "dodaj", tylko:
1. Kraj/region w którym przebywasz
2.Numer kierunkowy miasta
3.numer operatora
Więc nie mogę wybrać tego recznie, nawet jak zmieniłam na widok kategorii.
Jak otworzyłeś okno Opcje telefonu i modemu to pierwsza karta to jest to co napisałeś. Natomiast u góry tego okna masz jeszcze fwie karty: Modemy i Zaawansowane. To własnie na karcie modemy będzie opcja "Dodaj"
Back to the Future ;)
julkaaa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-07-19, 10:05

Re: USB i NOKIA 6020 - pomocy!

Post autor: julkaaa »

niestety nie mam czegoś takiego jak modemy i zaawansowane u góry okna. Otwiera mi się tylko to i nic więcej.shitt
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: USB i NOKIA 6020 - pomocy!

Post autor: Jaco »

Robi się.Zapamiętam na przyszłość.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2006-07-23, 13:55 przez Jaco, łącznie zmieniany 1 raz.
julkaaa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-07-19, 10:05

Re: USB i NOKIA 6020 - pomocy!

Post autor: julkaaa »

no i tu jest problem bo ja nie mam takich okien, mam tylko jedno i z taką zawartością jak pisałam wcześniej.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: USB i NOKIA 6020 - pomocy!

Post autor: Jaco »

Jaki masz system na kompie.
Awatar użytkownika
pablo
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2006-06-26, 21:02
Lokalizacja: Zamość

Re: USB i NOKIA 6020 - pomocy!

Post autor: pablo »

Wpisz w te pola jakieś nawet fikcyjne dane a uzyskasz okna jak wyżej
Pozdrawiam.

Huawei E220/Iplus/Linuks/~do 1.5Mbps na HSDPA
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: USB i NOKIA 6020 - pomocy!

Post autor: Szadzik »

@Jaco - proszę zmień obrazki na miniaturki, tutaj ludzie muszą dane oszczędzać. Jak ktoś zechce to kliknie miniaturkę i zobaczy.
Back to the Future ;)
ODPOWIEDZ