kilka pytan iPlus i Nokia 6810

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
juja47
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-08-09, 20:25

kilka pytan iPlus i Nokia 6810

Post autor: juja47 »

Witam. Czy ktoś z forumowiczów łączy się z netem ( iPlus ) przez telefon Nokia 6810 bo mam problem. Po pierwsze czy nie ma łatwiejszego sposobu na połączenie niż przez program bluesolei. Po drugie mam proźbę niech ktoś mi opisze jak mogę włączyć odbiór wiadomości sieciowych bo chcę wiedziec z którego nadajnika ciągne neta. I po trzecie czy jeśli w telefoni jest ustawiony punkt dostępowy do internetu ERY GSM a łącze się przez komputer z numerem *99***1# to czy nie będe miał na rachunku połączeń z CSD lub cos takiego. Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam, Kuba
Awatar użytkownika
draconair
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2006-05-24, 09:22
Lokalizacja: Inna rzeczywistość

Re: kilka pytan iPlus i Nokia 6810

Post autor: draconair »

Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez draconair, łącznie zmieniany 1 raz.
kiler-awf
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-08-08, 11:46
Lokalizacja: Białystok

Re: kilka pytan iPlus i Nokia 6810

Post autor: kiler-awf »

Ja się łącze w tej konfiguracji co napisałaś (-eś).
Wg mnie bluetooth jest najłatwiejszym sposobem zestawienia telefonu i komputera ale to juz zalezy jak kto lubi.
Mozna ewentualnie podczerwienia i kabelkiem( tej ostatniej metody nie testowałem wiec nie wiem)
Co do samego polaczenia to czesto gprs jest zrywany ale da sie wytrzymac. Czasem pare razy w ciagu 10 minut, czasem raz na 6h no ale takie sa uroki bezprzewodowego netu. Sam bluetooth dziala raczej poprawnie.
Pierwszo slysze zeby wiadomosci sieciowe mówily z jakiego btsu ciagniesz neta ale moze sie nie znam:)
Ostatnie pytanie jak i wczesniejsze bez sensu ale odpowiemnajprosciej jak sie da
Jezeli masz iplusa jestes w plusie i masz zasieg plusa i jezeli krecisz numer *99# majac zasieg w plusie to niby jak ma ci sie to polaczyc w erze.<font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> zakrecone jakies te twoje pytania no ale staralem sie.
Pozdrawiam
PS radze poczytac najpierw instrukcje obslugi telefonu :)
iPlus + nokia 6810
juja47
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-08-09, 20:25

Re: kilka pytan iPlus i Nokia 6810

Post autor: juja47 »

Powiem tak gdzies przeczytałem że jest moźliwość połączenia się z innym punktem dostępowym będąc np. w iPlusie i za to się osobno niby płaci... Ale może naprawdew źle przeczytałem.... ( A czy *99*.... to numer tylko i wyłądznie plusa czy z niego również korzystaja inni operatorzy.

Pozdrawiam, Kuba
Awatar użytkownika
draconair
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2006-05-24, 09:22
Lokalizacja: Inna rzeczywistość

Re: kilka pytan iPlus i Nokia 6810

Post autor: draconair »

kiler-awf pisze:(...)Co do samego polaczenia to czesto gprs jest zrywany ale da sie wytrzymac. Czasem pare razy w ciagu 10 minut, czasem raz na 6h no ale takie sa uroki bezprzewodowego netu. Sam bluetooth dziala raczej (...)
komu zrywa temu zrywa :P

http://draconair.ovh.org/gprs.jpg

mimo tego, że niby większość downloadu leci przez satkę to programy takie jak bit spirit, dc++, emule intensywnie korzystają z uploadu, a programy xchat, PSi-pedrito sa w całości puszczane przeze mnie po gprs'ie i czasami zdaży się "zawias", sporadycznie ... sesja potrafi działać nawet kilka dni [ se k700i ]

a i nawet bez satki nie miałem zerwanych połaczeń, czasami zawiasy, ale to wiadomo ... emule, bitspirit robi swoje, ale przy zwykłym penetrowaniu sieci gprs/edge nie miał prawa się wywalić :-) [ nokia 6820 ]

co do numeru *99***1# to jest to numer odwołujacy się do ustawienia zapisanego w telefonie i wszyscy z niego korzystają, proponuje też użyc wyszukiwarki :-)
Plus LTE
Orange VDSL
juja47
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-08-09, 20:25

Re: kilka pytan iPlus i Nokia 6810

Post autor: juja47 »

draconair pisze: co do numeru *99***1# to jest to numer odwołujacy się do ustawienia zapisanego w telefonie i wszyscy z niego korzystają, proponuje też użyc wyszukiwarki :-)

a czy mógł bym się jeszcze dowiedzieć jak zedytować ustawienia w tym telefonie bo już chyba wszystko w nim przeszukałem ale nie znalazłem...
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: kilka pytan iPlus i Nokia 6810

Post autor: Vipera »

@juja47 - Zacznij od przeczytania watków podwieszonych.
Tam znajdziesz opisy ustawień i odpowiedzi na Twoje pytania, ewentualnie odsyłaczy do odpowiednich tematów.
ODPOWIEDZ