Play + Sierra 307 + CDW463AM

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
r0siu
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2010-12-28, 17:09
Lokalizacja: Kłodawa

Play + Sierra 307 + CDW463AM

Post autor: r0siu »

Witam serdecznie.

O moich problemach z Sierra 307 + CDW463AM pisałem już wcześniej. W związku z tym że w niedługim czasie spodziewam się dopływu gotówki z rozliczenia, postanowiłem zainwestować te pieniądze w poprawę internetu. Mam w Play 6Mbit/s. Ogólnie jestem zadowolony. Od dłuższego czasu mam pingi około 60~70ms i wyciągam 7Mbit/s. Wszystko ładnie śmiga ale są czasem problemy:

1-Internet chodzi super, wszystko śmiga i łącze wyciąga max, aż tu nagle wszystko staje. Po zalogowaniu do routera widzę że jest zalogowany. Sygnał ~ 75% IP pobrane ale "Upłynął limit czasu żądania" w CMD i muszę zrobić reset urządzeń i czasami wszystko rusza za pierwszym razem a czasami trzeba z 3 resety zrobić (po jednym wszystko rusza i po paru s znowu to samo) więc ogólnie mówiąc czasami po 1min a czasami po 5min wszystko wraca do normy. Zauważyłem że ostatnio ten problem zaczyna się robić coraz częściej.

2-Internet nie działa. Loguje się na router i widzę że nie jest wykryty modem. Resetuje go z poziomu www i rusza ale często jest tak że muszę iść wyciągnąć modem i włożyć ponownie bo go inaczej nie wykryje.

3-Internet działa w miarę. Loguje się na router a tu sygnał 10-20% resetuje router i nagle 75% sygnału i wszystko śmiga super

4-Internet nie działa. Loguje się na router a tu modem nie wykryty. Reset przez www i wszystko rusza ale sygnał 10-20% po drugim resecie przez www 75% i wszystko śmiga


Ostatnio różne sytuacje takie mi się dzieją i już myślę nad wymianą sprzętu. Jak wszystko działa to 5 dni bez przerwy. Godziny szczytu czy też nie i zawsze łącze leci full ale jak się zaczyna rąbać to czasami mam parę dni pod rząd problemy. Nie są to problemy długie ale tak z 5-10min i wszystko wraca do normy po moich iluś tam resetach lub wyciąganiu modemów.
r0siu
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2010-12-28, 17:09
Lokalizacja: Kłodawa

Re: Play + Sierra 307 + CDW463AM

Post autor: r0siu »

Problem załagodzony.

Zmieniłem router na Tp-Link 1043N z OpenWRT i nie ma żadnych problemów
ODPOWIEDZ