Klub miłośników Opery

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Klub miłośników Opery

Post autor: Maciek764 »

Może mi ktoś wytłumaczyć ten moim zdaniem absurd przekraczający wszystkie absurdy związany z Operą i AdBlockiem do niej?

Mianowicie:
- Instaluję Operę, wszystko działa, nie ma żadnego paska
- Instaluje dodatek AdBlock
- Wyskakuje mi na Facebooku na dole czarny natrętny pasek o czymś nazwanym ContentBlockHelper który nie zniknie dopóki w niego nie kliknę, a jak już to zrobię to przekierowuje mnie do strony mówiącej, że addon został usunięty przez moderatorów.

Adblock jest = natrętny pasek jest, adblocka wyłączam, pasek znika.

Jakim trzeba być kretynem żeby zrobić dodatek blokujący reklamy który wprowadza tak chamską i natrętną reklamę jakiegoś śmieciowego addonu?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Klub miłośników Opery

Post autor: krystianb »

Ale to nie ten wątek, zaraz Cie zlinczują.

A rozwiązanie: pomóc powinno, prawym na wolnym kawałku strony, wybrać zablokuj zawartość i kliknąć w ten nieszczęsny pasek.

[ Dodano: 2011-11-21, 00:16 ]
Wydzieliłem.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Klub miłośników Opery

Post autor: Jaco »

Ja tam używam FF i nie mam takich problemów nawet z adblockiem i reklamami :cwaniak:
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Klub miłośników Opery

Post autor: krystianb »

Jaco ja na Twoim miejscu tu bym się nie odzywał. My też mamy pochodnie widły i sznur na stryczki.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Klub miłośników Opery

Post autor: Jaco »

krystianb pisze:Jaco ja na Twoim miejscu tu bym się nie odzywał.
Dlatego że nie używam opery? Jakoś nie podchodzi mi ta przeglądarka.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Klub miłośników Opery

Post autor: krystianb »

Jaco pisze:Dlatego że nie używam opery? Jakoś nie podchodzi mi ta przeglądarka.
Nie dlatego, że w tym wątku o tym mówisz. Gdzie indziej możesz, ale TU opera jest the best.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Klub miłośników Opery

Post autor: Jaco »

Zainstalowałem ją na PC syna. Kwestia jednak przyzwyczajenia do innej. Ten post właśnie piszę z Opery.
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Klub miłośników Opery

Post autor: Maciek764 »

Wywaliłem całą Operę, zainstalowałem znowu AdBlocka i tego dziwnego paska już nie ma. Nie jestem jakimś fanbojem jednej przeglądarki, ale chcę mieć wszystko na Operze, bo jak korzystam z internetu na Playu to włączam sobię Operę Turbo. No i na telefonie też mam Operę więc synchro się przydaje.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Klub miłośników Opery

Post autor: krystianb »

Jaco pisze:Kwestia jednak przyzwyczajenia do innej.
No i ustawienia pod siebie, ja np zlikwidowałem X na zakładkach środkowy klawisz touchpada wystarcza.
Z ciekawostek spróbuj mając kursor gdzieś na stronie najpierw nacisnąć prawy klawisz myszy a potem nie puszczając go lewy FF tego w standardzie nie ma :cwaniak:
Z innych zalet opery skalowanie całej strony łącznie z obrazkami (jak zaczynałem żadna inna przeglądarka tego nie udostępniała), na btsearch można sobie dowolnie zmniejszyć mapę nie tracąc znaczników, do zoomowania używać można - = lub paska przewijania w prawym dolnym rogu.

[ Dodano: 2011-11-21, 14:42 ]
Maciek764 pisze:Nie jestem jakimś fanbojem jednej przeglądarki
Ja też żartowałem z tym the best, ale 6 lat temu opera w paru miejscach sporo konkurencję wyprzedzała, przede wszystkim właśnie skalowaniem stron, a ja akurat wtedy przesiałem się na wyższą rozdzielczość.
No i też zintegrowany klient poczty (choć nie wiem jak z nim jest w FF, bo kompletnie się tym nie interesuję)

I ma też jedną niezaprzeczalną zaletę, z racji swojej niewielkiej popularności rzadko jest celem ataktów.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klub miłośników Opery

Post autor: ryba825 »

krystianb pisze:I ma też jedną niezaprzeczalną zaletę, z racji swojej niewielkiej popularności rzadko jest celem ataktów.
To bardzo ważne.

Ja używam Opery, bo jest dla mnie intuicyjna i nie narzuca mi niczego jak FF czy GC, a także, w moim odczuciu, działa najlepiej. :)
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Klub miłośników Opery

Post autor: Maciek764 »

Ja też żartowałem z tym the best
No wiadomka :hyhy: Nie trafiłem jeszcze na idealną przeglądarkę ale w rozrachunku zalety i wady (a głównie zalety Opery Turbo czy właśnie powiększanie stron, konfigurowalność) to najlepiej mi się korzysta z Opery. Ale te kwiatki z adblockiem mnie naprawdę zdziwiły, dodatek blokujący reklamy wprowadzający najbardziej wkurzający typ reklamy :rotfl:
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Klub miłośników Opery

Post autor: krystianb »

Niestety wtyczki do opery są chyba jeszcze zbyt młode. A opera natywnie oferuje świetne narzędzie do blokowania reklam, czyli wspomniane blokowanie zawartości. Nie wiem czy to jedyna mobilna przeglądarka (opera mobile przynajmniej pod WM - do ostatniej wersji) która blokuje reklamy. Wystarczy przenieść plik zablokowanych url z desktopowej wersji.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ