Szukam urządzenia USB do udostępniania internetu Androidowi

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Szukam urządzenia USB do udostępniania internetu Androidowi

Post autor: ra-v »

Szukam taniego, ale nie chińskiego urządzenia USB Wifi lub Bluetooth (może być BT 2.x lub 3.x) do udostępniania internetu Androidowi oraz ewentualnie zasobów z komputera. Internet jest na modemie USB ZTE MF636, w sieci Plus.

Na linuksie stoi serwer SSH, (S)FTP i HTTP więc może jakoś z tego dało by się udostepniać te pliki po LAN? Co by ewentualnie trzeba było zrobić? Mogę doinstalować i skonfigurować jakiś inny serwer, tylko jaki?

Dobrze aby ktoś potwierdził, czy Linux go zobaczył, ewentualnie podesłał manuala do konfiguracji - choć pewnie znajdę go jakoś w necie.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Szukam urządzenia USB do udostępniania internetu Androidowi

Post autor: krystianb »

ra-v pisze:ale nie chińskiego
A Tyś widział kiedykolwiek kartę sieciową nie made in china?

ra-v pisze:Na linuksie stoi serwer SSH, (S)FTP i HTTP więc może jakoś z tego dało by się udostepniać te pliki po LAN? Co by ewentualnie trzeba było zrobić? Mogę doinstalować i skonfigurować jakiś inny serwer, tylko jaki?
Oczywiście, że się da, wystarczy klient ftp na androidzie doinstalować, choć wygodniej było by SMB.

A co zrobić? Jeśli w serwerze jest ten modem to wystarczyło by do sieci dopiąć AP, ewentualnie potrzebna jest karta wifi która obsłuży tryb soft AP, android nie połączy się po adhoc.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Szukam urządzenia USB do udostępniania internetu Androidowi

Post autor: ra-v »

ewentualnie potrzebna jest karta wifi która obsłuży tryb soft AP, android nie połączy się po adhoc.
Właśnie trochę o tym poczytałem, trzeba go zrootować co za Chiny ani z4root ani Universal Androot ani OneClickiem mi nie wychodzi. Jakiś pic na wodę z tym rootowaniem Androida.

[wtorek, 22 listopad 2011 17:23]
Kupię jakąś kartę Wifi z soft AP, zobaczymy za parę dni czy coś uda mi się zrobić na Linuksie.


BTW. jakie było moje zdziwienie gdy włozyłem TPLINK w Linuksie, ledow sie obejrzałem a tam już były dostępnie sieci Wifi. Coś niesłychanego.[/b]
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
ODPOWIEDZ